بروزرسانی نسخه مربوط به رایانه‌های شخصی بازی Street Fighter 5 با مشکلات امنیتی روبرو است

۳ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۶

با انتشار بروزرسان جدید بازی Street Fighter 5 برای رایانه‌های شخصی، بازیکنان این پلتفرم گزارشاتی مبنی بر وجود یک مشکل امنیتی در این بروزرسانی را اعلام کرده‌اند.

براساس اسنادی که در استیم قرار گرفته است، این بروزرسان درخواست دسترسی kernel را از بازیکنان مطالبه می‌کند که به آن اجازه می‌دهد تا کنترل کل سیستم را در اختیار بگیرد. سیستم User Account Control ویندوز ضمن اطلاع رسانی این موضوع به بازیکنان، از آنها سوال می‌کند که آیا اجازه تغییرات در رایانه‌های آنها توسط این بازی داده شود یا خیر. این موضوع احتمالاً دردسرساز نخواهد بود و احتمالاً شرکت کپکام بدنبال خرابکاری در سیستم شما نیست اما موضوع اصلی این است که چون احتمال دسترسی یک استودیوی third party به اطلاعات وجود دارد، بنابراین احتمال استفاده از دسترسی‌های بازی را خواهد داشت.

شاید موضوع پیش آمده مربوط به موضوعی باشد که کپکام آن را “بروز رسانی امنیتی کلاینت” خوانده است. در پست اخیر این شرکت در استیم آمده است که:

به عنوان بخشی از محتویات جدید و بروز رسانی سیستم، ما بروز رسان ضد کرک (این یک DRM نیست) به بازی اضافه خواهیم کرد که مانع از هک فایل‌های اجرایی بازی توسط کاربران خواهد شد. این کار همچنین مانع از تقلب و کارهای غیر قانونی داخل بازی می‌شود.

تغییرات ضد کرک نیازی به دسترسی به اینترنت برای اجرای بازی نداشته و امکان اجرای آن با حالت آفلاین وجود خواهد داشت. اما بازیکنان در زمان راه اندازی مجدد بازی باید پیغام ظاهر شده را تایید کنند. این گام اجازه دسترسی به موقعیتی میان فایل‌های اجرایی و اعماق درایور را محیا خواهد کرد.

در صفحه توییتر رسمی بازی Street Fighter با عبارت “در حال بررسی مشکل ایجاد شده در آخرین بروز رسان بازی” مواجه هستیم اما دقیقاً مشخص نیست که این عبارت به کدام مشکل اشاره می‌کند چراکه برخی از بازیکنان نیز مشکلات متعددی در اجرای بازی را گزارش کرده‌اند. برخی از کاربران برای برطرف سازی مشکل از حالت سازگار ویندوز ویستا یا پاک کردن نرم افزار آنتی ویروس خود استفاده کرده‌اند اما تاکنون راه حل رسمی برای مشکل ایجاد شده اعلام نشده است.

 

بروز رسانی: شرکت کپکام اعلام نمود که قابلیت ضد کرکی که بواسطه بروز رسانی جدید بازی به آن اضافه شده است حذف خواهد شد. این شرکت اعلام کرد:

ما در حال باز گرداندن تغییرات امنیتی هستیم که برروی نسخه‌های مربوط به رایانه‌های شخصی بازی Street Fighter 5 اعمال کرده‌ایم.

سایر محتویات اضافه شده توسط این بروز رسانی در دسترس خواهند بود. این شرکت در ادامه اعلام کرد:

ما بابت ناراحتی بوجود آمده عذرخواهی می‌کنیم و در اولین زمان ممکن تغییرات ایجاد شده را به حالت قبل از آن باز می‌گردانیم.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید