گیفت کارت
گیفت کارت

چرا پلی‌استیشن ۴ پرو دارای یک درایو بلو-ری ۴K نخواهد بود؟

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۴

یکی از بزرگترین سورپرایزها در مورد پلی‌استیشن ۴ پرو این بود که این دستگاه دارای درایو بلو-ری ۴K نخواهد بود. اندرو هاوس در مورد علت این موضوع جزئیاتی را ارائه کرده است.

اندرو هاوس به عنوان رئیس پلی‌استیشن در صحبت با Guardian اعلام کرد عدم حضور یک درایو بلو-ری ۴K جهت ایجاد تطبیق با آنچه او در حال حاضر برروی پلی‌استیشن ۴ دیده است بوده و تقاضای موجود برای وجود محتوای ویدئو استریم در آن بوده است. او اعلام کرد:

احساس ما این است تا زمانیکه رسانه‌های فیزیکی به عنوان بخش بزرگی از تجارت بازی به کار خود ادامه می‌دهند، ما تمایل بیشتری به ویدئو استریمینگ مشاهده خواهیم کرد. مخصوصاً در مورد کاربران ما این موضوع دومین استفاده کاربران از سیستم است و بنابراین ما تمرکز و تاکید بیشتری برروی آن موضوع داشته‌ایم.

گرچه افرادیکه پلی‌استیشن ۴ پرو را خریداری کنند و بخواهند که یک محتوای ۴k را ببینند بدون هیچ امکاناتی رها نشده‌اند. در مدت رویداد پلی‌استیشن آقای هاوس متذکر شد که اپ‌هایی برای استفاده از نتفلیکس و یوتیوب برای پلی‌استیشن ۴ پرو در نظر گرفته شده است که امکان پشتیبانی از ۴k و HDR را خواهند داشت. او در سخنرانی خود از برنامه‌های نتفلیکس Narcos و Luke Cage نام برد که دو برنامه نتفلیکس هستند و از فرمت Ultra-HD پشتیبانی می‌کنند.

در پرسش و پاسخ مرتبط با پلی‌استیشن ۴ پرو که امروز از سوی پلی‌استیشن منتشر شد، سونی اعلام کرد که استریمینگ ۴k تنها در روزهای اولیه عرضه وجود خواهد داشت و در استور پلی‌استیشن هیچگونه فیلم یا سریال مخصوص به ۴k وجود نخواهد داشت و همچنین باید دید که اپ‌های مربوط به نتفلیکس و یوتیوب از همان روزهای ابتدایی در دسترس خواهند بود یا از روزهای بعد. شرکت سونی انتظار دارد که علاوه بر نتفلیکس و یوتیوب، سایر خدمات دهندگان و تامین کنندگان پیشنهاداتی را برای ویدئوهای ۴k و محتویات آن در آینده ارائه کنند.

برای مقایسه، کنسول ایکس‌باکس وان اس شرکت مایکروسافت از ۴k برای استریمینگ و دیسک پشتیبانی خواهد نمود. هنوز مشخص نیست که آیا کنسول اسکورپیوی این شرکت شامل درایو بلو-ری ۴K خواهد بود یا خیر. این در حالی است که مایکروسافت اعلام کرد که کنسول اسکورپیو قدرتمندترین کنسولی است که تاکنون ساخته شده است.

پلی‌استیشن ۴ پرو در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان ماه) به قیمت ۳۹۹ دلار عرضه خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید