مایک ایبرا جزئیاتی را در مورد کنسول اسکورپیو ارائه کرد

۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۹

مایک ایبرا توضیحات جدیدی در مورد کنسول سال آینده شرکت مایکروسافت یعنی اسکورپیو در مصاحبه‌ای با ویندوز سنترال به اشتراک گذاشته است. آقای ایبرا برروی این موضوع تاکید کرد که اسکورپیو با بازی‌های کنسول موجود ۱۰۰ درصد سازگار خواهد بود.

او همچنین اعلام کرد که هیچ بازی انحصاری برای کنسول اسکورپیو وجود نخواهد داشت مگر آنکه عنوان مورد نظر از لوازم جانبی واقعیت مجازی استفاده کند. او گفت:

اسکورپیو سازگاری ۱۰۰ درصدی با کلیه عناوین کنسول ایکس‌باکس وان را خواهد داشت و همچنین هیچ بازی انحصاری برای کنسول اسکورپیو وجود نخواهد داشت، مگر آنکه عنوان مورد نظر از لوازم جانبی خاصی برای واقعیت مجازی استفاده نماید.

با معرفی پلی‌استیشن ۴ پرو و اسکورپیوی مایکروسافت، این نگرانی وجود داشته است که برخلاف ادعای سونی و مایکروسافت، سازندگان تمایلی نداشته باشند تا قابلیت اجرای بازی‌های خود را برروی هر دو کنسول فعلی و جدید محیا سازند. اما آقای ایبرا در این مورد توضیح داد که او انتظار ندارد که چنین موضوعی به یک مشکل تبدیل شود چراکه در حال حاضر نیز سازندگان بازی‌های خود را برروی سیستم‌های مختلفی با مشخصات سخت افزاری متفاوت ارائه می‌کنند و با این موضوع آشنایی کامل دارند. او گفت:

سازندگان با تجربه‌ای که برای رایانه‌های شخصی بازی ساخته‌اند یا بازی‌های خود را برروی چندین پلتفرم ارائه نموده‌اند، به مراحل و پروسه ساخت بازی‌ها برای مشخصات سخت افزاری و عملکردهای متفاوت آشنا هستند. ما اکنون نیز شاهد آن هستیم که سازندگان بازی‌های خود را با کیفیت ۴k یا بیشتر می‌سازند تا بتوانند از مزیت مشخصات سخت افزار و عملکرد بالای رایانه‌های شخصی استفاده نمایند و سپس اقدام به بهینه سازی بازی خود با مشخصات سخت افزاری متفاوت و متنوع خواهند کرد.

این کار آنها را قادر می‌سازد تا بازی خود را برروی پلتفرم‌های مختلفی با عملکردهای متفاوتی ارائه نمایند و شاهد افزایش هزینه‌های تولیدات خود به شکل قابل توجهی نباشند. ما انتظار چنین عملکردی را از سازندگان داریم و می‌خواهیم تا از این قابلیت برای عناوین ایکس‌باکس وان و اسکورپیو نیز استفاده کنند. هدف ما ساخت چیزی است که مسیر را به گونه‌ای برای سازندگان هموار کند که قادر به ارائه عناوینی برروی دستگاه‌های مختلفی شامل ایکس‌باکس وان اس، پروژه اسکورپیو و کلیه دستگاه‌هایی که از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند باشند.

کنسول اسکورپیو که مایکروسافت آن را قویترین کنسولی که تاکنون ساخته شده است می‌نامد طبق برنامه ریزی در تعطیلات سال ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد. براساس گفته‌های فیل اسپنسر به عنوان رئیس ایکس‌باکس نرم افزارهای این دستگاه نیز در حال آماده‌سازی هستند.

هنوز قیمت این دستگاه اعلام نشده است اما از آنجا که مایکروسافت این کنسول را یک کنسول ویژه می‌خواند بنابراین انتظار چیز ارزانی را نداریم، این در حالی است که کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو شرکت سونی در ماه نوامبر عرضه خواهد شد و ۴۰۰ دلار قیمت دارد.

آلبرت پنل اخیراً اعلام کرده است که کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو به اندازه‌ای قدرت ندارد که بتواند به معنی واقعی از ۴k پشتیبانی کند. فاصله موجود میان قدرت‌های دو کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو و اسکورپیو کاملاً مشخص است.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید