مدیرعامل اکتیویژن: همیشه بازی از سری Call of Duty وجود خواهد داشت

۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۲

فرانچایز Call of Duty یکی از بزرگترین و موفقترین سری بازی‌های تاریخ صنعت بازیسازی است و طبق اعلام مدیر عامل اکتیویژن بلیزارد، قصد خالی گذاشتن موقعیت خود را نخواهد داشت.

بابی کوتیک به عنوان مدیر عامل اکتیویژن بلیزارد در مصاحبه جدید خود اعلام داشت که در این صنعت همواره شاهد عناوین Call of Duty برروی پلتفرم‌های مختلفی خواهیم بود. او گفت:

امکان اجرای سری بازی‌های Call of Duty تقریباً برروی هر کنسولی از ۱۴ سال پیش تاکنون وجود داشته است. بنابراین زمانیکه شما ایده داشتن بازی را داشته باشید که محوریت آن پیرامون درگیری‌های مسلحانه در طول تاریخ باشد، شما هرگز ایده خالی گذاشتن سری بازی Call of Duty را از سر بیرون نخواهید کرد. همواره سری بازی Call of Duty وجود خواهد داشت و امکان اجرای آن برروی هر دستگاهی امکان پذیر خواهد بود.

آقای کوتیک در پاسخ به این سوال که چه آینده‌ای در انتظار فرانچایز‌های تاریخی کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی چون Call of Duty و Warcraft با وجود محبوبیت روز افزون بازی‌های تلفن‌های همراه هوشمند وجود خواهد داشت گفت که شرکت اکتیویژن بازی‌های خود را برروی پلتفرمی عرضه خواهد کرد که طرفداران از آن استفاده کنند.

شرکت اکتیویژن در کنار جایگاهی که در بازار بازی‌های رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها دارد، همچنین دارای بخشی برای بازی‌های تلفن‌های همراه است. در اوایل سال جاری این شرکت استودیوی کینگ که سازنده بازی Candy Crush می‌باشد را خریداری کرد.

در این مصاحبه از آقای کوتیک پرسیده شد که شرکت اکتیویژن به عنوان یکی از ناشرین بزرگ جهان چه برنامه‌ای جهت رقابت با سایرین را در سر دارد و آقای کوتیک اعلام کرد که او بطور مستمر احساس ناامنی می‌کند و سپس توضیح داد که چطور این ناامنی به حفظ موقعیت اکتیویژن کمک می‌کند. او گفت:

به عنوان رهبر یک تجارت همیشه سطحی از ناامنی را احساس خواهید کرد، بدون این ناامنی من فکر می‌کنم که شما از خود خوشنود باشید.

در پاسخ به این سوال که چه چیزی در مورد اکتیویژن منجر می‌شود که او شب بیدار بماند، آقای کوتیک گفت که او تمرکز بسیاری برروی استخدام و نگهداری کارکنان دارد، ایجاد یک فرهنگ سازمانی بسیار مهم‌ است و تشویق کارمندان به ماندن و عدم رجوع به استودیوی جدید نیز از اهمیت برخوردار است. او امیدوار است که این کار را با در نظر گرفتن پاداش خوبی بیش از پیش، در کنار موارد دیگری صورت دهد.

مصاحبه کامل آقای کوتیک پیرامون اولین حضور او در صنعت بازیسازی، اولین باری که بازی را با کنسول Wii اجرا نموده و سایر موارد مرتبط با آقای کوتیک بوده است.

بازی بعدی از سری Call of Duty با عنوان Call of Duty: Infinite Warfare در ماه نوامبر عرضه خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • majidta گفت:

  هر کسی کو دور ماند از اصل خویش
  باز جوید روزگار وصل خویش

  0
  0
 • DarkArrow گفت:

  درمورد IWکه امیدوارم تجربه ی خوبی را به گیمرا بده و بتونه جنگ در فضا رو به خوبی روایت کنه.
  و درمورد ادامه داشتن این سری
  امیدوارم این سری تو هر زمانی که روایت میشه بتونه طرفدارانشو راضی نگه داره و شاهکار باشه
  درمورد اینکه نسخه های جدید توی اینده جریان دارن هم بنظر من کار خوبی رو انجام داده و این سری اگر در گذشته و حال جریان داشته باشه یک حس تکراری بودن رو ممکنه داشته باشه که خوش آیند نیس
  در هر صورت امیدوارم موفقیت های گذشته خودش رو دوباره بدست بیاره و ما شاهد یک رقابت عالی بین عناوین شوتر باشیم Yes

  0
  0