اندرو هاوس جزئیاتی را در مورد رویکرد جدید پلی‌استیشن ارائه نمود

۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۶

زمانیکه شرکت سونی کنسول پلی‌استیشن ۴ را معرفی و عرضه کرد شاید کمتر کسی این احتمال را میداد که این شرکت دو کنسول دیگر از این خانواده را روانه بازار کند اما این اتفاقی است که اکنون رخ داده است. البته ارائه دو کنسول اسلیم و پرو نباید ما را از توجه به پلی‌استیشن وی‌آر غافل کند.

اندرو هاوس به عنوان رئیس پلی‌استیشن در جدیدترین مصاحبه خود توضیحاتی ارائه کرده است که در اینجا جزئیاتی از آنها را مشاهده خواهید کرد:

  • در ارتباط با دو کنسول پرو و اسکورپیو آقای هاوس اعلام کرد که نکته مهم و قابل توجه در مورد این کنسول‌ها آن است که آنها نسل‌های جدید نیستند و صرفاً نوآوری در این صنعت در جهت بهبود عمر کنسول‌ها می‌باشند.
  • در ارتباط با کنسول پرو آقای هاوس گفت: “آیا شما بازیکنانی هستید که بدنبال کسب بهترین تجربه ممکن در شرایط گرافیکی بازی‌هایی که اجرا می‌کنید می‌گردید؟” اگر جواب این سوال بله باشد بنابراین کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو شایستگی مورد توجه قرار گرفتن را دارد. برای توضیح بهتر، همانطور که توضیح دادم، اگر جواب بازیکنان به سوال مطرح شده بله باشد، چنین سوالی ذاتاً ما را به سمت رایانه‌های شخصی جذب خواهد کرد و شاید یک نقطه حساس و خاص برای عمر کنسول باشد.
  • در پاسخ به این سوال که چگونه قرار است کنسول‌هایی که قابلیت ارتقای قطعات داخلی را ندارند و برای بهبود سخت افزاری باید یک نسخه کامل برای آنها منتشر شود، با رایانه‌های شخصی که هر زمان امکان ارتقای قطعات را دارد رقابت کنند آقای هاوس گفت که این موضوع هدف آنها نیست. عرضه پرو به دلایل متعددی روی داده است، یکی از آنها این بوده است که شرکای آنها خواستار نوآوری در عمر کنسول‌ها و بهبود آنها بوده‌اند و از دید سونی این موضوع قابل توجه بوده است و موضوع دیگر مشاهده اتفاق روی داده در صنعت ساخت موبایل بوده است و سپس آنها این سوال را از خود پرسیده‌اند که “نوآوری در کنسول‌ها باید هر ۶ یا ۷ سال روی دهد؟”، پرو این مزیت را دارا است که تنها، فضای بهتری برای بهبود گرافیکی بازی‌ها بدون تغییر در گیم پلی آنها ایجاد کند.
  • آقای هاوس در پاسخ به این سوال که در صورت موفقیت کنسول پرو آیا آنها قصد خواهند داشت که هر یک یا دو سال کنسولی را با ارتقای سخت افزار آن روانه بازار کنند، به جزئیات خاصی اشاره نکرد و تنها به این موضوع بسنده کرد که هنوز پرو عرضه نشده است و نمی‌توان چیز خاصی را اعلام کرد.
  • هاوس در مورد نحوه آشنایی افراد با مزیت‌هایی نظیر ۴k یا HDR کنسول‌های جدید اعلام کرد که بهتر است در این صنعت بجای اعلام و معرفی مزیت‌ها، آنها در عمل به مصرف کنندگان نشان داده شوند. چراکه مردم قادر هستند تا تفاوت میان دو تکنولوژی را بخوبی تشخیص دهند.
  • آقای هاوس موفقیت پلی‌استیشن وی‌آر را همچون ایجاد یک پل برای مخاطبین مشتاق دانست که بدنبال کسب تجارب جدید در شکل جدیدی از بازی‌ها هستند.

کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان ماه) عرضه خواهد شد و قدرت به مراتب بیشتری نسبت به پلی‌استیشن ۴ موجود را دارا می‌باشد. کنسول ایکس‌باکس اسکورپیوی شرکت مایکروسافت نیز دارای قدرت پردازشی ۶ ترافلاپس بوده و قدرت آن ۴۰ درصد از پلی‌استیشن ۴ پرو بیشتر می‌باشد. افزایش قدرت اسکورپیو و گپ موجود میان عملکرد آن با پرو محسوس است اما تحلیلگران از احتمال وجود مشکلاتی برای مایکروسافت سخن می‌گویند، آنها احتمال می‌دهند که قیمت کمتر و عرضه زودتر کنسول پرو، عامل اصلی در رقابت با اسکورپیو می‌باشد نه قدرت آن.
اسکورپیو یا هر آنچه که بعدها به عنوان نام آن اعلام می‌شود در تعطیلات سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید