نسخه بازسازی شده بازی BioShock برروی رایانه‌های شخصی دارای مشکلاتی است

۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۵:۰۰
تاریخ عرضه بازی BioShock: The Collection برای رایانه‌های شخصی تاخیر خورد

به تازگی خبر قفل بودن قابلیت استریمینگ مجموعه BioShock: The Collection برروی کنسول‌ها اعلام شده بود و اکنون نوبت به انتشار اخبار مشکلات مربوط به رایانه‌های شخصی این مجموعه رسیده است.

کاربران استیم در گزارشات خود اعلام کرده‌اند که قابلیت‌های جدید نسخه اصلی بازی BioShock و باگ‌های قدیمی و همچنین لک‌های آن به وضوح در نسخه مربوط به رایانه‌های شخصی این بازی قابل رویت هستند.

برخی از کاربران ادعا کرده‌اند که این بازی‌ها بازسازی نشده‌اند و تنها “retextured” موجب شده است که بازی دارای نورپردازی بهتر و تکسچرهای واضح‌تری باشد. مشکل کرش نیز برای برخی از بازیکنان روی داده است، این اتفاق در حالی روی می‌دهد که بازیکنان به سمت Rapture از طریق Bathysphere حرکت کنند.

مشکل متداول دیگر بازیکنان مربوط به شتاب موس می‌باشد که در بازی اصلی هم وجود داشت. یکی از کاربران استیم به نام Cheesus در این رابطه گفت:

آنها تمام مشکلات مربوط به موس که در بازی اصلی وجود داشت را برطرف نکرده‌اند. حساسیت اسلایدر موس بدرستی کار نمی‌کند. اگر مقدار حساسیت موس را برروی یک قرار دهید، نشانگر موس حرکت نمی‌کند مگر آنکه شما موس را با شدت حرکت دهید.

بازیکنان از لک مربوط به اسلایدر FOV نیز انتقاداتی داشته‌اند.

بازی BioShock 2 نیز سهم عادلانه‌ای نسبت به BioShock در بازخوردها و گزارشات منفی داشته است. کاربران در این گزارشات اعلام کرده‌اند که تنظیمات گرافیکی بازی حداقلی بوده و وضوح تصاویر اندکی بهتر شده‌اند.

با وجود گزارشات منفی، نسخه‌های بازسازی شده بازی‌های BioShock 1 و BioShock 2 دارای مقدار قابل توجهی از گزارشات و نقدهای مثبت بوده‌اند. این در حالی است که برخی کاربران همچون DigitalCreation به این نکته اشاره کرده‌اند که گرافیک این بازی‌ها نسبت به بازی اصلی تنها اندکی بهتر شده است. در این رابطه DigitalCreation اعلام کرد:

نکاتی وجود دارد که وحشتناک نیستند اما عملکرد نامناسب سازنده را نشان می‌دهند. باگ‌های قدیمی موجود در بازی اصلی همچنان به چشم می‌خورند و گرافیک بازی‌ها تنها اندکی بهتر شده‌اند. با این وجود این نسخه‌ها، نسخه‌های بهتری هستند چرا که با بروز رسانی کوچک گرافیکی روبرو بوده‌اند.

برخی از بازیکنان نیز اعلام کرده‌اند که اجرای این بازی‌ها با کنترلر بهتر است، گرچه بازیکنان رایانه‌های شخصی استفاده از کیبرد و موس را در اجرای بازی‌ها امر دقیق‌تری میدانند.

باید در انتظار واکنش و پاسخ توکی نسبت به مشکلات این بازی‌ها برروی رایانه‌های شخصی بود. مجموعه ارائه شده در کنار دو بازی اعلام شده شامل بازی BioShock Infinite نیز می‌شود اما این مشکلات متوجه این بازی نیست، چراکه این بازی همان بازی اصلی منتشر شده بوده و نسخه بازسازی شده‌ای برای آن ارائه نگردیده است.

نسخه‌های بازسازی شده بازی BioShock برای رایانه‌های شخصی با دو روز تاخیر نسبت به نسخه‌های کنسولی منتشر شدند.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید