مارسیلی: دو کنسول پرو و اسکورپیو آینده نیستند

۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۷

دو کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان اسکورپیو به عنوان نوآوری‌های جدیدی در صنعت و مفهومی جدید برای نسل‌های کنسول‌ها هستند. نسل جدیدی که به کلیه نسل‌های کنسول‌ها خاتمه خواهد داد. بنظر می‌رسد که دو شرکت سونی و مایکروسافت نسل فعلی کنسول‌ها را تکرار کرده باشند اما آندریا فرید مارسیلی به عنوان برنامه نویس و مدیر عامل استودیوی مستقل مارسیلت گیمز که در حال کار برروی Unknown Fate می‌باشد، اعتقاد دارد که تکرار نسل کنسول‌ها، آینده نمی‌باشد.

او گفت:

من فکر نمی‌کنم که چنین چیزهایی آینده باشند. به عقیده من پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس بعدی قابلیتی نظیر تعویض پردازنده و GPU را خواهند داشت.

مارسیلی این حرف‌ها را در یک مصاحبه اختصاصی با گیمینگ بُلت اعلام کرد. همچنین از او پرسیده شد که آیا تصمیم مایکروسافت و سونی مبنی بر ارائه دو کنسول پرو و اسکورپیو بدلیل ضعیف بودن کنسول‌های حال حاضر بوده است؟ او پاسخ داد:

من فکر نمی‌کنم که کنسول‌های حال حاضر ضعیف باشند. مشکل اصلی این است که مردم خواستار چیزهای بیشتر هستند و آنها را همین حالا طلب می‌کنند، آنها نه می‌خواهند و نه می‌توانند صبر کنند. این دلیلی است که شاهد یک بهینه ساز ۱۰ گیگابایتی در روز اول هستیم.

نظرات آندریا جالب بنظر می‌رسند، مخصوصاً نظر او در مورد قابلیت پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس بعدی. اگر پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس بعدی قابلیت تعویض پردازنده و GPU یا هرگونه تغییر دیگری در پیکربندی سیستم خود را داشته باشند، این موجب خواهد شد که جهت گیری کنسول‌ها در مسیر رایانه‌های شخصی قرار گیرد. از سوی دیگر نظر او پیرامون خواست مصرف کنندگان پیرامون “طلب چیزهای بیشتر آن هم در فرصت زمانی کم” نشان دهنده جهت گیری صنعت با خواست کاربران می‌باشد. بازخوردهای مصرف کنندگان و آرزوهای آنها عامل تولیدات بهتر و پیشرفت فناوری می‌باشد. با این وجود جالب خواهد بود که ببینیم دو شرکت سر سخت سونی و مایکروسافت با عرضه پرو و اسکورپیو چه عملکردی را خواهند داشت.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید