بهینه‌سازهای ۴K HDR بازی‌های پلی‌استیشن ۴ پرو هزینه‌ای برای کاربران نخواهد داشت

۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۴

مسایسو ایتو از سونی گفته بهینه‌سازهایی که پشتیبانی ۴k HDR را برای بازی‌های فعلی پلی‌استیشن ۴ در پلی‌استیشن پرو فراهم می‌کند، احتمالا هزینه خواهند داشت. طی صحبت‌های او با Game Impress Watch و ترجمه شده توسط سایت کوتاکو، ایتو اشاره کرد ناشران شاید تصمیم بگیرند برای این بهینه‌سازها هزینه تعیین کنند.

زمانی که از ایتو سوال شد آیا برای بهینه‌سازهای ۴K HDR باید پول پرداخت کرد یا خیر، او چنین پاسخی را ارائه داد:

برای هر بازی متفاوت خواهد بود. من باور دارم که چنین چیزی بستگی به صاحب امتیاز آن بازی دارد.

در این بیانیه، ایتو افزود بهینه‌سازهایی که پولی هستند برای هر یک از عناوین سونی متفاوت خواهند بود. شخص مصاحبه کننده سپس به ناشران ترد پارتی اشاره کرد.

Game Impress Watch از او پرسید:

می‌خواهید بگویید عناوینی هستند که بهینه‌سازشان پولی خواهد بود و عناوینی هم وجود دارند که بهینه‌سازشان رایگان در دسترس قرار می‌گیرد؟

ایتو در پاسخ گفت:

صحیح است.

از آنجا که این مصاحبه با زبان ژاپنی انجام شده و به زبان انگلیسی ترجمه یافته، این نکته را هم در نظر داشته باشید که برخی از اطلاعات احتمالا در ترجمه از بین رفته‌اند. سایت گیم‌اسپات برای روشن‌سازی این موضوع با سونی ارتباط برقرار کرده است.

۴K و HDR دو مزیت بزرگی هستند که بازی‌بازان در صورت خرید پلی‌استیشن ۴ پرو به آن دست خواهند یافت. این کنسول در رویداد پلی‌استیشن میتینگ ۲۰۱۶ معرفی شد و در ۱۰ نوامبر (پنج‌شنبه ۲۰ آبان) منتشر می‌شود که ۳۹۹ دلار قیمت دارد. از ویژگی‌های آن می‌توان به هارد ۱ ترابایتی، ۲ برابر قدرت بیشتر کارت گرافیک نسبت به مدل معمولی و افزایش سرعت پردازنده اشاره کرد.

لیست عناوینی که در زمان عرضه از ۴K HDR برروی پلی‌استیشن ۴ پرو پشتیبانی می‌کنند شامل عناوین انحصاری‌ای مانند Infamous: Last Light و Uncharted 4 یا Horizon: Zero Dawn می‌شود که از بازی‌های مولتی پلتفرم هم می‌توان به Battlefield 1 ،Middle-Earth: Shadow of Mordor و FIFA 17 به‌همراه Mass Effect: Andromeda اشاره کرد.

پشتیبانی از HDR از طریق یک به‌روزرسان به تمام مدل‌های پلی‌استیشن ۴ اضافه می‌شود. سازندگان می‌توانند چنین چیزی را در بازی‌های آینده خود پیاده‌سازی کنند و افرادی هم که تلویزیون ۱۰۸۰p به‌همراه پلی‌استیشن ۴ معمولی دارند هم مزیت‌های آن را خواهند دید.

به‌روزرسانی:

 پس از مدتی کوتاه که این مصاحبه منتشر شد، Jacksinthe از AbsintheGames مقداری اطلاعات جالب از بهینه‌سازها در انجمن نئوگف انتشار داد و گفت سازندگان اجازه ندارند از مردم بابت بهینه‌سازی و به‌روزرسانی ویژگی‌های پرو پول بگیرند:

ما اجازه نداریم از شما برای بهینه‌سازها یا به‌روزرسانی برای ویژگی‌های پلی‌استیشن ۴ پرو پول دریافت کنیم. هزینه‌ها شامل تمام کارهایی است که باید برای به‌روزرسانی بازی خود انجام دهیم. فضای مجازی می‌تواند آرام شود. هیچ‌جوره نمی‌توانیم برای ویژگی‌های پرو یا بهینه‌ساز قیمت تعیین کنیم.

دیوید گالیندوپل از Vertigo Gaming که در انجمن نئوگف با نام chubigans شناخته می‌شود هم اعلام کرد بهینه‌سازها یا محتوای اختصاصی پرو هیچ‌وقت پولی نخواهند شد:

بهینه‌سازهایی که پس از عرضه بازی منتشر می‌شوند در برخی مواقع می‌توانند برای سازندگان هزینه‌بر باشند اما نه بهینه‌سازها و نه محتوای اختصاصی پرو نمی‌توانند برای کاربران پولی شوند.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید