2 هزار بازی رایانه‌اي رده‌بندی سنی شدند

۱۱ دی ۱۳۸۹ - ۲۰:۴۱

ريیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌اي با تاکید بر اين که تمامی بازی‌های بازار باید از اين نظام تبعیت کنند، گفت: تاکنون بیش از 2 هزار بازی رایانه‌اي و محصولات مرتبط فرهنگی موجود رده‌بندی سنی شده‌اند.

بهروز مینایی در تشریح فعالیت نظام رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه ای گفت: طبق اين نظام تاکنون بیش از 2 هزار بازی رایانه‌اي خارجی موجود در بازار رده‌بندی سنی شده و حدود 300 بازی نیز مورد تایید قرار نگرفته است.

مینایی با بیان اين که شرکت‌های توزیع کننده محصولات فرهنگی دیجیتالی و بازی‌های رایانه‌اي موظف به توزیع محصولات رده‌بندی شده و دارای هولوگرام هستند، افزود: محتوای بازی‌های رایانه‌اي باید قبل از توزیع توسط متخصصان مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نبود نکات آسیب رسان رده‌بندی شده و در اختیار کاربران قرار گیرد.وی در مورد اقدامات انجام شده برای رفع نگرانی خانواده‌ها از محتوای بازی‌های رایانه‌اي تاکید کرد: خانواده‌ها می توانند برای اطلاع یافتن اطلاعات درباره رده‌بندی سنی و محتوایی بازیهای رایانه‌اي از سامانه پیامکی بنیاد بازی‌های رایانه‌اي به شماره 20000700 استفاده کنند.مینایی با تاکید براينکه اين سامانه برای کسب اطلاع در مورد بازی‌های رایانه‌اي و آگاهی از رده‌بندی سنی آنها راه‌اندازی شده است، گفت: سامانه‌ مذكور اين قابلیت را برای خانواده‌ها و کاربران ‌ایجاد می کند تا با ارسال نام بازی به صورت انگلیسی از وضعیت آن مطلع شوند.

ريیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌اي با بیان اينکه برای اطلاع از جزيیات بازی‌های رایانه‌اي باید نام بازی توسط کاربر به اين شماره پیامک ارسال شود، گفت: دراين صورت رده سنی و مجاز بودن یا نبودن آن به کاربر اطلاع داده می‌شود. به گفته وی‌، اين سامانه و نظام رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌اي برای رفع نگرانی‌های خانواده‌ها در زمینه اطلاع رسانی بازی‌های موجود در بازار و همچنین دریافت اطلاعات دقیق و به روز توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌اي راه‌ اندازی شده است. ريیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌اي در مورد هولوگرام دار کردن بازی‌های رایانه‌اي گفت: کد منحصر به فردی روی هولوگرام بازی‌های رایانه‌اي وجود دارد که مشخص می کند اين محصول توسط چه شرکتی توزیع می شود و از نظر محتوایی و سنی در چه رده‌اي قرار دارد.

وی گفت: رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌اي در گروه رده‌بندی‌های 3+، 7+، 12+، 18+ و 25+ سال قرار می‌گیرند و تمامی بازی‌های موجود در بازار باید ازاين نظام تبعیت کنند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید