مایکروسافت – ایکس‌باکس اسکورپیو از پلی‌استیشن ۴ پرو قدرتمندتر است و از بلو-ری ۴K پشتیبانی می‌کند

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲

شرکت سونی دیشب از پلی‌استیشن ۴ پرو  به عنوان مدل قدرتمند‌تر پلی‌استیشن ۴ معمولی رونمایی کرد که رقیبی برای ایکس‌باکس اسکورپیو مایکروسافت قلمداد می‌شود. بعد از این معرفی مایکروسافت بلافاصله به مواردی اشاره کرده است که پرو در آنها از اسکورپیو ضعیف‌تر عمل کرده و یا توانایی آن را ندارد. توضیحات بیشتر در ادامه مطلب موجود است.

پلی‌استیشن ۴ پرو از محتویات دارای رزلوشون ۴K و استریم آنها بر روی کنسول پشتیبانی می‎کند اما بعد از رویداد پلی‌استیشن میتینگ، گفته شد که این دستگاه دارای درایو بلو-ری ۴K نیست.

این خبر عده بسیاری را متعجب کرد زیرا حتی ایکس‌باکس وان اس ضعیف‌تر و ارزانتر مایکروسافت هم دارای درایو نامبرده است اما کنسولی که از سوی سونی پرو قلمداد می‌شود دارای آن نیست. مایکروسافت از این فرصت استفاده کرده و تاکید کرده است که ایکس‌باکس اسکورپیو دارای درایوی برای پخش محتویات Ultra HD خواهد بود.

مسئول ارشد بخش مدیریت محصولات شرکت مایکروسافت در صحبت‌های اخیر خود با سایت پالیگان گفته است که احساس بسیار خوبی در قبال تصمیمات گرفته شده از سوی مایکروسافت دارد. در رابطه با قدرت کنسول‌ها او اینطور ادامه می‌دهد که اسکورپیو قدرتمندترین دستگاه بوده و تفاوت آن با پلی‌استیشن ۴ پرو کاملا واضح جلوه خواهد کرد. اما یک مسئله جالب توجه نیز با پلی‌استیشن ۴ پرو وجود دارد و آن هم قیمت ۴۰۰ دلاری آن می‌باشد که بسیار خوب است. آیا اسکورپیو هم چنین قیمتی خواهد داشت یا اختلاف زیاد خواهد بود؟ مسئول نامبرده اینطور پاسخ می‌دهد:

ما می‌دانیم این بسیار مهم است تا تجربه‌‌ای را ارائه کنیم که نمایشگر تفاوت قدرت (بین ایکس‌باکس اسکورپیو و پلی‌استیشن ۴ پرو) با قیمتی معقول باشد.

شرکت سونی در میان معرفی‌های خود اعلام کرد که تمامی کنسول‌های معمولی پلی‌استیشن ۴، قابلیت HDR را قرار است که دریافت کنند و معلوم نیست آیا مایکروسافت هم دست به چنین کاری با ایکس‌باکس وان بزند یا خیر.

تا زمانی که بفهمم آنها مشغول چه کاری هستند، نمی‌توانم پاسخ دهم چنین چیزی ارائه خواهیم کرد یا خیر.

کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو مدل قدرتمند‌تر پلی‌استیشن ۴ معمولی است که در ۱۰ نوامبر (مصادف با ۲۰ آبان) به قیمت ۳۹۹ دلار به بازار می‌آید. از بهبودهای ایجاد شده، می‌توان به افزایش فضای هارد از ۵۰۰ گیگابایت به ۱ ترابایت، دو برابر شدن قدرت پردازشگر گرافیکی و یک تکنولوژی برگرفته شده از معماری AMD Polaris اشاره کرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید