کریستال داینامیکس: جنگ بزرگی بین Uncharted و Tomb Raider وجود ندارد

سعید شیخی‌پور
۲۱ مهر ۱۳۹۵ - 12:42

از زمان عرضه Uncharted شاهد مقایسه‌هایی بین این سری با Tomb Raider هستیم. در حقیقت برخی می‌گویند Uncharted ترکیبی از ایندیانا جونز و فرانچایز Tomb Raider است. رقابت بین این دو سری موضوع بحث داغ طرفداران هر دوی آن‌ها بوده است.

با این حال، توسعه دهندگان میزان بسیار کمی را مشغول به اشتراک گذاری دیدگاه‌شان راجع به رقابت Uncharted و Tomb Raider بوده‌اند اما خوشبختانه کریستال داینامیکس نظر خود در رابطه با این رقابت را اعلام کرد و گفت حتی اگر طرفداران مانند آن‌ها فکر نکنند، جنگ بزرگی بین این دو سری وجود ندارد:

ما عاشق بازی‌های اکشن ماجراجویی هستیم، درست؟ Uncharted سری فوق‌العاده‌ای است و ناتی داگ کارهای خوب بسیار زیادی را انجام داده است. من فکر می‌کنم برای چندین فرانچایز دیگر هم جا در این سبک وجود دارد و “رقابت” فقط یک چیز احمقانه است.

رقابتی بین ما وجود ندارد. ما فقط با خودمان رقابت می‌کنیم تا برای بهبود عناوین‌مان تلاش کنیم. ما همچنین احساس می‌کنیم Uncharted و Tomb Raider دو بازی بسیار متفاوتی هستند. تمرکز و هدف اصلی ما برروی زنده ماندن است و درکنار آن برای رسیدن به این هدف شما نیازمند ماجراجویی کردن و مبارزه و بقیه کارها هستید.

uncharted-vs-tomb-raider-620x467

کریستال داینامیکس دوست دارد برروی بازی خود تمرکز کند و تلاش آن‌ها برروی این است که بهترین تجربه را به بازی‌بازان ارائه دهند. کریستال داینامیکس اینگونه در نظر گرفته که با عرضه Rise of the Tomb Raider به هدف خود دست یافته است. در آینده نسخه‌های بیشتری از سری Tomb Raider منتشر می‌شود. با این حال، ماجراجویی‌های نیتن دریک ظاهرا به پایان رسیده است.

ناتی داگ، سازنده Uncharted، گفته دیگر قصد ساخت نسخه‌ای جدید از این سری را ندارد. انتظار می‌رود The Last of Us 2 عنوان بعدی‌ای باشد که این استودیو منتشر می‌کند.

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید