گیفت کارت
گیفت کارت

شرکت اسکوئر انیکس قصد دارد با عرضه بازی‌ برای گوشی‌های هوشمند درآمد زایی بالایی داشته باشد

۵ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۸
شرکت Square Enix قصد دارد با عرضه بازی‌ برای گوشی‌های هوشمند درآمد زایی بالایی داشته باشد

به‌تازگی رییس شرکت اسکوئر انیکس صحبت‌های جالبی از اهداف این شرکت در رابطه با ساخت و توسعه بازی‌های مخصوص گوشی‌های هوشمند کرده‌است. در ادامه خبر با گیمفا همراه باشید.

شرکت اسکوئر انیکس به‌تازگی گزارش سالانه سال ۲۰۱۶ خود را برای سرمایه‌گذاران این شرکت منتشر کرده‌است. در این گزارش سه مسیر کلیدی برای اسکوئر انیکس مشخص شده‌است که یکی از این اهداف تولید و توسعه بازی‌های گوشی‌های هوشمند پریمیوم است.

اسکوئر انیکس سال‌هاست که مشغول تولید بازی‌های پریمیوم برای گوشی‌های هوشمند است. اگر به گذشته نگاه کنیم، این شرکت در سال ۲۰۰۶ نیز تاکید ویژه‌ای بر رشد و توسعه بازی‌های موبایل داشته‌است. در طی سال‌های گذشته اسکور انیکس عناوینی همچون Mobius Final Fantasy و Lara Croft Go و Deus Ex Go را برای گوشی‌های هوشمند منتشر کرده‌است علاوه بر این پورت بازی‌های جذابی مانند Adventures of Mana ،Final Fantasy IX و Final Fantasy XIII( فقط در کشور ژاپن ) نیز توسط این شرکت صورت گرفته‌است. اسکوئر انیکس از ساخت و توسعه بازی‌های موبایل به عنوان یکی از منابع سودآور برای این شرکت در طی سالیان اخیر یاد کرده‌است.

اگر عقیده دارید که رو آوردن به ساخت بازی‌های موبایل و سوددهی در بازار دراین شرکت موقتی خواهد بود، احتمالا با خواندن صحبت‌های رییس شرکت اسکوئر انیکس، یوسوکه ماتسودا، میتوانید حدس بزنید عقیده شما اشتباست. او در گزارش سالانه خود خطاب به سرمایه گذاران شرکت گفته‌است:

در حال حاضر بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در اختیار بازی‌های رایگان ( free to play ) می‌باشد و شرایط بازار برای بازی‌های پریمیوم که باید در ازای پول بازی را خریداری کنند اصلا مساعد نیست با این حال شرکت ما در بازه‌های زمانی متفاوت بازی‌های پریمیوم به بازار عرضه کرده‌است که اگر دقیق تر نگاه کنیم می‌بینیم همراه با سود خوبی نیز برای ما همراه بوده‌است. میزان بودجه‌ای که برای ساخت یک بازی رایگان خرج می‌شود عمدتا تفاوتی با یک بازی پریمیوم ندارد، گاهی اوقات هزینه ساخت یک بازی موبایل حتی بیشتر از هزینه ساخت یک بازی برای کنسول‌های دستی می‌باشد. به عبارت دبگر ریسک سرمایه‌گذاری در بازی‌های موبایل اصلا پایین نیست و می‌توان گفت ریسک سرمایه گذاری در بازی‌های رایگان حتی بیشتر از بازی‌های پریمیوم می‌باشد زیرا بازی‌های رایگان به دقت و وقت بیشتری هم در زمان عرضه و هم در زمان پشتیبانی نیاز دارند.

بدیعی است که بازی‌های رایگان موبایل همیشه نیاز به پشتیبانی دارند و توسعه دهندگان باید در طی بازه‌های زمانی مختلف بازی را بطور مداوم بروزرسانی کنند. ماتسودا می‌گوید:

به نظر من گوشی‌های هوشمند بستر راحت تری را برای شما فراهم می‌کند تا از بازی محبوب خود در طولانی مدت استفاده کنید و لذت ببرید زیرا کنسول‌ها در حال تغییر و پیشرفت هستند و شما در هر نسل با مشکلات سازگاری بازی خود با کنسول نسل جدید مواجه هستید.

ماتسودا در ادامه صحبت‌هایش به پتانسیل بازی‌های مخصوص موبایل اشاره کرد، او معتقد است صنعت بازیسازی برای گوشی‌های هوشمند در طی چند سال گذشته جایگاه خود را پیدا کرده‌است و در حال پیشرفت می‌باشد. در نتیجه شرکت اسکوئر انیکس اعتقاد دارد با توجه به شرایط بازار در کنار توجه به بازی‌های کنسول‌های دستی باید به بازی‌های گوشی‌های هوشمند نیز توجه ویژه‌ای داشت. به گفته ماتسودا:

در مورد مقایسه بین کنسول‌های دستی و گوشی‌های هوشمند باید بگوییم در این مدت پیشرفت و توسعه بسیار زیادی بر روی سخت افزار گوشی‌های هوشمند صورت گرفته‌است و از محبوبیت بسیار بیشتری نیز نسبت به کنسول‌های دستی در بین مردم برخوردار است. گوشی‌های هوشمند بستر بهتری برای ساخت بازی و نشان دادن آن به دنیا برای ما ایجاد می‌کند. بنابراین با توجه به دلایلی که عنوان کردم این طبیعی است که شرکت ما از پتانسیل بازی‌های خود برای گوشی‌های هوشمند استفاده کند. هدف ما این است که با ساخت بازی‌های نقش آفرینی برای موبایل بتوانیم فرهنگ استفاده از بازی‌های پریمیوم را در بین بازیبازان رواج دهیم و ازاین راه برای شرکت خود درآمد زایی کنیم. ما بر اهداف خود پایبندیم و باور داریم که می‌توانیم بازی‌های گوشی‌های هوشمند را وسعت ببخشیم و مشتری‌های بیشتری برای عناوین خود جذب کنیم.

 

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید