گیفت کارت
گیفت کارت

فیل اسپنسر رایانه‌های شخصی را رقیب اسکورپیو نمی‌داند

۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۲

در حالی که سونی اعلام کرده است که رایانه‌های شخصی رقیب اصلی پلی‌استیشن ۴ پرو هستند، فیل اسپنسر به عنوان رئیس بخش سرگرمی‌های مایکروسافت، چنین موردی را برای اسکورپیو باور نداشته و طرز نگاه متفاوتی دارد.

پس از رونمایی از پلی‌استیشن ۴ پرو طی رویداد پلی‌استیشن میتینگ، اندرو هاوس اظهار داشت که کنسول جدید پرو برای جلوگیری مهاجرت کاربران به سوی پلتفرم رایانه‌های شخصی طراحی شده است.

اما فیل اسپنسر طی مصاحبه اخیر خود با NZGamer به این نکته اشاره داشت که چنین چیزی برای اسکورپیو در نظر گرفته نشده و اشاره‌ای نیز به صحبت‌های سونی در رابطه با رقابت کنسولش با رایانه‌های شخصی داشت.

NZGamer: شما ادعا کردید تمام عناوین فرست پارتی با رزولوشن ۴K نیتیو برروی اسکورپیو اجرا می‌شوند و مانند پلی‌استیشن ۴ پرو آپ‌اسکیل نمی‌شوند. مایکروسافت راجع به ادعای خود روند صعودی‌ای را در رسانه‌های اجتماعی در پیش گرفته است. اگر بسیار از قدرت خود آگاه هستید و هدف اصلی‌تان این است به بخشی از بازار کنسول‌ها تسلط پیدا کنید که واقعا به عملکرد فنی اهمیت می‌دهند، بنابراین در حال ساخت چیزی در رقابت با رایانه‌های شخصی نیستید؟ چه چیزی باعث می‌شود مردم به سوی رایانه‌های شخصی نروند و اسکورپیو را در نظر گیرند؟

فیل اسپنسر: من معمولا این کار را نمی‌کنم اما برای این مورد من مشخصا می‌توانم از سونی به صحبت کردن بپردازم. فکر ‌می‌کنم آن‌ها گفتند رایانه‌های شخصی رقیب‌شان هستند.

NZGamer: درست است.

فیل اسپنسر: و من طرز نگاه آن‌ها را به این قضیه ندارم. می‌دانم برخی از بهترین مشتری‌های ایکس‌باکس‌مان برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی هم به بازی کردن می‌پردازند. فکر می‌کنم برای بسیاری از بازی‌بازان چنین تصمیم‌هایی پیش می‌آید. بگذارید Overwatch را مثال بزنم چراکه یک بازی فوق العاده محبوب و بزرگ از سوی بلیزارد است و از سوی دیگر از عناوین فرست پارتی ما نیست. اگر قصد خرید Overwatch را داشته باشید، باید تصمیمی که الان می‌گویم را در یک روز بگیرید: “دوستان من در رایانه‌های شخصی بازی می‌کنند یا کنسول؟ اگر کنسول، کدام یک را مورد استفاده قرار می‌دهند؟” چنین موردی برروی اینکه چه نسخه از Overwatch را خریداری می‌کنید تاثیر می‌گذارد.

با توجه به ادامه صحبت‌های اسپنسر، انتخاب یک پلتفرم در ابتدای عرضه به توسعه‌دهندگان (و ناشران) و همچنین بازی‌بازان کمکی نخواهد کرد:

وقتی راجع به آن فکر می‌کنم، به این نتیجه می‌رسم این یک تصمیم غیر طبیعی است که به بلیزارد و بازی‌بازان کمک نمی‌کند. واقعا چیزی که من خواستارش هستم، این است که مردم قادر به خرید یک بازی باشند و هرجا و هر لحظه که بخواهند، به تجربه همان بازی بپردازند. شما قصد دارید برروی رایانه شخصی‌ خود بازی کنید چون در سر کار هستید و اگر کنترلر بخواهید، چیزی به نام بلوتوث را مورد استفاده قرار می‌دهید یا شاید هم بخواهید با کیبورد و ماوس به تجربه بازی بپردازید که رایانه‌های شخصی از آن پشتیبانی می‌کنند سپس وقتی در خانه خود باشید، اگر بخواهید برروی تخت بنشینید و کنترل را به‌دست بگیرید و برروی تلویزیون‌تان بازی کنید، باید بتوانید همان عنوان را با همان حالت، همان دوستان، همان میزان از پیشرفت و اچیومنت‌ها ادامه دهید. این چیزی بود که ما را به سوی Xbox Play Anywhere پیش برد.

فکر نکنم که مردم را به سوی خودمان هل داده باشیم. من باور دارم که در واقع بازی را در مرکز چیزی که ما راجع به پلتفرم‌مان فکر می‌کنیم قرار می‌دهم. آن‌ها قصد انجام چه کاری را دارند؟ اگر می‌خواهند بازی‌های‌شان را برروی رایانه‌های شخصی تجربه کنند، من سعی بر فریب کسی برای خرید یک ایکس‌باکس ندارم.

مایکروسافت به‌تازگی اولین عنوان برنامه Xbox Play Anywhere را منتشر کرد و این برنامه برای بازی‌های ترد پارتی هم مورد استفاده قرار خواهد گرفت:

چیزی که می‌گویم، این است که برای بازی‌های فرست‌ پارتی و همچنین ترد پارتی‌مان به کارگیری بیشتری از Xbox Play Anywhere مشاهده می‌کنیم. فقط عناوینی را بخرید که قصد تجربه‌اشان را دارید. اگر مثلا امروز می‌خواهید برروی رایانه‌های شخصی و فردا برروی کنسول بازی کنید، ما از این کار پشتیبانی خواهیم کرد. اگر می‌خواهید هیچ‌وقت برروی ایکس‌باکس بازی نکنید، مشکلی نیست. همچنین اگر می‌گویید فقط می‌خواهید برروی ایکس‌باکس بازی کنید، باز هم مشکلی نیست. شما برای عناوینی که قصد تجربه‌شان را دارید و جایی که برای تجربه آن‌ها انتخاب می‌کنید، تصمیم می‌گیرید. ما پلتفرمی را خواهیم ساخت که از آن پشتیبانی می‌کند.

نظر شما راجع به حرف‌های فیل اسپنسر چیست؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید