جک ترتون: پلی‌استیشن ویتا در زمان نامناسبی عرضه شد

۵ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۷

جک ترتون به عنوان مدیر عامل اسبق سونی اینتراکتیو اِنتِرتِینمِنت آمریکا اعلام کرد که پلی‌استیشن ویتا دستگاه خوبی است اما خیلی دیر روانه بازار شد و قابلیت جذب مخاطبان خود را نداشته است.

جک تروتن که در سال ۲۰۱۴ و پس از ۱۹ سال از سمت خود به عنوان مدیر عامل سونی اینتراکتیو اِنتِرتِینمِنت آمریکا کناره‌گیری کرد در پاسخ به این سوال آی‌جی‌ان که چه نظری در مورد دستگاه‌های قابل حمل دارد اعلام کرد:

حالا که دیگر در این شرکت حضور ندارم، به شخصه فکر می‌کنم که این دستگاه یک دستگاه خیلی عالی است، تنها خیلی دیر روانه بازار شد. در آن زمان دنیا در حال تحول بود و مردم به دستگاه‌های قابل حملی جذب میشدند که برای استفاده به عنوان دستگاه‌های بازی اختصاص داده نشده بودند.

برای مقایسه، طبق گفته‌های آقای ترتون PSP که نسخه پیشین پلی‌استیشن ویتا است در زمان عرضه از استقبالی خوبی برخوردار بوده است.

PSP توانست موفقیتی که یک کنسول می‌بایست بدست آورد را کسب کند و به عنوان یک دستگاه بازی قابل حمل توانست بازیکنان قدیمی را نیز به فضای مربوط به خود بکشاند. زمانیکه پلی‌استیشن ویتا عرضه شد (سال ۲۰۱۲ در آمریکا)، تلفن‌های همراه هوشمند با قابلیت اجرای بازی‌ها در حال رشد و توسعه بودند و فضای کمتری برای دستگاه‌های قابل حملی که بطور اختصاصی برای اجرای بازی‌ها در نظر گرفته شده بودند را باقی گذاشتند.

آقای تروتن اعلام کرد که احساس کلی در مورد پلی‌استیشن ویتا این بود که این دستگاه یک دستگاه خوب است اما در زمانی عرضه شد که مردم خیلی کمی به دستگاهی که صرفاً برای اجرای بازی‌ها ساخته شده باشد نیاز داشتند.

نسخه اسلیم پلی‌استیشن ویتا که دارای باتری با طول عمر بیشتر، وزن کمتر و ابعاد باریکتری بود در بهار سال ۲۰۱۴ در آمریکا عرضه شد. شرکت سونی به فروش دستگاه‌های پلی‌استیشن ویتا همچنان ادامه می‌دهد که قیمت آنها از ۲۰۰ دلار شروع می‌شود.

طبق گزارشات، پلی‌استیشن ویتا در ژاپن بیش از ۵ میلیون نسخه فروش داشته است. این کنسول بطور رسمی از ماه فوریه سال ۲۰۱۲ در آمریکا روانه بازار شد و در شش ماهه اول عرضه خود ۲٫۲ میلیون نسخه فروش داشته است و مشخص نیست که این میزان در حال حاضر چقدر است.

آمار فروش کنسول پلی‌استیشن ویتای شرکت سونی در حالی اعلام می‌شود که کنسول ۳DS شرکت نینتندو در حدود ۵۹٫۷۹ میلیون نسخه فروش جهانی داشته است که یک برتری از لحاظ فروش را نسبت به پلی‌استیشن ویتا نشان می‌دهد گرچه این کنسول در زمانی زودتر از پلی‌ستیشن ویتا در ژاپن و آمریکا در دسترس قرار گرفت.

شرکت سونی هنوز جانشینی را برای پلی‌استیشن ویتا معرفی نکرده است، این در حالی است که شرکت نینتندو کنسول اسرار آمیز ان‌ایکس را به عنوان پرچم‌دار جدید خود معرفی نموده است که طبق شایعات یک کنسول دستی می‌باشد.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید