هیروکازو هامامورا نظر خود را در مورد پلی‌استیشن ۴ پرو اعلام کرده است

۲۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۰

افراد کمی صنعت بازیسازی ژاپن را بخوبی می‌شناسند که از آن دست می‌توان از آقای هیروکازو هامامورا نام برد، او در گذشته سردربیر مجله مشهور فامیتسو بوده است اما اکنون به عنوان رئیس شرکت اینتربرین و مدیر گروه کادوکاوا در حال فعالیت می‌باشد و در مصاحبه اخیر خود با Nikkei نظر خود را در مورد پلی‌استیشن ۴ پرو شرکت سونی اعلام کرده است.

هامامورا در مصاحبه خود اعلام کرد، طبیعی است که یک شرکت پس از گذشت مدت زمانی یک نسخه ارزان‌تر از کنسول خود ارائه کند اما موضوع جالبی که در حال حاضر با عنوان مواجه هستیم این است که شرکت سونی در عین معرفی یک نسخه ارزان، یک کنسول جدید را نیز معرفی کرده است.

او توضیحات خود را اینگونه ادامه داد که معمولاً پس از گذشت مدت زمانی که با محدودیت و اشباء یک دستگاه در بازار برخورد می‌کنید، قیمت آن را کاهش خواهید داد، این موضوع برای سازندگان سخت افزار امری طبیعی است و مقدمات ورود و معرفی نسل بعدی را محیا می‌کند. در حال حاضر این بهبود عملکردی که شاهد آن هستیم جای پلی‌استیشن ۵ را نگرفته است و شرکت سونی بجای آن تصمیم گرفته است که در ارائه کنسول خود از روشی مشابه پلتفرم رایانه‌های شخصی استفاده کند.

کنسول پلی‌استیشن ۴ تاکنون موفق به فروش ۴۰ میلیون نسخه شده است و عنوان سریعترین فروش کنسول‌های تاریخ پلی‌استیشن را به خود اختصاص داده است. از دید آقای هامامورا اقدام شرکت سونی با این موضوع مرتبط بوده و این شرکت قصد نداشته است که برای دارندگان این کنسول این حس بوجود آید که وقت و پول خود را به هدر داده‌اند و در نتیجه از اساس کنسول خود را متحول نکرده است و تصمیم به ارتقای آن گرفته است تا موقعیت شرکت سونی حفظ و تقویت گردد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید