10 بازی برتر XBOX 360 سال 2011 از دید Gameranx

۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۸:۲۱

کدام بازی می تواند بهترین بازی سال بشود؟ پیش بینی این موضوع بسیار سخت است ولی می توان دسته ای از بازی ها را جدا کرد که ظرفیت اول شدن را داشته باشند در این لیست که توسط Gameranx آماده شده است 10 بازی برتر سال 2011 کنسول Xbox 360 آورده شده است.

Gears of War 3

Gears of War 3

 

نسخه نهایی از سری بازی Gears of War که توسط Epic به صورت اختصاصی برای کنسول Xbox360 آماده شده و بزودی عرضه خواهد شد .در 3 Gears of War به علاوه تمامی امکانات و حرکات بازی های قبلی سلاح های جدید ، حرکات ، کارکتر ها و دشمنان جدیدی به بازی اضافه شود و در بخش چند نفره Epic امکانات جدیدی برای در ارتباط بودن کاربران و گیم پلی پیشرفته تری برای بازی در نظر گرفته است. که به نظر می رسد Gears of War 3  را تبدیل به بهترین بازی در سری GOW کند.

Dragon Age II

Dragon Age II

 

بازی نقش آفرینی شرکت BioWare که نسخه اول آن توانست امتیازات بسیار بالایی از سایت های معروف بازی بگیرد و به گفته ی بسیاری بهترین بازی نقش آفرینی مولتی پلتفرم می باشد. این بازی با به وجود آوردن نژاد های مختلف و روایت یک داستان حماسی چندین ساله باز هم یک عنوان برتر نقش آفرینی در سال 2011 می باشد.

Mass Effect 3

Mass Effect 3

 

زمین توسط موجودات غول پیکر مورد هجوم بیگانگان قرار گرفته و این شما هستید که باید زمین و کهکشان را از وجود این موجودات پاک کرده و انسان ها را برای همیشه از دست این موجودات راحت کنید! تاثیر پذیری گیم پلی Mass Effect 3  از عنوان های قبل از خودش طبیعی است. اما موتور پایه جدید بازی همچنین گسترده تر شدن تصمیم گیری کارکتر ها ، هوش مصنوعی پیشرفته تر و گرافیک بی نظیر Mass Effect 3 می تواند این بازی را بهترین نقش آفرینی تاریخ بازی های کامپیوتری کند.

Portal 2

Portal 2

در اوایل سال 2010 خبرهایی از عرضه پرتال 2 بر روی خبر گزاری ها آمد ولی تا زمان نمایش تریلر آن در VGA اطلاعات زیادی از این بازی در دست نبود تا اینکه  در VGA مسئولان شرکت Valve اطلاعات  و ویدئو جدیدی از بازی منتشر کردند که خبر از یک شاهکار را می دهد. والو در پرتال 1 نشان داد که خلاقیت و نوآوری به همراه فیزیک فوق العاده تا چقدر می تواند به موفقیت یک بازی کمک کند

Insanely Twisted Shadow Planet

Insanely Twisted Shadow Planet

 

یک بازی آرکید دیگر از xbox360 که در Xbox live عرضه می شود این شوتر 2D مانند دیگر بازی های آرکید Xbox live توجه بسیاری را به خود جلب کرده و می تواند یکی از بهترین بازی های آرکید سال 2011 شود.

Dead Space 2

Dead Space 2

 

یکی از ترسناک ترین بازی های سال ها اخیر Dead Space بود که به طور کلی تعاریف ژانر ترسناک را تغییر داد و توانست انتظار طرفداران این ژانر را برآورده کند. ساختن بازی در این ژانر بسیار سخت است به همین خاطر بازی سازان کمی به سمت این نوع از بازی ها می روند و از این تعداد تنها چند مورد انگشت شمار می توانند موفق شوند . به نظر نمی رسد نسخه دوم Dead Space حرف های جدیدی برای گفتن داشته باشد ولی می تواند به راحتی عنوان بهترین بازی ترسناک 2011 را به نام خود کند.

Alice: Madness Returns

Alice: Madness Returns

باز هم یک بازی دیگر از داستان معروف آلیس در سرزمین عجایب نوشته لوئیس کارول که توسط شرکت EA ساخته شده و قرار است در سال 2011 برای سه پلتفرم PC ،PS3 و Xbox 360 منتشر بشود هر چند که بنظر بازی خوش ساختی می رسد ولی کنسول Xbox دارای عناوین بسیاری قوی تری از Alice: Madness Returns می باشد.

Elder Scrolls V: Skyrim

Elder Scrolls V: Skyrim

نسخه پایانی بازی Elder Scrolls که در 11 نوامبر سال 2011 منتشر می شود و هم اکنون فقط یک تریلر که در VGA به نمایش آمد از این بازی منتشر شده و اطلاعات دقیقی از بازی ساخته شده Bethesda موجود نیست.

Forza Motorsport 4

Forza Motorsport 4

 

بعد از ناکام بزرگ امسال یعنی GT5 فقط نام Forza Motorsport 4 می توانست داغ دل PS3 باز ها را تازه کند ! بزرگترین سازنده شبیه ساز رانندگی تاریخ بازی های کامپیوتری یعنی Turn 10 در حال ساختن شماره چهارم از سری بازی Forza Motorsport   می باشد عنوانی که می توان از آن به بزرگترین عنوانی که برای کینکت  ساخته می شود  نام برد. کینکت به شما کمک می کند که به طور آزادانه دور اتومبیل خود گردش کنید و تمام قسمت های آنرا برای شروع مسابقات چک کنید بوسیله کینکت می توانید فرمان اتومبیل خود را بدون در دست داشتن گیم پد در دست بگیرید و اتومبیلتان را کنترل کنید. کینکت می تواند برای بازی کردن Forza Motorsport بسیار رویایی باشد و بدون شک این عنوان Forza Motorsport سر و صدای زیادی در سال 2011 به پا خواهد کرد و باعث می شود مدت ها کنسول PS3 خاک پشت سر ماشین های Forza Motorsport را بخورد!

XCOM

XCOM

عنوان اکشن اول شخص 2K با نام XCOM که به طور اختصاصی برای پلتفرم های PC و Xbox360 عرضه می شود و می تواند نقش هیلو ریچ را در سال 2011 برای xbox360 ایفا کند اطلاع دقیقی از این بازی در دست نیست

با عرضه کینکت و عناوین دیگری مانند Gears of War 3 و Forza Motorsport 4 که به طور اختصاصی برای کنسول xbox 360 منتشر می شود می توان رقابت سختی را بین دو کنسول Xbox360 و PS3 بیش بینی کرد و باید تا پایان سال 2011 و مشاهده برنده این رقابت صبر کرد.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید