مدیر عامل سونی: دوران “مایکروسافت جدید و متفاوت” کم عمر بود

۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۸

مایکروسافت پس از رونمایی سونی از کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو، طی راه‌های متفاوتی سعی بر حمله به این کنسول را داشت که اندرو هاوس، مدیر عامل سونی، به‌تازگی راجع به این موضوع صحبت‌هایی کرده است.

روز ۷ سپتامبر (چهارشنبه ۱۷ شهریور)، آرون گرینبرگ سخت‌افزار کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو را درست پس از اعلام مشخصات آن با ارسال توئیت زیر مسخره کرده بود:

باعث افتخارمان است که ۴K واقعی و قدرت‌مندترین کنسول ساخته شده را با انتشار اسکورپیو فراهم می‌کنیم.

— Aaron Greenberg (@aarongreenberg) September 7, 2016

علاوه بر این، مدت زیادی نگذشت که استودیوی بتزدا سونی را مقصر عدم پشتیبانی‌ از مادها برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ می‌دانست و لحظاتی بعد هم مدیران بخش ایکس‌باکس با توئیت‌های خود به سونی کنایه زدند.

برای اولین بار در تاریخ، مایکروسافت کنسولی می‌سازد که از نظر سخت‌افزار از کنسول سونی قوی‌تر است و با توجه به اینکه شرایط از سال ۲۰۱۳ برای ایکس‌باکس وان چگونه بوده، شاید بتوان مایکروسافت را درک کرد که از این فرصت‌ها برای مسخره کردن رقیب خود استفاده می‌کند.

البته سونی هم در این مورد از مایکروسافت بهتر عمل نکرده است. در سال ۲۰۱۳، سونی ویدیویی را منتشر کرد که نشان می‌‌داد اشتراک بازی‌ها در پلی‌استیشن ۴ با دوستان تا چه حد آسان بوده و با این کار موضوع همیشه آنلاین بودن ایکس‌باکس وان و سیاست‌های مایکروسافت راجع به آن را مورد هدف قرار می‌داد.

در بحث راجع به کنایه‌های اخیر مایکروسافت به پلی‌استیشن ۴ پرو، اندرو هاوس گفت داستان مربوط به “مایکروسافت تغییر یافته” طی مدتی وجود داشت اما به‌نظر می‌رسد این تغییر کم عمر بود:

من فکر می‌کنم طی سال‌ها دیدن موضوعات مروبط به “مایکروسافت جدید و متفاوت” در بحث نگرش‌شان نسبت به رقابت کاملا جذاب بود.

او در ادامه افزود:

اما بسیار کم عمر بودند؛ نبودند؟

در حالی که فیل اسپنسر انتخاب کرده تا در این بحث‌ها شرکتی نداشته باشد، ظاهرا سایر مدیران مایکروسافت با او هم عقیده نیستند. فیل اسپنسر می‌گوید وی ترجیح می‌دهد برروی چیزی که برای بازی‌بازان ایکس‌باکس می‌سازند تمرکز کند.

ما شاهد نظرات دوستانه و همچنین منفی بین این دو شرکت بوده‌ایم که در میان تمام این رقابت‌ها، کاربران هستند که همیشه برنده خواهند شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید