جزئیات جدیدی در مورد بازی Horizon Zero Dawn توسط هرمن هالست اعلام شد

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۴

چند هفته از زمان معرفی کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو توسط شرکت سونی می‌گذرد، کنسولی که مهمترین دستاورد آن برای سازندگان و بازیکنان، بهبود گرافیک بازی‌ها توسط پشتیبانی از کیفیت ۴k و HDR می‌باشد. این موضوع شامل بازی انحصاری Horizon Zero Dawn این دستگاه نیز که در سال آینده انتشار خواهد یافت می‌شود، اکنون هرمن هالست به عنوان مدیر استودیوی گوریلا گیمز، به عنوان استودیوی سازنده این بازی در گفتگویی با هریسون وبر از سایت ونچربیت به جزئیاتی از این بازی در مورد کیفیت اجرای آن برروی کنسول پرو اشاره کرده است، جزئیاتی که شاید ابهام طرفداران در مورد upscale بودن کیفیت ۴k این بازی برروی پلی‌استیشن ۴ پرو که پیش از این توسط اندرو هاوس به تایید رسیده بود را بهبود دهد.

در ادامه جزئیات مهم صحبت‌های آقای هالست را مشاهده خواهید کرد:

  • آقای هالست اعلام کرد که بزرگترین مسئله‌ای که در مورد کنسول پرو وجود دارد، پشتیبانی آن از ۴k و HDR می‌باشد و بزرگترین تفاوتی که ایجاد خواهد کرد در کیفیت تصاویر خواهد بود نه در نحوه ساخت بازی چراکه امکان استفاده از HDR در بازی‌های دیگر آنها نظیر Killzone 3 نیز وجود داشته است و اکنون صرفاً رنگ و بویی جدیدتر به این موضوع داده شده است.
  • آقای هالست در مورد رندرینگ این بازی و امکان رندر گرفتن با کیفیت ۴k توضیح داد که موضوعات جادویی و پیچیده‌ای رخ داده‌اند و موضوعات پیش آمده در پلی‌استیشن میتینگ و برنامه ریزی‌های مارک سرنی خوب بوده‌اند اما رندرینگ این بازی بصورت native با کیفیت ۴k نخواهد بود اما اگر این بازی را برروی صفحه نمایش ببینید، کیفیت آن را قابل قبول خواهید دید. کیفیت بازی به قدری خوب و نزدیک به کیفیت ایجاد شده بصورت native خواهد بود که شما کمترین تغییر ممکنی که توسط چشم معمولی انسان قابل مشاهده خواهند بود را مشاهده خواهید کرد.
  • در پاسخ به امکان اجرایی بودن این بازی برروی هر دو مدل دستگاه، یعنی پلی‌استیشن ۴ موجود و پلی‌استیشن ۴ پرو و قابلیت اطمینان بخش بودن آن، آقای هالست اعلام کرد که این موضوع بدین معنی نیست که آنها از تیم‌های مختلفی برای ساخت صحنه‌ها استفاده کرده باشند. آنها تنها از یک تا دو تکنسین برای کار برروی این سخت افزار جدید استفاده کرده‌اند و مابقی برروی ساخت بازی متمرکز بوده‌اند. او همچنین متذکر شد که مطمئناً جی‌بی که عنوان کارگردان هنری این بازی را عهده دار است بصورت خاص برروی کیفیت HDR این بازی و بهینه سازی آن کار کرده است تا از کیفیت تصاویر بصورت ۴k اطمینان حاصل شود اما این به معنی تقسیم تیم‌ها و معرفی این چند نفر به عنوان تیم دوم نمی‌باشد.
  • بازی Horizon مدت زمان ساخت قابل توجهی را سپری کرده است بنابراین از آقای هالست پرسیده شد اکنون که به پایان راه آن نزدیک شده‌اند و به ناگاه با فناوری جدیدی مواجه شده‌اند چه تاثیری برروی کار آنها گذاشته و تاثیر آن برروی پروژه بعدی آنها چگونه خواهد بود. آقای هالست در این مورد اعلام کرد که بزرگترین موضوع مورد بحث، HDR است و کیفیت و تنوع رنگی غنی‌تری که در اختیار آنها قرار می‌دهد. آنها باید از این موضوع اطمینان حاصل کنند که این بازی برروی نمایشگرهای معمولی و همچنین صفحه نمایش‌هایی با کیفیت بالاتر قابلیت نمایش خوبی را خواهد داشت. این کار در پروژه بعدی آنها، هرچه باشد وجود خواهد داشت و آنها از این موضوع که بازیشان برروی هر دو نسخه قابلیت اجرا بصورت مطلوبی را داشته باشد اطمینان حاصل خواهند کرد.
  • آقای هالست در مورد تفاوت وجود و عدم وجود پشتیبانی از HDR در نسخه‌های مختلف پلی‌استیشن ۴ گفت که تفاوت تنها در رزولوشن خواهد بود.
  • آقای هالست در مورد جزئیات خاصی که مخصوصاً بوسیله HDR از کیفیت بهتری در Horizon برخوردار خواهند بود به آسمان اشاره کرد و گفت که اکنون آسمان طبیعی‌تر از قبل مشاهده خواهد شد. او اعلام کرد که این موضوع در مورد صفحه نمایش‌های معمولی نیز محقق شده است اما زمانیکه با HDR مواجه شده‌اند فهمیده‌اند که کارهای بیشتری را می‌توانند برای طبیعی‌تر شدن آسمان انجام دهند. این موضوع شامل عوامل دیگر محیطی موجود در بازی نیز شده است و طیف رنگ‌های وسیع کمک شایانی به آنها کرده است.
  • در رابطه با نرخ فریم، آقای هالست توضیح داد که در کنسول پرو با نرخ فریم با ثباتی مواجه خواهیم بود. او به عنوان مثال به بازی Uncharted 4 اشاره کرد که شاهد هیچ کاهشی در نرخ فریم آن نخواهیم بود اما در سایر بازی‌ها این موضوع مخصوصاً در بخش چند نفره مشاهده می‌شود و آزار دهنده خواهد بود اما این موضوع در پرو که قدرت و تنظیمات بیشتری را در اختیار قرار می‌دهد از بین رفته و بازیکنان قادر خواهند بود تا با کیفیت ۱۰۸۰p بازی خود را اجرا نموده و نگران کاهش نرخ فریم نباشند.

بازی Horizon Zero Dawn پس از اعلام تاخیر در زمان عرضه آن قرار است که در تاریخ ۲۸ فوریه سال ۲۰۱۷ (۱۰ اسفند ماه سال ۱۳۹۵) بصورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه شود.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید