سونی – پلی‌استیشن ۴ پرو ممکن است از جابجایی کاربران به رایانه‌های شخصی جلوگیری کند

۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶

پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۴ اسلیم و پرو در بحث بازی‌هایی که دریافت می‌کنند، تفاوتی ندارند. اگر قرار است که هر سه کنسول بازی‌های یکسانی را دریافت کنند، چرا پس سونی باید به سراغ سخت افزاری قوی‌تر برود؟ پلی‌استیشن ۴ پرو ظاهرا برای کسانی ساخته شده که به قدرتی بیشتر از مدل معمولی نیاز دارند و در صورتی که چنین چیزی را دریافت نکنند، راضی نشده و به سراغ رایانه‌های شخصی خواهند رفت. این صحبت یکی از کارکنان مطرح شرکت سونی است که جزئیات آن در ادامه مطلب موجود می‌باشد.

اندرو هاوس که به عنوان رئیس پلی‌استیشن شناخته می‌شود، نظری برابر با توضیحات ارائه شده دارد: اینکه پرو از جابجایی بازیکنان به رایانه‌های شخصی جلوگیری کند. او در صحبت‌های خود با گاردین گفته است:

من یک سری داده را دیدم که مرا تحت تاثیر قرار داد. این مورد مربوط به اواسط چرخه عمر یک کنسول می‌شود که در آن بازیبازان برای برای دریافت بهترین تجربه گرافیکی، به سراغ رایانه‌های شخصی می‌روند چرا که کاملا واضح است این مورد را ارائه می‌کنند. ما خواستار نگاه داشتن این افراد در اکوسیستم خود، با ارائه بهترین و برترین کیفیت عملکرد بودیم. نتیجه این تفکرات پلی‌استیشن ۴ پرو شد که پیشروی گرافیکی در بحث بهبود بازی‌ها است.

پلی‌استیشن ۴ پرو قطعا از پلی‌استیشن ۴ معمولی قوی‌تر است و کنسول رقیب یعنی ایکس‌باکس اسکورپیو از این دستگاه هم حتی قدرتمند‌تر می‌باشد. باید ببینیم وقتی هر دو کنسول به بازار می‌آیند، می‌توانند بازیبازان را در اکوسیستم خود نگاه دارند یا خیر.

کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو مدل قدرتمند‌تر پلی‌استیشن ۴ است که در ۱۰ نوامبر (مصادف با ۲۰ آبان) به قیمت ۳۹۹ دلار به بازار می‌آید. از بهبودهای ایجاد شده، می‌توان به افزایش فضای هارد از ۵۰۰ گیگابایت به ۱ ترابایت، دو برابر شدن قدرت پردازشگر گرافیکی (۴٫۲ ترافلاپ) و یک تکنولوژی برگرفته شده از معماری AMD Polaris اشاره کرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید