گیفت کارت
گیفت کارت

بازی No Man’s Sky تحت بررسی به جهت تبلیغات گمراه کننده قرار گرفت

۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۱

پس از آنکه اداره استانداردهای تبلیغ انگلستان گزارش‌ها و شکایات مختلفی را در مورد تبلیغات گمراه کننده بازی No Man’s Sky دریافت نمود، بررسی‌های خود در مورد تبلیغات این بازی را شروع کرد.

نماینده این سازمان که به اختصار ASA نامیده می‌شود، در صحبت با یورو گیمر تایید کرد که بررسی آنها شروع شده است و تمرکز خود را برروی صفحه استیم بازی No Man’s Sky معطوف کرده است. این سازمان بطور فعالانه بر ضد تبلیغاتی که حالت گمراه کننده، مضر یا توهین آمیز داشته باشند فعالیت می‌کند.

براساس گفته یورو گیمر، سازمان ASA این قابلیت را دارد تا در صورت مواجه شدن با تبلیغاتی که خلاق استانداردهای آنها باشد، اقدام به حذف و بلاک آنها کرده و از پدیدار شدن دوباره آنها جلوگیری کند. از آنجا که تحقیقات در مورد بازی No Man’s Sky در دست اقدام قرار دارد، اعضای این سازمان جزئیات زیادی را ارائه نکردند، اما آنها تایید کردند که تحقیقاتی از سازنده بازی یعنی هلو گیمز و صاحب امتیاز استیم یعنی ولو در مورد تبلیغات بازی No Man’s Sky در استیم صورت خواهد گرفت.

فردی در Reddit مدعی است که پاسخی از ASA دریافت کرده است که مربوط به تحقیقات آنها در مورد بازی No Man’s Sky بوده است. از میان موضوعات تحت بررسی، موضوعاتی نظیر حیوانات و سفینه‌های فضایی No Man’s Sky، تاثیرات پرواز و واکنش آب به آنها و بزرگی مبارزات فضایی که در ویدئوهای هلو گیمز و ولو قابل مشاهده است، به چشم می‌خورد. ASA همچنین در حال بررسی تصاویری پیش از عرضه بازی است که در آنها اندازه موجودات بازی، سازه‌ها و ساختمان‌ها به چشم می‌خورد.

بعلاوه سازمان ASA در مورد گرافیک بازی نسبت به آن چه که پیش از عرضه وعده آن داده شده بود و آن چیزی که در زمان عرضه بازیکنان شاهد آن بودند، سوالاتی را مطرح کرده است و براساس گزارشات و بررسی‌های کاربران موضوعاتی نظیر عدم بارگذاری صحنه‌ها، سیستم تجاری بین ستاره‌ای و موارد نظیر آنها را مورد توجه قرار داده است.

در بیانیه ASA آمده است:

ما اطمینان داریم که تبلیغات ما را از کلیه فرآیند مربوط به بازاریابی که تحت کنترل سازنده بازی بوده است آگاه خواهد کرد که شامل سایت و یوتیوب هلو گیمز نیز می‌شود.

سازمان ASA همچنین متذکر شد که نتایج مربوط به بررسی‌های آنها در مورد صفحه استیم بازی No Man’s Sky برروی لیست آنها در سایر بازارها نیز تاثیر گذار خواهد بود.

یکی از کاربران سایت Reddit  به نام AzzerUK یک صفحه شکایت رسمی از صفحات سازمان ASA را پر کرده و از صفحه استیم بازی No Man’s Sky شکایت کرده است. او به یورو گیمر گفت که این کار او بدلیل عصبانیت او نبوده است (او بدنبال بازپرداخت پول خود نیست.) او تنها خواستار هشدار به دیگران به جهت مشاهده تفاوت بسیاری است که در تریلرهای بازی No Man’s Sky دیده است و آن چیزی نبوده‌اند که در زمان عرضه در بازی مشاهده کرده است. او افزود که احساس می‌کند این تبلیغات مصداق واقعی گمراه کننده هستند.

باید منتظر بود و دید که نتایج سازمان ASA چه خواهند بود.

در سال ۲۰۱۲ سازمان ASA شکایات مربوط به بازی Hitman: Absolution را رد کرد که در آن اعلام شده بود که در تبلیغات این بازی خشونت علیه برخی افراد رواج داشته است. در سال ۲۰۰۷ تبلیغات مربوط به ایکس‌باکس ۳۶۰ که در انگلستان منتشر شده بودند توسط این سازمان حذف شدند. در سال ۲۰۰۸ این سازمان تبلیغات مربوط به بازی Stranglehold که مربوط به تشویق خشونت و چشم پوشی از آن بوده است را مسدود کرد.

بازی No Man’s Sky در ماه اوت برروی رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ عرضه شد و بسیاری از قابلیت‌هایی که توسط کارگردان آن و همچنین موسس استودیوی هلو گیمز یعنی شان مورای قول حضور آنها در بازی داده شده بود را نداشتند.

شوهی یوشیدا به عنوان یکی از مدیران پلی‌استیشن پیش از این اعلام کرده بود که استراتژی آقای مورای در اعلام قابلیت‌های موجود در بازی و قول‌هایی که داده بوده است، استراتژی نامناسبی بوده است و یکی از دلایل مشکلات آنها بوده است. او گفته بود:

من انتقاداتی که نسبت به شان مورای وارد می‌شود را درک می‌کنم چون او قول ویژگی‌های زیادی در این بازی را در روز اول داده بود. این استراتژی خوبی در روابط عمومی نیست.

استودیوی هلو گیمز یک استودیوی کوچک مستقل است، آقای یوشیدا اعلام کرد که یکی از مشکلات مورای این است که او فردی با قابلیت روابط عمومی مناسب نیست و همچنین از تیمی که او را در این زمینه راهنمایی کند و به او بگوید که چه حرفی را بزند و چه حرفی را نزند بی بهره است. آقای مورای در زمان عرضه بازی اعلام کرده بود که قابلیت‌های بیشتری بوسیله بسته‌های دانلودی رایگان به بازی اضافه خواهند شد.

در آخرین خبر مربوط به بازی No Man’s Sky، شاهد انتشار بهینه سازی از سوی هلو گیمز بودیم که مشکلات متعددی را در بازی برطرف می‌نمود. ارائه این بهینه ساز موجب شگفتی همگان شد اما دلیل آن عملکرد آن بهینه ساز نبود بلکه علت آن این بود که این استودیو برای مدت طولانی در سکوت به سر می‌برد و انتشار ناگهانی این بهینه ساز امر جالبی بوده است.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید