کارگردان NiOh از دلیل جهان باز نبودن و تفاوت‌های آن با Dark Souls می‌‌گوید

۱۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۷

در سال جاری، کوئی تکمو دو دمو از عنوان اکشن NiOh به‌انتشار رساند تا از آن‌ها جهت بهبود بازی استفاده شود و بازخوردها به کمک‌شان بیاید، اما با این حال به‌نظر می‌رسد که تمامی انتقادات و بازخوردها وارد نبوده‌اند و کارگردان بازی یعنی فومیهیکو یاسودا، به‌تازگی در گفت و گویی با وب‌سایت دوال‌شاکرز راجع به دلیل جهان باز نشدن این عنوان صحبت کرده که یکی از خواسته‌های طرفداران و بازیکنان دمو بوده است. در ادامه همراه گیمفا باشید تا از جزئیات بیشتری آگاهی یابید.

یاسودا به دوال‌شاکرز درباره‌ی موضوع جهان باز نبودن بازی چنین گفته است:

ما باور داریم که در توسعه‌ی بازی، کار درستی نیست که همه‌ی بازخوردها را عملی و برروی آن پیاده کنیم، و در داخل تیم بحث‌هایی راجع به مفهوم و عناصر اجرانشده داشتیم تا زمانی که فهمیدیم به چه چیزی بپردازیم.

یکی از چیزهایی که تصمیم گرفتیم اجرایش نکنیم، ارائه‌ی بازی به‌صورت جهان باز بود. ما از این کار دوری کردیم زیرا نمی‌خواستیم بارگذاری‌ها را طولانی کنیم چون ممکن است بارها شاهد مرگ شخصیت‌مان باشیم و این موضوع باعث مشکلاتی در ایجاد بازی می‌شد. اگر NiOh یک فرانچایز بشود، با دوست داریم تا جهان باز را به‌عنوان یک گزینه در نظر بگیریم و به نحوی پیاده‌اش کنیم که کلیت بازی و اصل آن را برهم نزند.

علاوه بر این، خیلی‌ها شباهت‌هایی بین NiOh و Dark Souls حس می‌کنند و یاسودا درباره‌ی تفاوت‌های اصلی توضیح داده است:

برای شروع، شخصیت اصلی NiOh یک سامورایی محسوب می‌شود. چون این بازی یک عنوان اکشن است، ما می‌خواستیم از عناصر سامورایی الهام بگیریم و وارد طراحی‌اش کنیم، برای مثال، رویکرد منحصربه‌فرد مقابله‌ی سکون و حرکت که حاصل درگیری بین بازیکن و دشمن است. عناصر هک‌انداسلش نیز تفاوت بزرگی خواهند بود، به‌خصوص در زمینه‌ی سلاح‌ها نظیر کاتانا و نیزه‌ها و زره‌های ژاپنی.

NiOh در ۹ فوریه‌ی سال آینده (۲۱ بهمن ۱۳۹۵) به‌صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید