گوریلا گیمز تاکید کرد پلی‌استیشن ۴ پرو چیزی را زیاد تغییر نمی‌دهد

۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۶

سونی کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو را در چند روز گذشته معرفی کرد و از آن زمان تاکنون بسیاری از توسعه‌دهندگان، این کنسول را به علت عرضه در ۱۰ نوامبر (پنج‌شنبه ۲۰ آبان) و قابلیت‌های سخت‌افزاری افزایش یافته آن مورد تحسین قرار داده‌اند.

حال زمان آن رسیده که بیانیه‌های صادقانه و متفکرانه‌ای از سازندگان، به‌خصوص استودیوهای فرست پارتی بشنویم. میشیل وَن دِر لئو، مدیر فنی گوریلا گیمز، تاکید کرد پلی‌استیشن ۴ پرو فقط علاقه‌مندان به ۴K را مورد هدف قرار داده و تجربه بازی‌ها را زیاد تغییر نمی‌دهد:

فقط افزایش کیفیت بصری است. پلی‌استیشن ۴ پرو خیلی هم ماهیت بازی را تغییر نمی‌دهد. به‌طور معمول ما فقط هر اندازه که تلویزیون می‌تواند به نمایش بگذارد محدود هستیم. ما محدودیت‌های سخت افزاری‌ای که برای‌مان ایجاد شده بود را از بین بردیم و ناگهان بازی را بسیار زیبا‌تر یافتیم. به‌طور کلی زیاد هم یک چیز در بازی را تغییر نمی‌دهد و فقط برای کسانی که به این نوع از مسائل علاقه‌مند هستند ساخته شده است.

می‌توان گفت چنین چیزی درست است. پلی‌استیشن ۴ پرو اساسا یک ارتقاء سیستم است که بسیار به ارتقاء رایانه‌ شخصی‌تان با خرید کارت گرافیک شباهت دارد.

از زمان شایعات می‌دانیم پلی‌استیشین ۴ پرو عنوان انحصاری‌ای دریافت نخواهد کرد و سونی به‌راحتی نمی‌تواند از بیش از ۴۰ میلیون دارندگان پلی‌استیشن ۴ معمولی بگذرد.

در نتیجه، قدرت بیشتر پرو نمی‌تواند برای ساخت بازی‌های بهتر مورد استفاده قرار گیرد (برای مثال، یک سازنده حق ندارد در پلی‌استیشن ۴ پرو پیچیدگی هوش مصنوعی یا فیزیک بازی را با ساخت یک جهان بزرگ‌تر افزایش دهد) و فقط بازی‌ها را زیباتر می‌سازد. پلی‌استیشن ۴ پرو فقط برای افرادی که به پول اضافی خرج کردن برای افزایش گرافیکی  اهمیت نمی‌دهند ساخته شده است.

علاوه بر این، بازی جدید گوریلا گیمز یعنی عنوان Horizon Zero Dawn قرار بود سال ۲۰۱۶ عرضه شود اما مدتی قبل سازندگان آن را تا ۲۰۱۷ تاخیر زدند. در حال حاضر تاریخ انتشار این بازی برای ۲۸ فوریه (سه‌شنبه ۱۰ اسفند) به‌صورت انحصاری برروی پلی‌استیشن ۴ برنامه‌ریزی شده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید