گیفت کارت
گیفت کارت

[تک فارس] – آدام جنسن، در ابعاد کوچک‌تر! | نقد و بررسی بازی Deus Ex Go

۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۳

پلتفرم گوشی های هوشمند به شدت در حال ترقی است. شاید بتوان گفت که پیشرفت این گوشی ها اکنون از پیشرفتی که کنسول ها در نسل های ششم و هفتم کردند نیز بیشتر است و بر خلاف کنسول ها که باید یک چرخه چند ساله را طی کنند تا وارد بعد جدیدی شوند (هرچند که در نسل هشتم این قاعده دست خوش تغییراتی شد که پرداختن به آن ها در این مقاله نمی گنجد) گوشی های هوشمند به جرئت می توان گفت هر روز در حال پیشرفت هستند و همین پیشرفت روز افزون، باعث شده تا رقابت شدیدی میان توسعه دهندگان مختلف بر سر تکامل هر چه سریع تر بازی های خود به راه بیفتد که در نهایت، این رقابت هم به نفع خود سازندگان است و هم به نفع خریداران و باعث می شود همواره شاهد انتشار عناوین باکیفیتی باشیم. یکی از آن شرکت هایی که بیشتر عناوین مختلف آن را بر روی کنسول ها تجربه کرده ایم، اسکوئر اینکس (Square Enix) است. این شرکت که صاحب امتیاز فرانچایزهای بزرگ و تاثیرگذاری چون Thief، Hitman، Final Fantasy و Tomb Raider است اخیراً پای خود را به بازار بازی های مربوط به گوشی های هوشمند هم باز کرده و اتفاقاً مسیر هوشمندانه ای را هم در پیش گرفته: عرضه یک نسخه جانبی از سری بازی های پرطرفدار خود بر روی این پلتفرم. این تصمیم از دو جهت جالب است؛ یکی این که با ابعاد جدیدی از سری بازی های مختلف این شرکت که خاطرات مختلفی با آن ها داریم آشنا می شویم (به واسطه سبک و سیاق خاصی که این عناوین در نسخه های مربوط به گوشی های هوشمند به خود می گیرند) و دوم هم آن که خود شرکت هم سودش تضمین شده است، چرا که طرفداران این سری بازی ها بدون شک برای تجربه نسخه جدید آن ها بر روی گوشی خود، حاضر به پرداخت مبلغ مورد نظر و خرید آن خواهند بود. قبل تر این شرکت با عرضه دو بازی Hitman Go و Lara Croft Go پای دو سری Hitman و Tomb Raider را به گوشی های هوشمند باز کرده بود و حال نوبت به Deus Ex رسیده تا با Deus Ex Go شانس خود را بیازماید. در ادامه، با تک فارس همراه باشید تا به نقد و بررسی این بازی بپردازیم.

برای خواندن ادامه این نقد و بررسی، به اینجا مراجعه کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • HQ.PC گفت:

  Deus ex جزو شاهکارهای صنعت گیمینگ هست Rose بهتره یک نگاه کلی به عنوان های منتشر شده در سری deus ex داشته باشیم:
  Deus ex انتشار در سال ۲۰۰۰ متای ۹۰
  Deus ex invisible war سال ۲۰۰۳ متای ٨۰
  Deus ex human revolation سال ۲۰۱۱ متای ۹۰
  Deus ex the fall سال ۲۰۱۳ متای ۴۳ در پلتفرم موبایل
  Deus ex go سال ۲۰۱۶ متای٨۱ در پلتفرم موبایل
  Deus ex mankind divide سال ۲۰۱۶ متا ٨۴
  از deus ex human revolation با شخصیت به نام ادام جانسون اشنا میشیم که فکر کنم این شخصیت یکی از بهترین های اکثرایت گیمر هاست Rose

  0
  0
 • INSIDE 1990 گفت:

  لارا کرافت گو به نظر من از همش قشنگ تر بود چون علاوه بر معما روند جالبی هم داشت و صحنه های با کیفیتی داشت

  0
  0
 • Amir.P گفت:

  واقعا این بازی شایسته یدک کشیدن Deus ex بود و بسیار عالی بود. معماها واقعا جالب و اکثرا چالش برانگیز بودن. الان که بازی تموم شده بازم به بازی سر می زنم و ماموریت های live رو بازی میکنم! امیدوارم زودتر اون آپدیتی که اجازه خود بازیکن مرحله بسازه، منتشر بشه!

  0
  0