راهنمای قدم به قدم خط داستانی شخصیت های مختلف در Dark Souls 3 | بخش هشتم: Eygon of Carim (اختصاصی گیمفا)

4 مهر 1395 - 16:00

دنیای سری عناوین Souls، دنیاییست بسیار پیچیده و البته در اکثر موارد، مرتبط یه هم. انواع و اقسام رمز و رازهای محتلف در تک تک گوشه و کنار این عناوین وجود دارند و بسیاری از کسانی که این بازی ها را حتی چند بار نیز به پایان می رسانند حتی متوجه نمی شوند که چنین رازهایی وجود داشته است زیرا پیشروی در این رازها و کشف آن ها نیازمند انجام کارهایی خاص در زمان های خاص است که خیلی از ما اصلا نمی دانیم که باید آن ها را انجام دهیم. یکی از مهمترین این رمز و رازها مربوط به شخصیت های مختلفی است که در دنیای این عناوین می بینیم و هر کدام برای خود یک دنیا پیچیدگی هستند و خیلی از آن ها یک خط داستانی کامل دارند که حتی در برخی موارد انجام یکی از آن خطوط داستانی منجر به شکست در خط داستانی شخصیت دیگر می شود و برای این که بتوانید همه را انجام دهید بایستی چندین بار بازی را به اتمام برسانید.

در نسخه سوم Dark Souls نیز همین مسئله کاملا مشهود است و بازی پر است از انواع و اقسام شخصیت های مختلف با رفتار مختلف و عقایدی که بسیار با دیگران متفاوت است و البته یک خط داستانی که در مورد برخی شخصیت ها بسیار کوتاه و در مورد برخی، مانند همین شخصیتی که در این مطلب برای شما در نظر گرفته ایم طولانی تر است. هر کدام از آنها خواسته هایی از شما دارند و باید آنها را در روندی درست و در زمانی درست انجام دهید تا در خط داستانی آنها پیش بروید و نهایتا آنها را تبدیل به یک دوست برای خود نمایید که می توانید در باس فایت های بسیاری به کمک شما بیایند و یا برعکس، دشمن شما شوند و با دیدن شما حمله کنند و مجبور شوید آنها را بکشید.

eygon_firelink

خط داستانی و ماموریت Eygon of Carim ، یکی از با ابهت ترین شخصیت های بازی

روابط شخصیت ها با شما و ارتباط خط داستانی آنها با یکدیگر در Dark Souls 3 بسیار جالب و به هم پیوسته است و بدون اطلاع و آگاهی دقیق در روند داستانی آن ها و اطلاع از رابطه آن ها را یکدیگر، نمی توانید تمام آن ها را به درستی پیش ببرید، لذا در این موارد وحود یک راهنما بسیار کارامد است. راهنماهای بیشماری در سراسر اینترنت برای این عنوان وحود دارد اما نکته اصلی اینجاست که این راهنماها به زبان فارسی نیستند و در واقع راهنمای خاصی به زبان فارسی وجود ندارد (یا اگر هست شاید ویدئویی باشد که تماشای آن برای برخی مقدور نباشد) مخصوصا در مورد عنوان Dark Souls 3 که یک بازی جدید است. بنابراین تصمیم گرفتم تا با توحه به شناخت و تسلط کاملی که از این عنوان دارم و ترجمه مطالب و راهنماهای خارجی، یک راهنمای قدم به قدم فارسی در مورد تمامی شخصیت های موحود در Dark Souls 3 برای شما عزیزان آماده کنم تا کاملا با خط داستانی هر یک و آیتم هایی که می توانید از آنها بگیرید و… آشنا شوید و بتوانبد با آگاهی بیشتری این عنوان را انجام دهید. لازم به ذکر است که این مطالب از ان جهت اختصاصی گبمفا هستند که مانند آنها به زبان فارسی وجود ندارد وگرنه قطعا بخش های زیادی از این مطالب با توجه به اطلاعات و نوشته های انگلیسی و راهنماهای این بازی نوشته و ترجمه شده اند، اما در ایران این راهنمای فارسی خط داستانی شخصیت های مختلف بازی برای اولین بار تاکنون توسط گیمفا انجام شده است.

انشالله قصد دارم تا بعد از پایان این مقالات راهنما در مورد شخصیت ها، یک راهنمای فارسی از پیشروی در بازی نیز برای شما آماده کنم تا تمام دیوارهای مخفی و آیتم های مهم و موارد پنهان در بازی را کاملا بشناسید. امیدوارم که این روند مورد رضایت و توجه شما عزیزان قرار بگیرد و این مقالات راهنما بتوانند گاهی به کمک شما بیایند. امیدوار هستم که این مقالات راهنمای Dark Souls 3 که برای اولین بار توسط گیمفا به زبان فارسی تهیه می شود مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. امروز با هشتمین قسمت از سری مقالات راهنمای قدم به قدم ارتباط با شخصیت های مختلف در Dark Souls 3 در خدمت شما عزیزان خواهیم بود که اختصاص به شخصیت Eygon of Carim دارد.

eygon_of_carim_in_dark_souls_3-1024x581

برای نخستین بار می توانید Eygon of Carim را در منطقه Undead Settlement پیدا کنید، نزدیک آسانسور در برجی که اولین بار در آن Siegward را می بینید و یک غول از بالای آن نیزه پرتاب می کند.

در بخش هشتم از سری مقالات راهنمای قدم به قدم خط داستانی شخصیت های مختلف در Dark Souls 3 به بررسی مسیر داستانی و ماموریت شخصیت Eygon of Carim می پردازیم. وی یکی از شخصیت های غیر قابل بازی در نسخه سوم دارک سولز است که بسته به رفتار شما با Irina of Carim می تواند دوست یا دشمن شما باشد. اجازه دهید تا چند نکته را در ابتدا در مورد این شخصیت بیان کنیم.

 • بعد از آزاد کردن شخصیت Irina of Carim از سلولش در منطقه Undead Settlement، شخصیت Eygon of Carim با شما دوست و متحد می شود.
 • اگر پس از رفتن این دو نفر به Firelink Shrine، شما Irina of Carim را بکشید، Eygon of Carim به سراغتان می اید و با شما دشمن می شود.
eygon_of_carim-0

Eygon of Carim بسته به رفتار شما Irina of Carim می تواند دوست یا دشمن شما باشد.

 • اگر می خواهید که او به شما حمله نکند باید به نزد مجسمه  Velka بروید و برای گناهانتان طلب آمرزش کنید تا پاک شوند (البته در ازای خرج کردن روح). این مجسمه در فاضلاب Undead Settlements که روبروی بونفایر Dliapidated Bridge قرار دارد و چند موش کوچک و یک موش بزرگ در آن حضور دارند، قرار دارد و پشت درب قفلی است که در اینجا می بینید. کلید این در را که grave key نام دارد می توانید در Firelink Shrine از پیرزن فروشنده بخرید.
 • اگر Eygon of Carim را بکشید، باز هم می توانید با Irina of Carim صحبت کنید.
 • وقتی که Eygon of Carim ست زره وی که Morne’s Set نام داراد را می توانید در Firelink Shrine از پیرزن فروشنده بخرید.
%d8%aa%d8%aa%d8%aa%d8%aa%d8%aa

می توانید Eygon of Carim را برای باس فایت Dragonslayer Amour احضار کنید. علامت احضار او در سمت راست منطقه ورود به باس فایت قرار دارد.

محل قرار گیری شخصیت:

 • شما برای نخستین بار می توانید Eygon of Carim را در منطقه Undead Settlement پیدا کنید، نزدیک آسانسور در برجی که اولین بار در آن Siegward را می بینید و یک غول از بالای آن نیزه پرتاب می کند. او بر روی سنگی نشسته است و در کنار وی یک منطقه کوچک است که Irina of Carim در ان در سلولی زندانی است.
 • می توانید Eygon of Carim  را برای باس فایت Crystal Sage احضار کنید. علامت احضار او در پشت ستون سنگی درست قبل از زمانی که به برای مبارزه با باس به درون گودال می پرید، قرار دارد.
 • می توانید Eygon of Carim را برای باس فایت Dragonslayer Amour احضار کنید. علامت احضار او در سمت راست منطقه ورود به باس فایت قرار دارد.
۴۳۶۳۲۸۷۲۸

اگر حتی یک عدد جادوی سیاه از Irina of Carim بخرید Eygon of Carim دشمن شما می شود آن هم چه دشمن قدرتمندی. وی بیرون از درب نزدیک بونفایر Iudex Gundyr’s منتظر شما ایستاده تا شما را بکشد.

 • Eygon of Carim زمانی که باس Abyss Watchers را شکست دهید و تمام دیالوگ های وی را نیز در بیرون از سلول Irina شنیده باشید در Firelink Shrine حاضر می شود.
 • اگر حتی یک عدد جادوی سیاه از Irina of Carim بخرید Eygon of Carim دشمن شما می شود و دقیقا بیرون از درب نزدیک بونفایر Iudex Gundyr’s منتظر شما ایستاده تا شما را بکشد. وی مبارز بسیار قدرتمندی است و می تواند با یک یا دو ضرب شما را بکشد و کار سختی برای کشتن او دارید. وی پس از مرگ آیتم های Morne’s Great Hammer و Moaning Shield را می اندازد.
 • بعد از این که تمام دیالوگ های وی را شنیدید و باس فایت های Dragonslayer Armour و Abyss Watchers را انجام دادید، جنازه Eygon of Carim را در سلول قدیمی که Irina of Carim در آن زندانی بود می یابید.

شما می توانید تمامی قسمت های قبلی این راهنما را در این بخش مشاهده کنید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • OLDKRATOS گفت:

  نسخه ٣ فرانچایز دارک سولز واقعا ضعیفتر از نسخه های پیشین بود
  بسیار بازیه آسونی هست،گول حرف های یه عده رو نخورین که میخوان به زور یه بازیو سخت بکنن
  سختیه دارک سولز ٣ خیلی کمتر از نسخه ٢ هست

  • AMIR.PC73 گفت:

   دارک ۳ نسبت به دارک ۲ پشمکی بیش نیست متاسفانه …
   دارک دو با اینکه توسط میازاکی کارکردانی نشده بود اما چه از نظر گیمپلی چه از نظر داستان از دارک ۳ سرتر بود

   • mohsenpc51 گفت:

    نظر شخصیتو برا خودت نگه دار .دارک ۳ از تمام سری ها سر تر و بهتر هست دارک ۲واقفا مزخرفه و خیلی کنده و گرافیک مسخره داره .از حرفات معلومه دارک ۳ رو بازی نکردی و گرنه نمیفهمیدی چقدر کنترل شخصیت و گرافیک هنریش لذت بخشه.

    • Green souls گفت:

     دوست عزیز از لحاظ گرافیکی ۲ ماله نصل قبله و دارک ۲ و ١ خیلی از ۳ سخت تر بود بان فایر های کمتری هم داشت از لحاظ فاصله و تنها سختی که من تو این بازی کشیدم سره باس اخر بودش.تو نسخه دو من ۳۴ ساعت زمان برد تا تمومش کنم ولی نسخه سه ۲۱ ساعت زمان برد تمومش کنم

  • dimoomid گفت:

   دوست من در واقع دلیل اینکه برای عده ای دارک سولزهای قبلی سخت تر هستن اینه که در اونها نسبت به دارک سولز ۳ شخصیت اصلی از نظر حرکتی بسیار کندتر عمل میکنه تا حدی که شاید برای عده ای حس کلافگی رو ایجاد کنه اما در دارک سولز ۳ این مورد جای خودش رو به چابکی و سرعت بیشتر داده که بشخصه برای من بسیار لذت بخش تره. حالا اینطور نگاه کن که اگر شخصیتت رو از دارک ۲ بیاری تو دارک ۳ و هیچ چیز دیگه ای تغییر نکنه باز هم اون احساس کند بودن و عدم چابکی همون سختی از جنس قدیمی رو القا میکنه و برعکس بنظر من در دارک ۳ محدودیتهای حتی بعضا غیر منطقی حرکتی شماره های پیشین جای خودش رو به یک مکانیک حرکتی بسیار طبیعی زیبا و منطقی داده من بشخصه از دیدن مدل حرکت و دویدن و… شخصیت اصلی و روان بودن و سرعتی و چابک بودنش خیلی خیلی بیشتر لذت میبرم تا قبلی ها. در ضمن فکر میکنم یه سری محدودیتهای غیر منطقی باعث میشد که دارک سولز های قبلی برای بعضیها خیلی سخت تر بنظر بیان مثل استفاده از stus flask که بقدری کند بود ودر عین حال در اون لحظه نمیتونستی حرکت کنی که بارها و بارها در مبارزات باعث مرگ میشد ولی تجربه بلادبورن باعث شد که استفاده از این ایتم در حداقل زمان صورت بگیره و در ضمن بتونی در حین حرکت و راه رفتن اینکار رو بکنی که خب باعث روانتر شدن و لذت بخش تر شدن بازی میشه و از مرگهای کلافه کننده و عذاب اور کم میکنه که این دلیلی بر اسون تر شدن نیست. و یا مثالهای دیگه. در کل همه اینها به سلیقه مربوطه ولی من شخصا دیوانه فضا و اتمسفر و گرافیک و گیم پلی و خلاصه همه چیز و همه چیز دارک سولز ۳ هستم و واقعا هیچ بازی رو به اون ترجیح نمیدم شاهکاره شاهکار کسانی که مردد هستن بی خیال تردید بشن و شیرجه بزنن تو این دنیای زیبا که مطمئن مطمئن باشید اگر نسبت به دارک سولزهای قبلی به هر دلیل مثلا گرافیک یا گیم پلی یا هر دلیل درست یا غلط دیگه ذهنیت خوبی نداشتین این شماره شما رو شگفت زده میکنه تردید نکنید تجربه کارهای میازاکی در دنیای هنر هشتم از واجباته! باور کنید.

   • first hunter گفت:

    اون حس کلافگی رو خیلی خوب گفتید واقعا اون سرعت دارک سولز ۲ شدیدا رو مخم بود چون ۹۵ درصد مواقع دلیل مرگم همین سرعت پایین کاراکتر بود توی دارک سولز ۳ و بلادبورن و دی ال سیش اگه ۱۰ بار هم میمردم باز خسته نمیشدم چون همیشه دلیل مرگم متفاوت بود مثلا یه بار بجای اینکه سمت چپ جاخالی بدم اشتباه عقب جاخالی دادم یا فلان جا باید سپر میگرفتم ولی نگرفتم یا فلان موقع باید از باس دور میشدم ولی نشدم
    ولی سر دارک سولز ۲ همش دلیل مرگم سرعت پایین کاراکتر بود هر موقع میباختم میگفتم “ت.ف تو این بازی این کاراکتر من انگار شربت دادن دستش که انقدر اروم میخوره خب لامصب اون فلاسک رو ب.ک.ن تو حلقت دیگه ”
    خدایی بخاطر سختی نیست که من میگم بهم نچسبید چون هرچی باشه از دی ال سی بلادبورن که سخت تر نبود! من سر باس ludwig تو دی ال سی بلاد بورن بالای ۲۰ دفع کشته شدم و اصلا از بازی خسته نمیشدم ولی سر دارک سولز ۲ اگه دو سه بار میمردم اعصابم خورد میشد
    همونجور که گفتید بستگی به سلیقه داره شاید خیلیا از اون گیم پلی کند دارک سولز ۲ بیشتر لذت ببرن ولی من یکی هر چقدر سعی کردم نتونستم دیگه تحملش بکنم و وسطای بازی ولش کردم

    • EDWiN گفت:

     داداش والا تا اونجا که اطلاع دارم درسته دارک سولز یک و دو حتی دیمون سولز شاهد سرعت زیاد بازی نبودیم ولی اصلا به سختی بازی زیاد ربطی نداشت.
     تا قبل از اینکه بازی بلادبورن منتشر بشه کسی حرفی درباره ی سرعت بازی نمیزد اما حالا که بازی بلادبورن امد همه میگن سرعتش اینطوری بود سرعتش اونطوری بود.
     بنظرم اینا بهونه ای بیش نیست. دارک سولز یک و دارک سولز ۲ از نسخه ی سوم این سری سخت تر بودن چرا؟ بهترین دلیلی که میشه برای این سوال اورد زیاد بودن Bonefire ها تو دارک سولز ۳ هست. هر قدمی میرفتی یک Bonefire میدیدی.
     الان هر چی فکرشو میکنم میبینم اون زمان که دارک سولز ۲ رو بازی کردم مشکلی با سرعتش نداشتم همچنین تو این سایت هم کسی حرفی درباره ی سرعت بازی نزد ولی الان از وقتی بلادبورن امد همه به سرعت بازی دارک سولز ۲ و یک و دیمون سولز پی بردن و بنظرم فقط دارن بهونه میارن که خودشونو قانع کنن دارک سولز ۳ هم به اندازه نسخه های قبلی سخت هست.
     یکی هم بحث estus flask اوردید وسط که تو نسخه های قبلی مثلا دارک سولز ۲ وایمیساد و میخورد ولی تو نسخه ی سوم میتونه راه بره و بخوره. خب این همه یک دلیل دیگه که باعث سخت تر شدن دارک سولز یک و دو نسبت به نسخه ی سوم میشه. اگر میگید منطقی نیست همچین چیزی میگم بهونه هست چون در این صورت که کارکتر بازی وایساده estus flask بخوره باعث میشه موقع باس فایت ها مثلا من بدونم هر زمانی نمیشه سلامتی خودمو پر کنم و نیاز به زمان بندی تو باس فایت دارم. اما تو نسخه سوم راحت انگار نه انگار. بحث زمان بندی تو نسخه ی سوم زیاد دیده نمیشه بر عکس نسخه های پیشین. هر سه نسخه خوب هستن ولی از لحاظ سختی اگر بطور دقیق نگاه کنیم یکسان نیستن چه شما بگید منطقی چه غیر منطقی.
     اونایی که دارک سولز های یک رو کلی بازی کردن و بقول معروف استاد دارک سولز شدن از نسخه ی دوم زیاد راضی نبودن و نسخه ی سوم هم که عالی بود فقط اکثرشون گفتن نسبت به دارک سولز های قبلی آسونتر شده.

     • Dr.Gamer گفت:

      در واقع نسخه ٣ یا بلادبورن اگر به خاطر مکانیزم های روان و سریعش نبود به کابوس تبدیل میشد یک لحظه اون مکانیزم کند و خشک نسخه ١ و ٢ رو توی بلادبورن مثلا تصور کنید اون هم توی باس ludwig یا orphan of kos اصلا میشد کابوس به تمام معنا با اینکه در حالت عادی هم سخت هستن

     • first hunter گفت:

      داداش من اصلا حرفم سر این نبود که بیام بگم دارک سولز ۳ از ۲ سخت تره چون معیارم واسه مقایسه این دو بازی فقط سختی نیست و ادمی نیستم که بیام بگم چون دارک ۲ سخت تره پس بهتره
      من دارک ۲ رو تا وسطاش رفتم و حرف شمارو قبول دارم که دارک ۲ سخت تره مخصوصا وقتی میخواستی با یه گروه ۴ ۵ نفره از دشمنا مبارزه کنی
      همونجور که گفتم من با دارک سولز ۲ بخاطر سرعت کمش حال نکردم نه بخاطر سختیش نمیدونم دی ال سی بلادبورن رو بازی کردی یا نه ولی فوقالعاده سخت بود و من تا حالا کسیو ندیدم که هم دارک ۲ هم دی ال سی بلاد رو بازی کرده باشه و بگه دارک ۲ سخت تره من سر باس اول دی ال سی بالا ۲۰ دفعه کشته شدم ولی اصلا عصبانی نمیشدم ولی تو دارک ۲ بطور مثال من سر اون باس ۳ شوالیه که سپر و نیزه داشتن کلا ۴ بار کشته شدم ولی دفعه پنجم که رفتم سراغشون واقعا اعصابم خورد بود
      اینو گفتم که فکر نکنید چون دارک ۲ از ۳ سخت تر بوده الکی دارم بهش گیر میدم و بهونه سرعتو میارم چون اگه میخواستم بخاطر سختی انتقاد کنم الان باید به دی ال سی بلاد هم انتقاد میکردم
      در کل من هدفم این نبود که بیام سختیه اینارو مقایسه کنم من حرفم این بود که مردن تو دارک ۲ بر خلاف بلادبورن و دی ال سیش و دارک ۳ حداقل برای من لذت بخش نبود چون گیم پلی کند بود

      • EDWiN گفت:

       حقیقتش اون زمان که دارک سولز دو امد کسی نیومد بگه گیم پلی کند داره.
       البته خودمم اون زمان که دارک سولز ۲ رو گرفتم به سرعت کند تقریبا عادت کرده بودن طوری که بازی AC3 رو رو ۱۴ فریم تمام کرده بودم که فکر نکنم اصلا شما بتونی همچین چیزی رو تحمل کنی. واقعا اینطور که بحث سرعت بازی برای شما خیلی مهم هست پس چنین چیزی براتون مثل کاووس میمونه.
       البته نمیگم سرعت بازی مهم نیست اتفاقا خیلی هم مهم هست ولی در حد ناچیزی هست.
       بازی بلادبورنم از سختیش باخبرم و بازی هم کردم ولی سختیش کمی برای من بیشتر از سولز ۲ بود. البته نظر من هست شاید یک سری دارک سولز ۲ رو سخت تر بدونن بهرحال بستکی به سلیقه داره.
       من هیچوقت که سر باس فایت های بازی ها عصبانی نشدم و هر بار که شکست میخوردم با خودم میگفتم خب! حالا بگرد دنبال راه حل جدیدی و امتحانش بکن ببین جواب چی میگیری. واقعا هم همین کارو تو تمام بازی ها انجام میدم.
       هیچوقت برای من کشتن یک باس بصورت شانسی نبوده.
       از بازی های میازاکی برای من دارک سولز ۳ و بلادبورن جایگاه اول رو دارن.
       در آخر هم بگم واقعا شکست در مقابل یک باس در هر صورتی اعصاب من رو که زیاد خورد نمیکنه. به هر حال آدم ها مثل هم نیستن و نظر شما هم محترمه

  • MS GAMER گفت:

   آسونتر بود ولی ضعیف نه بسیار بازیه جذابی بود و بخاطر اینکه بعد از بلادبورن اومد بشدت محبوب تر از نسخه های قبل شد البته من خودم دارک سولز یک رو بیشتر از همشون دوست دارم

 • Resident Evil گفت:

  مقالرو همین الان خوندنشو تموم کردم خیلی عالی بود مثل همیشه خسته نباشید

 • اینو رفتم اخرش این زنه فایر کیپر جدید میشه :inlove:

 • SawLar گفت:

  این پست همیشه زیاد کامنت میخورد ، همه یا توو مدرسه ان یا از مدرسه برگشتن خوابیدن نمیتونن کامنت بدن با هرکی حرف بزنی بالای ۳۰ سالشه ولی اینطور که معلومه ۹۰ درصد دروغ میگفتن .

 • F-d گفت:

  دوستان یه سوال
  دارک سولز ۳ روی ps4 اگه بخوام موقع کشتن باس های بازی از کسی کمک بگیرم نیاز به پلاس دارم یا فقط باید به نت وصل باشم؟

 • F-d گفت:

  یه سوال دیگه هم دارم
  من زیاد اهل بازی های سخت نیستم آیا با دیدن ویدیو ها اگه قلق دارک سولز ۳ رو یاد بگیرم میتونم بازی رو تموم کنم؟
  آخرین بازی ای که رو حالت سخت تموم کردم مربوط به دلست آف آسه که رو مد گراندد(نمیدونم درست نوشتم یا نه) تموم کردم.
  آیا دارک سولز سختیش بی منطقه یا همه چی به قلق مربوط میشه؟
  کلا بعضی بازی ها رو مد سخت از بس سخته که کفر آدمو در میاره
  میخوام بدونم دارک سولزم مثل بعضی از بازی های بی منطق سخته یا نه؟اگه آره که نخرم اگه نه که بخرم

  • masterkiller گفت:

   دارک سولز سخت نیست فقط خیلی واقعی گرانست 😮 . برای کشتن هر باس باید با منطق پیش بری و بعد از چند مبارزه نقطه ضعف اون رو بفهمی . پیشنهاد میدم اگه مردن تو بازی آزارت نمیده و با حوصله ای حتما بخریش و گرنه یه شاهکار رو از دست میدی :laugh:

 • mohsenpc51 گفت:

  سلام اقا سعید مقالت عالی بود خسته نباشی .چند تا سوال داشتم اول اینه که dark sigil چیه و ارزش heal کردن رو داره؟سوال دوم اینه که تو باس champion gundyr گیر کردم و برای کشتنش چیکار کنم و چی لازم دارم؟ممنون میشم بابت پاسخ. :yes:

  • first hunter گفت:

   داداش سر این باس سعی کن بیشتر جاخالی بدی مخصوصا توی بخش دوم مبارزه چون اگه سپر بگیری gundyr انقدر بهت ضربه میزنه تا بالاخره استامینات تموم بشه و بعد یه ضربه قوی بهت میزنه
   بنظرم بهترین موقع برای ضربه زدن به gundyr تو بخش دوم مبارزه زمانیه که نیزشو دور خودش میچرخونه وقتی دیدی میخواد این حرکتو انجام بده بهش بچسب چون در ۹۰ درصد مواقع که میخواد این حرکتو بزنه اگه نزدیکش باشی نیزش بدونه اینکه بهت برخورد کنه از بالا سرت رد میشه و تو فرصت اینو داری که یکی دو ضربه بهش بزنی
   برای دیدن پایان اصلی بازی هم به یه تعداد مشخصی dark sigil لازم داری

  • منم مثل شما بودم همین طور که دوست عزیز first hunter گفت سعی کن جا خالی بدی و از یه شمشیر سریع استفاده که تبر کنده شمشیر بهتر میتونی بزنیش

  • درود بر شما. اگر اونها رو حتی یه بار هیل کنید خط داستانی یوریا و یوئل رو از دست میدین و همینطور پایان سوم بازی از ذست میره.
   ون باس هم والا چاره خاصی جز سرعت عمل نداره

 • سلام آقای بابایی.
  یه سوال.ژست ها به چه دردی می خورند؟

 • Ali Sparda گفت:

  مقاله عالی بود، دستتون درد نکنه :yes: عزیزید :heart:
  من آدم عجیبی هستم، یه بار کشتمش 😀 یه بار باهاش دوست شدم و باهم دراگون سلایر رو کشتیم :yes: یه بار هم منو کشت ( نمیدونستم اگه جادوی سیاه بخرم به جونم میوفته) :laugh:

  • خیلی ممنونم علی جان. لطف داری.

   • سلام اقای اقابابایی ممنون برا مقاله نمیدونم چرا دارک سولز این طور شده بار دوم که میرمش رو نیو گیم پلاس خیلی بازی برام اسونه به طوری که تا الان که باس دراگون ارمور رو کشتم یه بار هم نباختم حس بازی از بین رفته بعد وقتی کلید برج که بیست هزارتا قیمت داره رو میگیری میری از یه جا پایین بعد شخصی وایساده یه سپر هم داره که مشابه سپرش رو من دارم بعد باهاش حرف میزنی نمیدونم باید باش چیکار کنم

 • armin 2020 گفت:

  خسته نباشید اقای بابایی واقعا عالی بود :heart:
  راستی دوستان راهنمای شخصیت های bloodborne رو تو سایت پیدا نکردم مقاله ای نوشته شده درباره ی شخصیت های مختلف این بازی و من ندیدم ؟ فقط نقد و بررسی بازی اصلی و dlc و اخبار مربوط بهش رو دیدم اگه ممکنه برای شخصیت های bloodborne هم راهنما قرار بدین

 • masterkiller گفت:

  آقای بابایی یه سوال داشتم. میخواستم بدونم bloodborne و lord of fallen هم از این خط های داستانی دارن ?:-)

 • meeeeeeeetal گفت:

  من که همون اول به راحتی کشتمش

 • DMCMRK گفت:

  در فایرلاین شرین درست در زیر سقف و حتی روی پشت بام یعنی لانه پرنده ، صدایی میاد بین صدای پرنده و صدای بچه ، کسی تونسته معما رو حل کنه ؟

  • dimoomid گفت:

   Dmcmrk اون صدای شخصیتیه به نام pickle pee که مدام هم این نام رو تکرار میکنه و صدات میزنه اگر درون لانه پرنده بشی و یه سری از ایتمهات رو بهش بدی بجای اونها به تو چیزهای جدیدی میده که بعضیهاشون جالبن در ضمن عکس العمل pickle pee بعد از دیدن بعضی ایتمها خیلی جالبه در واقع باید روی ایتم مربوطه کلیک کنی و گزینه leave رو انتخاب کنی تا اون رو بندازی درون لانه. مثلا اگر coiled sword رو براش بندازی یه دونه titanite slab بهت میده که اخرین سنگ گرانبها برای اپگرید اسلحه ست یا به ازای بعضی ایتمها بهت زره و شیلد و کلاه جدید میده یا حالتهای hello و i am sorry یا help me یا… که برای حالت pvp بدرد میخوره و… برو امتحان کن در ضمن هر ایتمی که به دردش نخوره رو بهت پس میده. Pickle pee… Pickle pee…

 • darksouls1 گفت:

  من به جناب آقابابایی تبریک و خسته نباشی میگم که برای اولین راهنمای جامع برای دارک سولز ۳ انجام دادند ایشون تو قلب ما گیمرها جا دارند امیدوارم همینطور پر قدرت به کارشان ادامه دهند

 • MS GAMER گفت:

  با تشکر از سعید آقای عزیز واقعا مقاله هاتون چندین پله از بقیه نویسنده های ایرانی بالاتر هست

 • saeed rahimi گفت:

  خدایی منطقی نگاه کنین d.s2خیلی دنیاش گیرا تر و بزرگترو باحالتر از d.s3بود
  نمیگم نسخه سوم بد بود فوق العاده بود گیم پلی روان ،محیطهای با طراحی بسیار عالی ولی برا اونایی که دنبال بازی هاردکور هستن نسخه دوم بهشتخ براشون،اینو نگفتم که بگم من خیلی گیمر حرفه ای هستم من اصلا بازی کردن بلد نیستم ،

  • درود بر شما. خیلی ممنونم از لطفتون و لقب زیبایی که دادین به من.
   بنده با شما موافق هستم کاملا. هر ۴ بازی سری سولز شاهکارهای بیر قیبی هستن اما بالاخره بین اونها قوی تر وجود داره. بازی دوم مخصوصا و تاکید میکنم مخوصاص از وقتی دی ال سی هاش اومد که از خود بازی هم بهتر بود، برای من بهترین نسخه این سری بوده بین هر ۴ بازی سولز و بلادبورن.

 • saeed rahimi گفت:

  جناب آقابابایی مثل همیشه عالی ممنون god of RPG

 • Amir47 گفت:

  مثل همیشه عالی بود
  خداییش بدون راهنما نمیشه این حط داستانی هارو کامل کرد من از اونجا یارو رو آوردم firelink shrine بعد یه مدت یارو غیب شد بی خیالش شدم
  مثلا دوباره باید کل مپ بازی رو بگردی تا اون npc رو پیدا کنی

  • ممنونم امیر جان. لطف دارید
   بله واقعا همین طوره. نمیشه مثلا تمام مناطق رو بگردی تا ببینی این کجا رفته. برای همین هم این راهنماها رو گذاشتم تا راحت تر بشه کار کسایی که میخوان کامل کنن این خط های داستانی رو.

 • aligh75 گفت:

  دوستان ببخشید یه سوال این سیستم واسه بازی چطوره
  Intel core i5 6600
  GIGABYTE Z170-D4H Motherboard
  GTX 1060
  G.SKILL DDR4 2400MHz RAM – 8GB

 • Dr.Gamer گفت:

  دستتون درد نکنه آقای آقابابایی مثل همیشه عالی بود.یه پیشنهاد داشتم براتون البته برای وقتی که مقاله های در حال حاضرتون تمام شدند.میتونید یک مقاله با عنوان بهترین ساندترک های بازی های ویدیویی بنویسید و مثلا ٣٠ تا ساندترک برتر از نظر خودتون رو معرفی کنید بعضی از این ساندترکا از آهنگ های خواننده ها هم قشنگتر هستن ادم دلش میخواد بشینه همینطور گوش بده مثل قطعه ezio’s family در ac2 یا قطعه باس های بلادبورن که واقعا شاهکار هستن

 • اقای بابایی مرسی بابت مقاله شخصیت من هالو شده یعنی نوشته هالو ۱۵ چطئر دوباره درستش کنم امبر هم بعد از کشتن هر باس خودش میده ولی تعصیری نداره و دوباره هالو هستم چون میگفتن باید امبر خورد ولی هیچی نمیشه نمیدونم چیکارش کنم

 • Dark Lord13 گفت:

  جناب سعید اقا . میخاستم بدونم من اگر بخام شخصیت eygon of carim باهام دوست بمونه و منو نکشه همینکه از irina جادوی سیاه نخرم کافیه و باهام دوست میمونه یا کار دیگری باید انجام بدم ؟