شرکت یوبی‌سافت جهت کاهش خطر شرکت ویوندی اقدام به خرید بخشی از سهام خود نمود

۵ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۲

بدلیل وجود نگرانی‌های شرکت یوبی‌سافت مبنی بر بلند پروازی شرکت ویوندی در تصاحب یوبی‌سافت، این شرکت اعلام کرد که بخشی از سهام خود که در اختیار بانک بیفرانس قرار داشته است را خریداری کرده است.

شرکت یوبی سافت اقدام به خرید ۳,۶۲۵,۱۷۸ از سهام خود که در اختیار بیفرانس قرار داشت نمود، این مقدار حدود ۳٫۲ درصد از کل سهام این شرکت را شامل‌ می‌شود. این شرکت برای خرید این میزان سهام، بابت هر سهم ۳۸ دلار پرداخت کرده است و این نشان می‌دهد که آنها در مجموع ۱۳۷٫۹ میلیون دلار برای تصاحب این میزان سهم پرداخت کرده‌اند.

ایو گیلموت به عنوان مدیر عامل شرکت یوبی سافت اعلام نمود:

دوست داریم که از بیفرانس بابت پشتیبانی‌های سالیان اخیرشان قدردانی کنیم.

خرید اخیر یوبی سافت در ادامه احتمال خطر در دست گرفتن کنترل این شرکت از سوی شرکت ویوندی بوده است، شرکتی که پیش از این کنترل شرکت گیم‌لافت که آن نیز تحت کنترل خانواده گیلموت قرار داشت را بدست آورده است و با آنکه ویوندی از عدم علاقه خود جهت تصاحب یوبی سافت سخن گفته است اما ادامه خرید سهام یوبی سافت از سوی آنها و عدم اطمینان مدیران یوبی سافت به این شرکت که بدلیل تناقض در حرف‌ها و اعمالشان بوده است، آنها را وادار به اقداماتی پیشگیرانه کرده است.

آخرین حرکتی که از شرکت ویوندی مشاهده شده است، افزایش درصد سهام خود به ۲۰٫۱ درصد در ماه ژوئن بوده است و نگرانی‌ها مبنی بر افزایش این میزان را بوجود آورد.

 

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید