مایکروسافت: ۴k را باور داریم

۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۳

شرکت سونی تصمیم گرفته است تا در پلی‌استیشن ۴ پرو از پلیر بلوری ۴k استفاده ننماید از زمان اعلام این موضوع شاهد صحبت‌های بسیاری در مورد آن بوده‌ایم. در حالیکه هنوز شرکت مایکروسافت اعلام ننموده است که آیا کنسول قدرتمند آنها یعنی ایکس‌باکس اسکورپیو دارای یک پلیر بلوری ۴k می‌باشد یا خیر اما این شرکت اعلام داشت که پلیر بلوری ۴k در دنیای امروز موضوع مهمی محسوب می‌گردد.

در پاسخ به این سوال یوروگیمر که آیا می‌توان اینطور برداشت نمود که کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو دارای یک پلیر بلوری ۴k است یا خیر، آلبرت پنلُ از شرکت مایکروسافت اعلام کرد که:

ما هنوز چیز خاصی در مورد آن معرفی ننموده‌ایم. می‌توانید اینطور فرض کنید که وجود آن خواست ما نیز می‌باشد اما در مورد آن چیز خاصی را نمی‌توان اعلام نمود.

در این رابطه که آیا وجود یا عدم وجود یک پلیر بلوری ۴k در دنیای امروز و با توجه به پیشرفت‌های دیجیتالی برای کاربران محسوس خواهد بود یا خیر، آقای پنلُ اعلام داشت که رسانه‌های فیزیکی همچنان از اهمیت خاصی برخوردار هستند. این یکی از دلایل وجود یک پلیر بلوری ۴k در کنسول ایکس‌باکس وان اس می‌باشد. آقای پنلُ گفت:

دید شرکت مایکروسافت برروی این موضوع دید واضح و مشخصی که در محصولاتی که بفروش میرسانیم قابل رویت خواهد بود. ما باید تصمیمات مربوط به وجود و اعلام چنین چیزی را در محصولات و تبلیغات خود، از مدت‌ها پیش می‌گرفتیم، بنابراین این حس ایجاد نمیشد که تبلیغات ما واکنشی از سوی ما به عدم وجود پلیر بلوری ۴k در محصولات سونی است و جالب است که برخی افراد چنین فکری را کرده‌اند. اما این تصمیم مدت‌ها قبل از مشاهده محصول آنها اتخاذ شده بود.

تصمیم وجود پلیر بلوری ۴k در ایکس‌باکس وان اس به دو علت اصلی بوده است، اولین آنها این است که شرکت مایکروسافت ۴k را باور و به آن اعتقاد دارد. پنلُ گفت:

ما به هر تغییری در فرمت رسانه‌ها اهمیت نمی‌دهیم. در حال حاضر تلویزیون‌های هوشمند و ۳بُعدی زیادی در جهان حضور دارند و آنها منجر به ایجاد یک تحول اساسی در صنعت خود و منجر به، به آتش کشیده شدن دنیا نشده‌اند. من واقعاً به ۴k و HDR اعتقاد دارم. خود من یکی از آنها را دارم. من فکر می‌کردم که از خرید آن منصرف خواهد شد اما من اکنون فکر می‌کنم که چنین چیزی معنی واقعی یک ارتقا از SD به HD است آن را زمانی درک خواهید کرد که شروع به مشاهده یک محتوا بصورت ۴k نیتیو کنید. بنابراین ما روی آن سرسخت خواهیم بود.

موضوع مهم دیگر این است که رسانه‌های فیزیکی همچنان بخش مهمی در دنیا هستند، حتی اگر رسانه‌های دیجیتالی شروع به رشد و محبوب شدن کرده باشند. آقای پنلُ گفت:

زمانیکه شما به نقاط مختلفی از دنیا نگاه می‌کنید، خواهید دید که همه مردم در یک سطح نیستند و بنابراین همه افراد قادر به استفاده از رسانه‌های دیجیتالی نخواهند بود. شاید شما بگویید زمانیکه ۴k بیاید، آنها در یک سطح قرار خواهند گرفت اما من همچنان بر این تفکرم که رسانه‌های فیزیکی از جایگاه خود بهره مند خواهند بود ادامه خواهم داد. در نهایت با محبوب شدن ۴k و خارق العاده بودن آن مواجه خواهید بود و در دنیا همچنان افرادی خواهند بود که بدلیل مشکلات اینترنت، تنها قادر به استفاده و دسترسی به رسانه‌های فیزیکی را خواهند داشت.

بنابراین بله من از تصمیمی که گرفتیم خوشحال هستم. من یکی از طرفداران ۴k هستم و بصورت جهانی فکر می‌کنم. تفاوت خوبی میان ما و پلی‌استیشن ۴ اسلیم وجود دارد.

 

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید