مدیر عامل یوبی‌سافت از کنسول نینتندو ان‌ایکس و مزیت‌های یک کنسول جدید سخن گفت

۲ مهر ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۱

شرکت یوبی‌سافت سابقه درخشانی در پشتیبانی از دستگاه‌های شرکت نینتندو برخوردار است و یکی از ناشرینی است که در زمان عرضه کنسول Wii U اقدام به انتشار بازی انحصاری ZombiU برای آن نمود و در کنار آن نیز با ارائه بازی‌های مختلفی به پشتیبانی از آن اقدام کرد. اکنون ایو گیلموت به عنوان مدیر عامل شرکت یوبی‌سافت در مورد پشتیبانی از کنسول جدید شرکت نینتندو با اسم رمز ان‌ایکس جزئیاتی را ارائه کرده است.

در جدیدترین صحبت‌های آقای گیلموت، او در مورد مشکلات صنعت کنسول‌ها و سیستم‌های جدید ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، ان‌ایکس و واقعیت مجازی سخن گفت.

در مورد کنسول ان‌ایکس، آقای گیلموت گفت:

کنسول جدید شرکت نینتندو یک دستگاه خارق العاده است. این دستگاه مسیر جدیدی را نشان می‌دهد، این واقعاً نینتندو است، شرکتی که بار دیگر با یک چیز جدید پا به میدان گذاشته است. ما عاشق آن هستیم.

طبق شایعات موجود، کنسول ان‌ایکس یک کنسول دستی و قابل حمل خواهد بود.

در مورد مشکلات موجود، آقای گیلموت اعلام کرد که یوبی سافت توجهی به آنها نخواهد داشت چراکه قابلیت تبدیل آنها به فرصت‌های جدید امکان پذیر است. او گفت:

ما همواره به وجه مثبت مشکلات نگاه می‌کنیم. هر زمان که با مشکلی مواجه شویم به آن به چشم یک فرصت نگاه می‌کنیم که این امکان را برای ما فراهم می‌کند تا خالقین ما ریسک پذیری بیشتری داشته باشند. زمانیکه یک ماشین جدید تولید می‌شود، به مرور زمان توسط بازیکنان خریداری خواهند شد و پس از آن، آنها اقدام به خرید Assassin’s Creed یا Call of Duty بعدی خواهند کرد. حتی اگر بازیکنان بگویند “من به کاری که شما می‌کنید اطمینان دارم و به آن توجه می‌کنم” اما آنها باز هم به سراغ خرید چیزی می‌روند که آن را میشناسند و سپس به سراغ سایر چیزها خواهند رفت.

زمانیکه دستگاه‌ها تغییر می‌کنند، بازیکنان می‌گویند که بگذار آن را امتحان کنیم و ببینیم چه مزیت‌هایی دارد. این برای ما یک فرصت ایجاد می‌کند تا به تغییر یک آی‌پی که در گذشته برروی آن کار کرده‌ایم یا به خلق تجربه و یک آی‌پی جدید دست بزنیم.

در مورد واقعیت مجازی، این قابلیت برای ما این فرصت را محیا می‌کند تا تجربه‌های جدیدی را خلق کنیم. این قابلیت شما را در دنیای جدیدی قرار خواهد داد و تجربه جدیدی را برای شما رقم خواهد زد. این قابلیت، احتمالات جدیدی را ایجاد خواهد کرد، در شرکت ما، همه علاقه زیادی به انجام کارهای جدید دارند چون به این شکل ما قادر خواهیم بود تا توانایی‌های خود را به مرحله نمایش برسانیم و کارهایی را انجام دهیم که در گذشته قابلیت انجام آنها نبوده است.

آقای گیلموت همچنین در مورد نگرانی‌های خود از پیشرفت ویوندی در شرکت یوبی سافت اشاراتی داشته است.

در حال حاضر میدانیم که بازی Just Dance راهی ان‌ایکس خواهد بود و آقای گیلموت تایید کرد که یوبی سافت در حال کار برروی پروژه‌های دیگری برای این کنسول می‌باشد.

از آقای گیلموت در مورد دلیل ایمان یوبی سافت به شرکت نینتندو پرسیده شد و او به چیزیکه پیش از این در مورد تاثیر دستگاه‌های جدید برروی مصرف کنندگان گفته بود اشاره کرد. او گفت:

چیزیکه ما میبینیم این است که بازیکنان در زمان عرضه دستگاه جدید کنجکاو خواهند شد. بنابراین ما این فرصت را خواهیم داشت تا در کنار این دستگاه چیزی را عرضه کنیم که قبل از آن انجام نداده‌ایم، چون میدانیم که اگر به عنوان نفر اول باشیم، بازیکنان تمایل به امتحان بازی ما را خواهند داشت و این امکان برای ما وجود خواهد داشت تا وارد سبک جدیدی شویم. افراد ما دوست دارند که کار مشابهی همچون بازی ZombiU را انجام دهند، آنها در زمان عرضه کنسول Wii U خوشحال بودند که می‌توانند به عنوان نفرات اول از آن استفاده کنند. برای ما یک دستگاه همچون یک ابزار برای گسترش کارمان است اما زمانیکه همه چیز به مرحله ثبات برسد، امکان نوآوری در آن کم خواهد شد. ما همیشه بدنبال نوآوری بوده‌ایم.

اما اگر شما قصد داشته باشید تا چیز تقریباً جدیدی را امتحان کنید، موضوع عالی نخواهد بود و شما از مسیری که رفته‌اید به سرعت باز خواهید گشت. به عنوان یک بازیکن، اگر شما دستگاه جدیدی را خریداری کنید، هیچ منبعی برای خرید بازی‌های مناسب برای آن را نخواهید داشت، بنابراین شما بررسی خواهید کرد که افراد چه بازی را پیشنهاد می‌کنند و شما نیز به امتحان آن بازی اقدام خواهید کرد.

اما اگر شما از دستگاه قدیمی خود استفاده کنید و تغییری در آن ایجاد نکنید، بنابراین شما در حال حاضر از تجربه خیلی خوبی در مورد آن دستگاه برخوردار هستید و به آزمودن عناوین جدید اقدام خواهید کرد و کمتر دچار سردرگمی خواهید شد. اما این موضوعات از دید ما همچون فرصت‌هایی هستند که برای ارائه چیز جدیدی ایجاد می‌شوند و زمانیکه دستگاه جدیدی عرضه شود، حکم یک پاداش بزرگ را برای ما خواهد داشت.

کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو در ماه نوامبر عرضه خواهد شد، همچنین قرار است که کنسول نینتندو ان‌ایکس در ماه مارس سال ۲۰۱۷ روانه بازار گردد و کنسول اسکورپیوی شرکت مایکروسافت نیز در تعطیلات سال ۲۰۱۷ روانه بازار خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید