تحلیلگران: بازی Call of Duty: World at War برروی ایکس‌باکس وان با بهبود نرخ فریم همراه بوده است

۸ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۹

برنامه پشتیبانی از نسل قبل مایکروسافت، قابلیت اجرای بسیاری از بازی‌های کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ را برروی ایکس‌باکس وان امکان‌پذیر نموده است. در کنار این قابلیت شاهد بهبود عملکرد برخی از بازی‌ها نظیر Red Dead Redemption و Call of Duty 2 برروی این کنسول نسل هشتمی هستیم. به تازگی بازی Call of Duty: World at War نیز به لیست بازی‌های این برنامه پیوسته است و طبق بررسی تحلیلگران این بازی با عملکرد خوب و مثبتی برروی ایکس‌باکس وان اجرا شده است.

بازی World at War برروی کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ با مشکلاتی با حفظ نرخ فریم ۶۰ در برخی از صحنه‌ها مواجه بوده است و نرخ فریم آن به زیر ۳۰ کاهش یافته است. در گیم‌پلی بازی نیز با آنکه ثبات نرخ فریم برروی ۶۰ متداول‌تر بوده است اما باز هم در برخی مواقع با کاهش آن روبرو بوده‌ایم.

تحلیلگران Digital Foundry پس از بررسی این بازی برروی ایکس‌بکس وان اعلام کردند که تجربه بازی به شکل بهتری بهبود یافته است و شاهد اجرای بهتر بازی و کاهش میزان اُفت نرخ فریم مواجه بوده‌اند. همچنان در برخی مواقع شاهد کاهش نرخ فریم به زیر ۳۰ بوده‌اند اما بصورت کلی تجربه بازی برروی ایکس‌باکس وان اکنون به مراتب بهتر از ایکس‌باکس ۳۶۰ شده است.

در بررسی حالت زامبی محبوب بازی World at War، تحلیلگران اعلام کردند که عملکرد بازی برروی دو کنسول مورد نظر تفاوتی نداشته است و اجرای بازی برروی ایکس‌باکس وان و شلیک به سربازان دشمن زامبی که به شما حمله می‌کنند مشابه ایکس‌باکس ۳۶۰ است، با این وجود آنها گزارش کرده‌اند که کاهش نرخ فریم کمی که برروی ایکس‌باکس ۳۶۰ مشاهده میشد، برروی ایکس‌باکس وان برطرف شده است.

دیوید بیرتون به عنوان یکی از تحلیلگران Digital Foundry اعلام نمود:

بطور کلی اجرای بازی Call of Duty: World at War برروی ایکس‌باکس وان با بهبود عملکرد مواجه بوده است. با آنکه تمام مشکلات و اُفت‌های نرخ فریم بازی بطور کامل برطرف نمی‌شوند اما مقداری از آنها از بین رفته‌اند و اکنون قابلیت اجرای بازی با نرخ فریم ۶۰ در مدت زمان و لحظات بیشتری امکان پذیر است. به عنوان یک نتیجه‌گیری، تجربه اجرای بازی به شکل قابل قبولی برروی ایکس‌باکس وان بهبود یافته و روان‌تر شده است.

بازی Call of Duty: World at War در هفته جاری برای برنامه پشتیبانی از نسل قبل کنسول ایکس‌باکس وان معرفی و ارائه شد. این بازی در اصلی در سال ۲۰۰۹ عرضه شده بود و امتیاز ۸٫۵ از ۱۰  را از سوی گیم اسپات دریافت نمود.

برای کسانیکه با برنامه پشتیبانی از نسل قبل آشنایی ندارند باید گفت که این برنامه به بازیکنان ایکس‌باکس وان اجازه خواهد داد تا به اجرای بازی‌های کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ بپردازند و طبق اعلام مایکروسافت تاکنون کاربران اقدام به سپری کردن ۱۴۵ میلیون ساعت در بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ برروی کنسول ایکس‌باکس وان کرده‌اند. در حال حاضر لیست بازی‌های این قابلیت به بیش از ۲۵۰ بازی رسیده است و بازی‌های بیشتری نیز در راه می‌باشند. هدف برنامه پشتیبانی از نسل قبل این نبوده است که برروی کیفیت بازی‌ها تاثیری بگذارد و آنها را بهتر نشان دهد اما در این بازی و چند بازی دیگر شاهد این موضوع بوده‌ایم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید