گزارش: بازی Destiny 2 برای رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد

۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۶

شرکت اکتیویژن پیش از این تایید کرده است که نسخه بعدی بازی Destiny در دست ساخت قرار دارد. اکنون شایعاتی در مورد پلتفرم‌ها و ویژگی‌های جدید آن منتشر شده‌اند.

براساس پستی که امروز در سایت NeoGAF ارسال شده است، بنظر می‌رسد که بازی Destiny 2 یا هر آنچه که در نهایت نام نسخه بعدی بازی Destiny باشد، برای رایانه‌های شخصی نیز عرضه خواهد شد، اتفاقی که برای بازی اول روی نداد. همچنین براساس این گزارش دو استودیوی ویکریوس ویژنز و های مون در ساخت این نسخه از بازی همکاری خواهند داشت.

با اینکه گزارش اعلام شده به خودی خود مشکوک بنظر می‌رسد اما سایت Kotaku اعلام کرده است که چیزهایی در مورد نسخه رایانه‌های شخصی و حضور دو استودیوی ویکریوس و های مون و همچنین چند استودیوی دیگر در ساخت این بازی شنیده است. این سایت همچنین جزئیات دیگری را در مورد آنچه که می‌توان از این نسخه از بازی انتظار داشت منتشر نموده است.

براساس این گزارش، بانجی رهبری ریبوت داستان بازی Destiny 2 را بر عهده داشته است. همچنین بنظر می‌رسد که تمایل این استودیو این است که بجای ارائه یک بسته گسترش دهنده دیگر برای بازی اول، یک نسخه جدید از این بازی را ارائه نماید که این بدین معنی خواهد بود که بازیکنان مجبور خواهند بود تا شخصیت‌های خود را در بازی اول رها کنند. در این بازی همچنین پتانسیل قرار گیری جوایزی وجود دارد که پیش از این در این بازی بی سابقه بوده است.

بعلاوه یکی از ویژگی‌های جدید بازی Destiny 2 چیزی است که آن را “play-in destinations” می‌نامند. Kotaku در مورد این ویژگی جدید اعلام کرد که سازندگان اشتیاق به تامین شهرهای پر جمعیت‌تر، پایگاه‌ها و ماموریت‌های بیشتری نسبت به آن چیزی که در ماموریت‌های Patrol بازی Destiny شاهد آن بودیم دارند.

طرفداران بانجی از این شرکت درخواست ارائه بازی Destiny را از زمان عرضه آن برای رایانه‌های شخصی را داشته‌اند. در سال ۲۰۱۳ بانجی در مورد چالش‌هایی که عرضه همزمان این بازی برروی ۴ پلتفرم پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس ۳۶۰ خواهد داشت توضیحاتی ارائه کرد و اعلام نمود که قصد ندارد با اضافه کردن پلتفرمی دیگر برای این بازی منجر به آسیب رسانی به آن پلتفرم یا پلتفرم‌ها شود.

در سال ۲۰۱۴، اریک هرشبرگ به عنوان رئیس انتشارات شرکت اکتیویژن اعلام کرد که پلتفرم رایانه‌های شخصی پلتفرم مناسبی برای این بازی می‌باشد و صحبت در مورد کار برروی آن در حال جریان است اما به نکته‌ای نیز اشاره کرد و گفت:

ساخت بازی برای رایانه‌های شخصی موضوعی بسیار متفاوت نسبت به کنسول‌ها می‌باشد، بنابراین ما قصد داریم که یک گام صحیح دیگر را به جلو برداریم و قصد داریم که آن را به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت ممکن صورت دهیم.

در اوایل سال جاری میلادی از کریستوفر برت از بانجی پرسیده شد که چه چشم اندازی برای عرضه بازی Destiny برروی رایانه‌های شخصی وجود دارد و او اعلام کرد:

امروز خبر خاصی نداریم اما ما همواره بدنبال این موضوع بوده‌ایم که چه پلتفرمی قابلیت ارائه بهتر این بازی را دارا می‌باشد.

قابل توجه است که جدیدترین بسته گسترش دهنده بازی Destiny یعنی Rise of Iron از ایکس‌باکس ۳۶۰ و پلی‌استیشن ۳ پشتیبانی نکرده است و صرفاً برای کنسول‌های نسل هشتم ارائه گردیده است. بانجی به عنوان علت این کار اعلام کرد که این دو کنسول منجر به ایجاد محدودیت‌هایی برای آنها میشده‌اند و بنابراین از آنها صرفنظر نموده‌اند. اگر از کنسول‌های نسل قبل صرفنظر کنیم و تنها کنسول‌های نسل هشتم را در تصور خود جای دهیم، خواهیم دید که جایگاهی برای ارائه بازی Destiny 2 برای رایانه‌های شخصی وجود دارد.

بازی Destiny 2 هنوز بطور رسمی معرفی نگردیده است اما قرار دادی میان اکتیویژن و بانجی وجود دارد که ساخت ادامه‌های مختلفی را برای این بازی نشان می‌دهد. هرشبرگ تایید کرد که یک بازی کامل از ادامه این سری از سال ۲۰۱۴ در دست ساخت قرار داشته است. گرچه احتمال عرضه این بازی در سال جاری داده میشد اما عرضه آن به سال بعد موکول شده است.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید