گیفت کارت
گیفت کارت

راد فرگوسن در مورد اشتیاق خود برای ساخت عناوین AAA توضیحاتی ارائه کرد

۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۵

پس از آنکه راد فرگوسن با فرانچایز Gears of War خداحافظی کرد و در سال ۲۰۱۳ کار خود را برروی بازی BioShock Infinite پایان داد، با فرصت‌های متفاوتی در پیش روی خود مواجه بود. او تصمیم گرفت تا به مایکروسافت ملحق شده تا برروی بازی دیگری از سری بازی Gears of War کار کند.

فرگوسن در این رابطه اعلام کرد:

اشتیاق من مربوط به بازی‌هایی است که دارای تفاوت هستند، بازی‌هایی که دارای داستانی معنی‌دار بوده و افراد را به حرکت وادار خواهند کرد. به عنوان یک بازیساز بیشتر به سرگرم کننده بودن و محیط بازی توجه خواهم کرد.

گزارشاتی مبنی بر طبیعت تنش‌زا بودن ساخت بازی‌های AAA وجود دارد، ساعت‌ها و هفته‌ها کار نیاز است تا اینگونه بازی‌ها به اتمام برسند. بنابراین سوالاتی وجود دارد که چرا یک نفر باید دوست داشته باشد تا یک بازی AAA بسازد.

در این رابطه آقای فرگوسن اعلام کرد که او به دیدن مراحل انتهای تولید و مشاهده کیفیت کار علاقه‌مند است، محصولی که در نهایت بواسطه یک بودجه بزرگ قابل توجه تولید شده است. او همچنین افزود که از کار کردن در کنار افراد استودیوی کوالیشن لذت برده است، استودیویی که برای ساخت یک محصول فوق العاده نظیر Gears of War 4 توسط او هدایت شده است. آقای فرگوسن اعلام کرد که وظیفه ساخت و آماده‌سازی بازی Gears of War 4 برای عرضه در ماه اکتبر وظیفه سنگینی برای او بوده است. او اعلام کرد نسخه‌ای از بازی که در ماه ژوئن و در مدت نمایشگاه E3 نمایش داده شد، نیاز به کارهای بیشماری برای تکمیل داشته است. اما در نهایت استودیوی کوالیشن مراحل ساخت بازی را به اتمام رساند و جشن پایان کار را با حضور افرادی نظیر ساتیا نادلا به عنوان مدیر عامل مایکروسافت، فیل اسپنسر به عنوان رئیس ایکس‌باکس و راد فرگوسن به عنوان رئیس استودیوی کوالیشن برگذار کرد.

همچنین آقای فرگوسن پیرامون ساخت مستقل بازی‌ها اعلام داشت:

افرادی هستند که ساخت یک عنوان AAA را کاری بحرانی تلقی می‌کنند و خود را با کار کردن بصورت ۲۴ ساعته به مرحله نابودی می‌کشانند. دید من به این موضوع این است که من یک انسان مستقل هستم و به خودم تکیه می‌کنم، بنابراین زمانیکه برروی یک عنوان AAA کار می‌کنم به ساعت‌ها توجهی نخواهم داشت.

حقیقت این است که اگر شما در مورد کاری که انجام می‌دهید اشتیاق داشته باشید و به کار خود ایمان و باور داشته باشید، شما بهترین تلاش خود را برای آن انجام خواهید داد و به سختی برروی آن کار خواهید کرد. این یک واقعیت است و به اندازه گروهی که با شما برروی آن کار می‌کنند اهمیتی نخواهد داشت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید