گیفت کارت
گیفت کارت

شرکت دیزنی ۲۵۰ نفر از کارکنان خود را اخراج کرد

۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۶

شرکت دیزنی حدود ۲۵۰ نفر از کارکنان خود را اخراج کرده است که این مقدار حدود ۵ درصد از کل نیروی کار این غول رسانه‌ای را شامل می‌شود. برای مقایسه، این شرکت دارای بیش از ۱۸۰ هزار کارمند در سراسر جهان می‌باشد.

این اخراج‌ها برروی سازندگان بازی این شرکت نظیر تیم سازنده‌ای که برروی بازی موبایل Marvel: Avengers Alliance و بازی‌های اجتماعی دیگری کار می‌کردند نیز تاثیر گذاشته است. این در حالی است که هفته گذشته شرکت دیزنی اقدام به غیرفعال کردن دو بازی Marvel: Avengers Alliance و Marvel: Avengers Alliance 2 به سبب عدم عملکرد مناسب و دور از انتظار این شرکت از آنها نموده بود و تیم سازنده آنها را مشغول کار برروی پروژه‌ای جدیدی نمود.

برایان نلسون به عنوان سخنگوی شرکت دیزنی در صحبت با The New York Times اعلام کرد که این موج جدید اخراج‌ها بدلیل وجود لایسنس‌های بیشتر نسبت به تعداد استودیوهای ساخت داخلی این شرکت اعلام نموده است. به عنوان مثال می‌توان به سری بازی Star Wars شرکت الکترونیک آرتز اشاره کرد که در حال حاضر نسخه‌های مختلفی از آن توسط سازندگان مختلفی در دست ساخت قرار دارد که به عنوان مثال می‌توان به بازی Star Wars Battlefront 2 اشاره کرد.

موج جدید اخراج‌های شرکت دیزنی در حالی رخ می‌دهد که در ماه می نیز شاهد اخراج ۳۰۰ کارمند این شرکت بوده‌ایم.

برخی از اخراج‌های این شرکت نیز بدلیل تصمیم سال گذشته آنها مبنی بر ترکیب دو واحد تولیدات و رسانه‌های تعاملی بصورت یک واحد بوده است که از دلایل آن می‌توان به کاهش هزینه‌ها و ترکیب دو بخش در یک دپارتمان و نه دو دپارتمان مجزا که منجر به دو برابر بودن هزینه‌ها بوده است اشاره کرد، در نتیجه نیاز به کاهش تعداد نفرات آنها قابل درک بنظر می‌رسد.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید