پلی استیشن وی‌آر اولین هدست واقعیت مجازی است که میتوانید از آن بر روی ایکس باکس وان خود استفاده کنید

۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۳

چند روزی است که پلی استیشن VR منتشر شده است و بسیاری از بازیکنان در حال کشف ویژگی ها و قابلیت های این برند جدید تکنولوژی هستند. PSVR اولین هدست واقعیت مجازی سازگار با کنسول ها است که شرکت سونی آن را عرضه کرده است. کمپانی ماکروسافت نیز پشتیبانی از هدست های واقعیت مجازی سازگار با کنسول ایکس باکس وان را برای پروژه اسکورپیو در نظر دارد که تا یک سال بعد عرضه می شود، اما تا یک سال بعد یک راه فرعی برای دارندگان کنسول ایکس باکس وان وجود دارد!

از پلی استیشن VR می توان تا اندازه‌ای بر روی دیگر کنسول‌ها مثل ایکس باکس و حتی Wii U بهره برد. کاملا واضح است که این پلتفرم ها سازگاری کاملی با این محصول و کنترلر های حرکتی آن ندارند و صرفا می توان از آن به عنوان صفحه نمایش دوم استفاده کرد به این معنی که شما از این محصول می توانید برای دیدن فیلم و بازی کردن با PS4 بپردازید ولی اگر بخواهید از آن برای بازی کردن عنوان هیلو ۵ بر روی کنسول ایکس باکس وان خود بهره ببرید نباید انتظار این را داشته باشید که با تکان دادن سر خود به محیط اطراف، تصویر شخصیت بازی نیز به محیط اطراف درون بازی تغییر کند. این تنها یک صفحه نمایش دوم است و بسیار جالب خواهد شد که بتوانید عناوینی همچون هیلو ۵ و فورزا ۳ را بر روی آن تجربه کنید ولی به یاد داشته باشید که اصلا ارزش این را ندارد که بروید و فقط برای تجربه کردن این ویژگی از محصول آن را برای کنسول ایکس باکس وان خود خریداری کنید.
برای استفاده از این محصول بر روی ایکس باکس وان تنها کاری که باید بکنید این است که کابل HDMI هدست را به کنسول خود متصل کنید و کار تمام است. کیفیت تصویر بر روی آن عالی نیست و به مانند تلویزیون های فول اچ دی لذت بازی کردن را به شما منتقل نمیکند.

اگر چه پلی استیشن VR بر روی پلتفرم های ایکس باکس و Wii U قابلیت استفاده دارد ولی به هیچ عنوان از آن نمی توان بر روی پی سی استفاده کرد. برای تجربه هدست های واقعیت مجازی بر روی پی سی باید منتظر هدست های VR شرکت های HTC و آکیلس باشید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید