قابلیت ارتقای قطعات داخلی کنسول‌ها همچون رایانه‌های شخصی وجود خواهد داشت؟

۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۷

پیش از معرفی دو کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس اسکورپیو، ایده‌ای وجود داشت، ایده‌ای مبنی بر آنکه قابلیت ارتقاء قطعات داخلی کنسول‌ها همچون رایانه‌های شخصی وجود داشته باشد. حالا که هر دو سیستم معرفی شده‌اند بنظر می‌رسد که قابلیت اجرایی آن وجود ندارد. اما امکان انجام این کار در آینده وجود خواهد داشت؟ اندرو هاوس به عنوان رئیس پلی‌استیشن به این سوال پاسخ داده است.

اندرو هاوس در مصاحبه اخیر خود مورد پرسش این سوال قرار گرفت و براساس گفته او، نباید روی این موضوع حساب باز کرد. او گفت:

روبرو شدن با چنین موضوعی در حال حاضر و در جایی که با قرار داریم برای من سخت است.

براساس اخبار مرتبط، اخیراً آقای هاوس گفته بود علت آنکه شرکت سونی گام‌های خود را به سمت ساخت پلی‌استیشن ۴ پرو برداشت مشاهده بررسی و اطلاعاتی بود که به آنها نشان میداد که بازیکنان جهت کسب کیفیت بهتر و بهبود گرافیکی از کنسول‌های خانگی به رایانه‌های شخصی که قابلیت ارتقا قطعات داخلی خود را در هر زمانی دارند اقدام کرده‌اند و این موضوع موجب نگرانی آنها شده است. آقای هاوس در مصاحبه اخیر خود این موضوع را روشن ساخت و گفت که هدف مشخص پلی‌استیشن ۴ پرو مقابله با مهاجرت بازیکنان به رایانه‌های شخصی نیست. او گفت:

سوال شما چنین صورتی دارد “آیا شما بازیکنانی هستید که بدنبال کسب بهترین تجربه ممکن در شرایط گرافیکی بازی‌هایی که اجرا می‌کنید می‌گردید؟” اگر جواب این سوال بله باشد بنابراین کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو شایستگی مورد توجه قرار گرفتن را دارد.

اما برای توضیح بهتر، همانطور که توضیح دادم، اگر جواب بازیکنان به سوال مطرح شده بله باشد، چنین سوالی ذاتاً ما را به سمت رایانه‌های شخصی جذب خواهد کرد و شاید یک نقطه حساس و خاص برای عمر کنسول باشد.

از سوی دیگر فیل اسپنسر به عنوان رئیس ایکس‌باکس، این موضوع را روشن ساخته بود که شما قادر نخواهید بود تا با ابزاری کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو را باز کرده و قطعات آن را ارتقا دهید. او گفته بود:

آیا من قصد باز کردن کنسول خود و شروع به ارتقای قطعات داخلی آن را بصورت شخصی خواهم داشت؟ این چیزی نیست که ما در سر داشته باشیم. چیز خاصی در مورد یک کنسول وجود دارد. شما چیزی رh مثل لوازم خانگی خود می‌خرید، آن را به تلویزیون خود وصل نموده و آن دستگاه شروع به کار خواهد کرد. این موضوع صورت نخواهد داد که من کنسولی را به بازار عرضه کنم و در کنار آن نیز  یک آچار و پیچ و گوشتی مخصوص به آن را قرار دهم تا امکان باز کردن آن و ارتقای قطعات ممکن باشد.

کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان ماه) عرضه خواهد شد و قدرت به مراتب بیشتری نسبت به پلی‌استیشن ۴ موجود را دارا می‌باشد. کنسول ایکس‌باکس اسکورپیوی شرکت مایکروسافت نیز دارای قدرت پردازشی ۶ ترافلاپس بوده و قدرت آن ۴۰ درصد از پلی‌استیشن ۴ پرو بیشتر می‌باشد. افزایش قدرت اسکورپیو و گپ موجود میان عملکرد آن با پرو محسوس است اما تحلیلگران از احتمال وجود مشکلاتی برای مایکروسافت سخن می‌گویند، آنها احتمال می‌دهند که قیمت کمتر و عرضه زودتر کنسول پرو، عامل اصلی در رقابت با اسکورپیو می‌باشد نه قدرت آن.
اسکورپیو یا هر آنچه که بعدها به عنوان نام آن اعلام می‌شود در تعطیلات سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید