گیفت کارت
گیفت کارت

ناتی داگ به ویژگی HDR در کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو علاقه‌مند است

۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴

ناتی داگ می‌خواهد در زمان عرضه پلی‌استیشن ۴ پرو در ۱۰ نوامبر (پنج‌شنبه ۲۰ آبان) که ۳۹۹ دلار قیمت دارد، نسخه‌ بهبود یافته دو بازی The Last of Us و Uncharted 4: A Thief’s End را منتشر کند که طبق گفته دیجیتال فاندری، The Last of Us برروی این کنسول با رزولوشن واقعی ۴K اجرا می‌شود.

این استودیو صحبت‌های زیادی راجع به سخت‌افزارهای جدید و اینکه چه کمکی می‌تواند به سازندگان در زمان عرضه‌شان که کمتر از دو ماه دیگر است، به‌خصوص HDR صحبت کرده‌اند (HDR در این هفته برای کنسول پلی‌استیشن ۴ هم در دسترس قرار گرفت).

این فناوری قطعا به آن‌ها کمک می‌کند طیف گسترده‌ واقعی از رنگ‌هایی که می‌خواهند را به نمایش بگذارند بنابراین با در دسترس قرار گرفتن HDR برروی کنسول‌ها به احتمال بالا برای اولین قرار است مشاهده کنیم که آن‌ها چه چیزی را واقعا دوست دارند به ما ارائه دهند. کریستین گیرلینگ، برنامه‌نویس ارشد ناتی داگ، می‌گوید:

ما عملا هیچ‌وقت قادر نبودیم طیف گسترده‌ رنگ‌هایی که داشتیم را در بازی نهایی ارائه دهیم. منظور من این است که می‌خواستیم این کار را بکنیم اما قادر به انجام آن نبودیم. ما حال نه تنها می‌توانیم به نورپردازها، بلکه تمامی هنرمندان اجازه دهیم تا بر محدودیت ها غلبه کنند.

آن‌ها همچنین می‌دانند می‌توانند که تمام این کارها را بدون اینکه چیزی را محدود کنند انجام دهند. ما مواردی مانند Colour Grading و چیزهای گوناگون دیگری مثل Tone Mapping را داریم تا همچنان مطمئن شویم به رنگ‌هایی که می‌خواهیم در تلویزیون‌های HD هم دست یابیم. در گذشته از خود می‌پرسیدیم چرا با وجود اینکه می‌توانیم یک رنگ واقعا روشن را پیاده‌سازی نماییم، باید از رنگی کسل کننده در بازی‌های خود استفاده کنیم؟ ما حال می‌توانیم پتانسیل واقعی تصاویر را تحقق ببخشیم.

ما واقعا هیجان‌زده هستیم که این روند را از ابتدا شروع کنیم؛ حال حتی انتخاب‌های هنری بیشتری می‌تواند در دستان هنرمندان باشد. بازی‌های HDR از این پس روبه جلو حرکت می‌کنند. من فکر می‌کنم تک تک بازی‌ها شروع به پشتیبانی از HDR خواهند نمود. این آینده است. ما کوچک‌ترین دلیلی برای پشتیبانی نکردن از آن نمی‌بینیم… هزینه HDR تقریبا نزدیک به صفر است اما سود زیادی می‌رساند.

از مهم‌ترین عناوین استودیوی ناتی داگ که در پلی‌استیشن ۴ پرو با کیفیت ۴K و HDR پشتیبانی می‌کنند، می‌توان به Uncharted 4 و The Last of Us که با رزولوشن واقعی ۴K اجرا می‌شود اشاره کرد. با توجه به این صحبت‌ها هم قطعا در آینده شاهد عناوینی از سوی این استودیو خواهیم بود که پشتیبانی کامل از ۴K و HDR می‌کنند.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید