فیل اسپنسر: هدف اصلی برای کنسول ایکس‌باکس وان فروش ۲۰۰ میلیون واحد بوده است

۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۵:۴۱

فیل اسپنسر به عنوان رئیس ایکس‌باکس اعلام کرد که هدف اصلی مایکروسافت در زمان حضور دان متریک فروش ۲۰۰ میلیون واحد از کنسول ایکس‌باکس وان بوده است.

در صحبت با سایت Stevivor، آقای اسپنسر اعلام نکرد که منظور از فروش این تعداد کنسول، مربوط به کنسول ایکس‌باکس وان به تنهایی بوده است یا شامل کنسول‌های بعدی نظیر پروژه اسکورپیو یا کنسول‌های بعدی آن نیز بوده است. موضوع هر چه بوده باشد، ۲۰۰ میلیون واحد عدد بزرگی است، بطور مثال کنسول پلی‌استیشن ۲ به عنوان یکی از موفقترین کنسول‌های تاریخ توانست ۱۵۰ میلیون نسخه در سراسر دنیا بفروش رساند. اسپنسر اعلام کرد:

هدف اصلی تیم این بود که ببینیم چگونه می‌توان ۲۰۰ میلیون نسخه از کنسول را بفروش رساند. هرگز دیده نشده است که کنسولی چنین تعدادی را بفروش رساند. منحصر بفردترین کنسول تاریخ، پلی‌استیشن ۲ بود که توانست ۱۲۰ میلیون نسخه یا چیزی نزدیک به آن را بفروشد.(سونی در سال ۲۰۱۱ اعلام کرد که کنسول پلی‌استیشن ۲ در سراسر جهان ۱۵۰ میلیون نسخه بفروش رسانده است.) راهی که تیم مد نظر داشت این بود که مردم به سرویس‌های ویدئویی OTT نظیر نتفلیکس و استن گرایش دارند و تلویزیون با مشکلاتی مواجه خواهد شد بنابراین اگر ما می‌توانستیم چیزی در مرکز این تحولات خلق کنیم و تنها مورد پذیرش مردمی که به اجرای بازی‌های ویدئویی اقدام می‌کنند قرار نگیرد و حتی مردم دیگر نیز از آن استفاده کنند، بنابراین شما قادر خواهید بود تا بازار کنسول‌ها و بازی‌ها را در دست بگیرید و پتانسیل موجود را افزایش دهید.

اولین تمرکزی که برروی ایکس‌باکس وان قرار داشت، شروع به ساخت محتوای تلویزیونی با قابلیت first-party بود. مایکروسافت حتی استودیوهای سرگرمی ایکس‌باکس را نیز به گونه‌ای شکل دهی کرد تا بتوانند محتویات تلویزیونی و سینمایی را برای این کنسول اختصاص دهند. اما پس از ترک آقای متریک برای ملحق شدن به زینگا و قرارگیری اسپنسر بجای او، یکی از اولین دستورات اسپنسر این بود که برند ایکس‌باکس به عنوان یک کنسول بازی در محوریت کار قرار گیرد و استودیوهای سرگرمی ایکس‌باکس نیز بسته شدند. اسپنسر توضیح داد:

زمانیکه ما در حدود دو سال و نیم آمدیم و برنامه ایکس‌باکس را شروع کردیم، من می‌خواستم که تلاشی برای بودن به عنوان چیزی فراتر از یک کنسول بازی دست بکشیم. شما قادر نخواهید بود تا در زمینه‌های دیگری به فعالیت و موفقیت دست یابید، تا زمانیکه شما به عنوان یک کنسول بتوانید به جایگاه خوبی در زمینه بازی‌ها برسید. بنابراین اجازه دهید اول به کار اصلی خودمان برسیم.

اسپنسر توضیح داد که دستور او به عنوان رئیس ایکس‌باکس، ارائه تضمینی به بازیکنان و سازندگان بازی بود تا به کنسول ایکس‌باکس وان به دید کنسولی نگاه کنند که در وهله اول برای آنها ساخته شده است. آقای اسپنسر توضیح داد استفاده از خدمات ویدئویی نظیر نتفلیکس و یوتیوب برروی ایکس‌باکس وان نیز این روزها دارای کاربردی همچون بازی‌ها می‌باشند. او گفت:

اما من همچنان فکر می‌کنم که ما باید موفقیتی با بازیکنان داشته باشیم و سپس اجازه خواهیم داشت تا به سراغ چیزهای دیگری برویم.

شرکت مایکروسافت در مورد آمار فروش ایکس‌باکس چیزی اعلام نکرده است بنابراین نمی‌توان در مورد عملکرد دقیق آن صحبتی کرد. در اوایل این هفته شرکت مایکروسافت تایید کرده بود که ۴۰۰ میلیون دستگاه فعال ویندوز ۱۰ وجود دارد که شامل کنسول‌های ایکس‌باکس وان نیز می‌شوند.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید