گیفت کارت
گیفت کارت

گزارش – برتری ایکس‌باکس لایو نسبت به پلی استیشن نتوورک

۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۸
یوشیدا پاسخ مایکروسافت را درباره بازی با دیگر پلتفرم ها داد

شرکت مستقل آماری IHS Markit با بررسی دو شبکه ایکس‌باکس لایو و پلی استیشن نتوورک، بهترین را از بین‌شان انتخاب کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه شوید.

همیشه این سوال بوده است که کدام یک از دو شبکه ایکس‌باکس لایو و پلی استیشن نتوورک بهتر هستند و حال IHS Markit با انجام تحقیقاتی ایکس‌باکس لایو را برنده نهایی انتخاب کرده است. این بررسی با توجه به کیفیت عملکرد دو سرویس در هنگام بازی آنلاین سنجیده شده است.

نخسین بررسی با توجه به قابل دسترس بودن دو شبکه انجام شد. ایکس‌باکس لایو در سه بخش از چهار بخش تست شده از شبکه پلی استیشن برتر بود. ایکس‌باکس لایو راحت‌تر بازی‌باز را وارد شبکه خود می‌کند و سرورهای بازی همیشه در دسترس بوده‌اند. بازی در ایکس‌باکس لایو بسیار یکپارچه و قابل دسترس است و قطعی در بین آن مشاهده نشد. پلی استیشن نتوورک نیز با توجه به داشتن تعداد بالایی بازی‌باز نسبت به ایکس‌باکس لایو رقابت‌های در دسترس‌تری دارد.

در بحث سرعت نیز همانند بخش قبلی ایکس‌باکس لایو در سه قسمت از چهار قسمت قوی‌تر از پلی استیشن نتوورک بوده است. ایکس‌باکس لایو سرعت بالاتری در وارد شدن به شبکه، وارد شدن به سرورهای بازی و همچنین زمان سریع‌تری در بخش آپلود دیتا دارد. پلی استیشن نتوورک نیز بازهم بخاطر داشتن تعداد بازی‌باز بیشتر توانسته سرعت بیشتری در پیدا کردن رقیب داشته باشد.

در آخر نیز به‌صورت کلی نگاهی به وضعیت دو شبکه در مقایسه با یکدیگر می‌اندازیم. ایکس‌باکس لایو در هر دو بخش کیفیت چت و همچنین وارد پارتی شدن قوی‌تر کار کرده است.

به‌صورت کلی ایکس‌باکس لایو کاملا برتر از شبکه پلی استیشن است. شما می‌توانید گزارش کامل را در اینجا بخوانید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید