تاباتا به نکاتی از نسخه‌ی رایانه‌های شخصی و پی‌اس وی‌آر Final Fantasy 15 اشاره کرد

20 مهر 1395 - 19:46

عنوان موردانتظار Final Fantasy 15، تجربه‌ی گسترده‌ و جدیدی برای طرفداران نقش‌آفرینی و این سری خواهد بود و خیلی‌ها انتظارش را می‌کشند که بعد از تاخیر، این انتظارات حتی بیشتر شده‌اند. کارگردان بازی یعنی هاجیمه تاباتا هم در مصاحبه‌ی اخیرش، نکاتی درباره‌ی این عنوان و نسخه‌ی رایانه‌های شخصی ارائه کرده است که در ادامه از جزئیات بیشتری آگاهی خواهید یافت.

تاباتا اخیرا با وب‌سایت اسپانیایی Vida Extra گفت و گویی داشته که وقتی از وی درمورد نسخه‌ی رایانه‌های شخصی پرسیده شده، چنین پاسخ داده است:

اگر برروی نسخه‌ی رایانه‌های شخصی کار می‌کردیم، به‌وضوح باید چیزی بهتر از کنسول‌ها ارائه می‌دادیم که بیشتر از ایک سال نیاز به کار دارد.

بنابراین، ممکن است که نسخه‌ی رایانه‌های شخصی هم در کار باشد و بالاخره شاهد عرضه‌اش شویم، اما به زمان و نیروی کار زیادی نیاز است که طبق تخمین‌های تاباتا، یک سال باید برروی آن کار شود. همچنین می‌توان حدس زد که اگر تقاضای نسخه‌ی رایانه‌های شخصی زیاد باشد، اسکوئر اینکس تصمیم به ارائه‌ی آن بگیرد.

در E3 2016، بازیکنان توانستند Final Fantasy 15 را برروی پلی‌استیشن وی‌آر تجربه کنند و تاباتا درباره‌ی پشتیبانی از این هدست، ایکس‌باکس وان اس و کنسول میان‌نسلی پلی‌استیشن ۴ پرو گفت:

به‌وضوح، Final Fantasy 15 از اول برای پلی‌استیشن ۴ پرو طراحی نشده است، ولی ما پس از عرضه کار خواهیم کرد تا این عنوان بررویش سازگار شود و آن را بهبود بخشیم و چیز دیگری که باید انجام دهیم، ارائه‌ی یک محتوای دانلودی برای پلی‌استیشن وی‌آر است.

وی در ادامه افزود:

چیزی که شما در E3 مشاهده کردید، فقط یک دموی فنی بود. من درباره‌ی یک محتوای دانلودی کاملا جدید صحبت می‌کنم که قادر به تجربه‌اش در واقعیت مجازی و پلی‌استیشن وی‌آر خواهید بود. البته نه کل بازی، بلکه محتویاتی اضافی یا شاید بخشی از این عنوان را در واقعیت مجازی ارائه دهیم.

با توجه به این صحبت‌ها، انتظار می‌رود تجربه‌ای مستقل در واقعیت مجازی از Final Fantasy 15 داشته باشیم یا بتوانیم به تجربه‌ی یک مینی‌گیم از آن بپردازیم. از اخبار مرتبط با این عنوان، می‌توان به تایید پشتیبانی از HDR برروی ایکس‌باکس وان اس و انتشار لیست موسیقی‌های رادیوی ماشین اشاره کرد.

Final Fantasy 15 در ۲۹ نوامبر سال جاری (۹ آذر) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه خواهد شد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید