بهینه‌ساز پلی‌استیشن ۴ پرو بازی The Witness در راه است

۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۳

خالق بازی Braid یعنی جاناتان بلو اعلام کرد که جدیدترین بازی استودیوی او یعنی The Witness بزودی بهینه سازی را دریافت خواهد کرد که ظاهر این بازی را در پلی‌استیشن ۴ پرو در زمان عرضه آن در ماه نوامبر بهتر خواهد کرد.

بلو اعلام کرد:

بازی The Witness در حال حاضر با نرخ فریم ۶۰ بصورت پایدار در حال اجرا برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ می‌باشد، بنابراین بجای توجه به نرخ فریم، در این بهینه ساز ما به کیفیت جلوه‌های بصری توجه خواهیم داشت.

بلو اعلام کرد زمانیکه شما بازی The Witness را برروی پلی‌استیشن ۴ پرو اجرا می‌کنید، شما یکی از دو حالتی را مشاهده خواهید کرد که بستگی به تنظیمات تلویزیون یا مانیتور شما دارد. در صفحه نمایش‌های ۴k شما ۱۴۴۰p یا بالاتر را مشاهده خواهید کرد، در حالیکه نرخ فریم برروی ۶۰ ثابت است. او گفت:

سپس تصویر به ۴k آپ‌اسکیل خواهد شد و متن‌ها، منوها و سایر عوامل در رابط کاربری بصورت native برروی رزولوشن ۴k خواهند بود. این اتفاق مشابهی است که برای مدل پلی‌استیشن ۴ در زمان رندر کردن یک صحنه ۳بعدی با کیفیت ۹۰۰p رخ خواهد داد و سپس کیفیت به ۱۰۸۰p آپ‌اسکیل خواهد شد و کلیه عوامل رابط کاربری با کیفیت ۱۰۸۰p قابل مشاهده خواهند بود.

امکان فراهم شدن رزولوشن‌های بالاتر از ۱۴۴۰p براساس روابط مهندسی مختلف وجود خواهد داشت. به عنوان مثال اگر رزولوشن در تصویر اصلی boost به درجه‌های بالاتری نسبت به boost رزولوشن انعکاس آب شود، شاهد افزایشی خواهیم بود. زمانیکه مشخصات نهایی آماده شدند آن را دوباره ارسال خواهیم کرد.

اگر شما بازی The Witness را برروی پلی‌استیشن ۴ پرو با کیفیت ۱۰۸۰p یا کمتر اجرا کنید، شما همچنان شاهد بهبودهایی در بازی خواهید بود، اتفاقی که برای دریافت رزولوشن ۱۰۸۰p بجای ۹۰۰p نیز خواهد افتاد. کیفیت Anti-aliasing همچنین از ۲x به ۴x بهبود خواهد یافت. این تغییرات جدید همچنان نرخ فریم را برروی ۶۰ نگه خواهند داشت.

اگر از یک تلویزیون ۴k استفاده کنید، بلو و تیم او در حال حاضر در حال بررسی هستند که ببینند آنها امکان ایجاد چه تغییرات و بهبودهایی را جهت بهبود کیفیت بصری در این بازی بوسیله استفاده از چیزی مثل افزایش فاصله استریمینگ برای مش‌های با رزولوشن بالاتر یا کاهش قابل توجه fade-in میان LODها و مش‌های نزدیک به یکدیگر در رزولوشن بالا خواهند داشت.

همچنین تیم سازنده بازی The Witness در حال کار جهت اضافه کردن پشتیبانی از HDR به این بازی هستند. بلو اعلام کرد:

در دفتر ما یک تلویزیون جدید LG B6P خریداری کرده‌ایم و از آن استفاده می‌کنیم که بسیار روشن‌تر بوده از سطوح سیاه و سفید پایینی برخوردار است. این تلویزیون dynamic range زیادی را تامین کرده و برای اجرای بازی‌ها با صفحه نمایش HDR چون این جالب بنظر می‌رسد. ما فکر می‌کردیم که ما تنها پشتیبانی از HDR را برای پلی‌استیشن ۴ پرو اضافه خواهیم کرد اما سونی دیروز اعلام کرد که کلیه مدل‌های پلی‌استیشن ۴ از طریق بروز رسانی firmware قادر به پشتیبانی از HDR خواهند بود. بعضی زمان‌ها شرکت سونی حتی سازندگان را هم غافلگیر می‌کند!

با توجه به اینکه بروز رسانی firmware به کلیه مدل‌های پلی‌استیشن ۴ اجازه پشتیبانی از HDR را خواهد داد، آقای بلو فکر می‌کند که اینکار سونی بسیار عالی بوده است، با این وجود او اضافه کرد که هنوز در مورد جزئیات نحوه انجام این کار آگاهی کافی ندارد.

همچنین بلو تاکید کرد که قول نمی‌دهد که همه چیز تغییر کند.

بازی The Witness تنها یکی از چند بازی است که ارتقای پلی‌استیشن ۴ پرو را دریافت خواهد کرد. از بازی‌هایی که از این قابلیت بهره خواهند برد می‌توان به بازی‌های Middle-earth: Shadow of Mordor و Paragon اشاره کرد.

بازی The Witness در هفته آینده یعنی ۱۳ سپتامبر (۲۳ شهریور ماه) برای کنسول ایکس‌باکس وان عرضه خواهد شد. این بازی در حال حاضر برروی پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید