مردی که در سال ۲۰۱۳ یک لپ‌تاپ سفارش داده بود، ایکس‌باکس وان را ۲ ماه پیش از معرفی دریافت نمود

۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۳

سایت Business Insider امروز داستانی را منتشر کرد که طبق آن شرکت مایکروسافت بصورت تصادفی یک نمونه از کنسول ایکس‌باکس وان را در ماه مارس سال ۲۰۱۳ یعنی دو ماه پیش از آن که این کنسول معرفی شود برای فردی ارسال کرده است.

جیا لی ۲۵ ساله از میامی پس از سفارش یک لپ‌تاپ جدید از استور مایکروسافت، بسته‌ای را دریافت نمود که طبق صحبت او برچسب امنیتی رروی آن چسبانده شده بود، او گفت:

من شگفت زده شدم که این چیست؟ من آن را باز کردم و چیزی را که قبلاً هرگز ندیده بودم را دیدم.

عموم مردم هیچیک اطلاعی از ایکس‌باکس وان را تا دو ماه بعد یعنی در ماه می سال ۲۰۱۳ نداشتند، در آن زمان شرکت مایکروسافت بصورت رسمی این کنسول را معرفی نمود. سیستمی که لی دریافت کرده بود یک نمونه زبرا از این کنسول بوده است که برای بررسی‌های فنی کنسول‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما لی تصمیم می‌گیرد با سیستمی که حتی هنوز معرفی هم نشده است چه کند؟ بن گیلبرت از Business Insider ماجرا را اینگونه گزارش میدهد:

یک نسخه بتا از کنسول ایکس‌باکس وان در بخشی که از امنیت پایین‌تری برخوردار بوده است ذخیره و نگه‌داری شده است، این بخش همان بخشی است که مقرر می‌شود تا لپ‌تاپ آقای لی را ارسال کند و بطور تصادفی بجای لپ‌تاپ، این کنسول ارسال می‌شود. شاید اشکال برچسب اشتباهی برروی جعبه ایکس‌باکس بوده باشد و مشخص نبوده است که این جعبه مربوط به یک نمونه از ایکس‌باکس وان است. شاید اشکالی در سیستم پیش آمده باشد و سفارش لپ‌تاپ او به نمونه اولیه ایکس‌باکس وان تغییر پیدا کرده باشد. یا شاید موضوع هر چیز دیگری بوده باشد.

بخاطر داشته باشید که در شرکتی به بزرگی مایکروسافت احتمال وقوع چنین اشتباهاتی وجود دارد. ما در مورد شرکتی حرف میزنیم که بیش از ۱۰۰ هزار نفر کارمند دارد و لو رفتن پروژه‌ها، ایمیل‌ها یا موارد دیگری امکان‌پذیر است.

این موضوع تنها شامل مایکروسافت نمی‌شود، آیفون ۷ شرکت اپل بطور کامل پیش از معرفی آن در تاریخ ۷ سپتامبر لو رفته بود. حتی خود شرکت اپل در پشت لو رفتن این تلفن برروی توییتر، پیش از حضور تیم کوک برروی استیج و معرفی آن نقش داشته است.

از آن جالبتر می‌توان به زمانی اشاره کرده که یکی از کارمندان اپل نمونه آیفون ۴ را در مکان عمومی جای گذاشته بود!!!!

پس از دریافت بسته، لی جعبه را باز کرده و کنسول ایکس‌باکس وان را مشاهده می‌کند، او همچنین چندین کاغذ اداری و اتصالات بین المللی را برای کنسول مشاهده می‌کند اما این بسته فاقد کنترلر یا یک دوربین کینکت بوده است اما در آن منبع نیرو و اتصال تلویزیون موجود بوده است، بنابراین آقای لی کنسول را روشن کرده و برروی صفحه پیغام راه اندازی و سپس عبارت “Kryptos” را مشاهده می‌کند که یکی از اسامی رمز این کنسول در کنار Durango بوده است، این موضوع بستگی دارد که چه کسی در حال حرف زدن بوده باشد و از کدام نام استفاده کرده باشد.

آقای لی در نهایت با مایکروسافت تماس گرفته تا نماینده‌ای به محل سکونت او ارسال و این کنسول را برگشت زند. او بابت این اشتباه یک کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ جدید و کینکت به عنوان غرامت دریافت می‌کند. آقای لی همچنین سفارش اصلی خود که یک لپ‌تاپ بوده است را دریافت می‌کند.

شرکت مایکروسافت در مورد این داستان نظری اعلام نکرده است.

در ادامه تصاویری از این نمونه اولیه را مشاهده خواهید کرد:

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید