مارک سرنی جزئیات جدیدی را در مورد پلی‌استیشن ۴ پرو به اشتراک گذاشت

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۴

پس از رویداد پلی‌استیشن در شهر نیویورک، مارک سرنی به عنوان طراح معماری پلی‌استیشن ۴ اطلاعات بیشتری را در مورد جدیدترین معرفی شرکت سونی یعنی پلی‌استیشن ۴ پرو به اشتراک گذاشت و همچنین در مورد هدف سونی پیرامون این کنسول جزئیاتی را ارائه کرد.

در ادامه خلاصه‌ای از صحبت‌های آقای مارک سرنی را مشاهده خواهید کرد:

  • پلی‌استیشن ۴ پرو آغاز گر یک نسل جدید نیست و تنها پر کننده فاصله بین نسل‌ها است. این موضوع از این منظر اهمیت دارد چون در ساخت بازی‌ها از الگوی خاصی پیروی می‌شود. در ابتدای هر نسل باید کارهای بسیاری صورت گیرد و سازگاری‌هایی با سازندگان در مورد سخت افزار و تکنولوژی جدید صورت پذیرد. این به آنها این اجازه را خواهد داد تا بطور کلی به ساخت بازی‌های جدیدی اقدام کنند اما این موضوع هزینه‌هایی نیز خواهد داشت. هدف سونی ایجاد تجربه‌ای جدید بدون ایجاد نسل جدید و قطع نسل حاضر بوده است.
  • این کنسول بطور عمده دارای کیفیت گرافیک بالاتر و نرخ فریم بهتری است که عوامل مهمی هستند چرا که گیم پلی بازی‌ها را از اساس تغییر نخواهند داد و برروی کیفیت آنها تاثیرگذار خواهند بود.
  • با پشتیبانی سازندگان و انتشار دهندگان، سازگاری بسیار سریعی با پلتفرم جدید ایجاد خواهد شد.
  • سونی از سازندگان خواسته است که در عناوین جدید از ۴k پشتیبانی کنند و برنامه‌هایی نیز برای پشتیبانی از HDR داشته باشند.
  • براساس صحبت‌های آقای سرنی یک سوم تلویزیون‌های فروخته شده در این سال از ۴k پشتیبانی می‌کنند، در حالیکه HDR موضوع دیگری است که براساس شرایط باید با آن سازگاری ایجاد شود اما داشتن این کنسول بدین معنی خواهد بود که بازی‌هایی آماده و منتظر هستند که منجر به پشتیبانی بیشتر از HDR گردند.
  • یک تلویزیون ۴k برای استفاده از پلی‌استیشن ۴ پرو نیاز نخواهد بود، تجربه کردن مناسب بازی‌ها از طرایق مختلفی برروی HDTVهای معمول امکان پذیر است. همچنین کارایی پلی‌استیشن ۴ پرو با پلی‌استیشن وی‌آر دارای سازگاری بسیار مناسبی است و جزئیات گرافیک خیلی بهتری را با پلی‌استیشن ۴ پرو برروی آن ضمانت خواهد کرد.
  • سونی به سختی تلاش خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند پلی‌استیشن ۴ به عنوان یک کنسول تک در جامعه متحد باقی بماند. بیشتر تجربه‌های ما یکسان و مشابه هستند، بازی‌های ما یکسان هستند و شبکه‌ای که استفاده می‌کنیم نیز یکسان هستند. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که پلی‌استیشن ۴ پرو این اجازه را به سازندگان خواهد داد تا بازی‌های خود را با کیفیت تر و تاثیر گذار تر بسازند. در پایان آقای سرنی علاقه مند است که ببیند سازندگان از این موقعیت چگونه استفاده خواهند کرد.
  • همچنین آقای سرنی در مورد کنترلر جدید DualShock 4 اعلام کرد که این کنترلر دارای یک نوار نور برروی تاچ‌پد است که به شما اجازه می‌دهد که بدانید کدام بازیکن محیای حالت چندنفره است. موضوع جدید دیگر در مورد این کنترلر ارسال سیگنال به پلی‌استیشن ۴ پرو از طریق یو‌اس‌بی می‌باشد که موجب کاهش تاخیر می‌گردد. آقای سرنی گفت زمانیکه بازیکنان یک بازی مبارز‌ه‌ای را اجرا می‌کنند خواستار حداقل تاخیر در آن هستند.

در نهایت آقای سرنی اعلام داشت زمانیکه از یک کارگردان معروف در مورد گام بعدی سونی برای سخت افزار جدید سوال کرده است آن فرد که اسم آن برده نشده است یک تصور کلی از کنسول جدید ارائه کرده است که دقیقاً مشابه چیزی است که سونی در سر داشته است.

کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو در ماه نوامبر به قیمت ۴۰۰ دلار عرضه خواهد شد. کنسول پلی‌استیشن ۴ اسلیم نیز هفته بعد به قیمت ۳۰۰ دلار در دسترس خواهد بود.

شرکت مایکروسافت نیز به عنوان رقیب سرسخت شرکت سونی در حال کار برروی کنسول جدید خود به نام اسکورپیو است، کنسولی که ۴۳ درصد قدرتمندتر از پلی‌استیشن ۴ پرو می‌باشد. مایکروسافت اعلام داشت که کنسول اسکورپیو دارای مزیت‌های بیشتری نسبت به پرو می‌باشد و از عملکرد بهتر و قابل درکی برخوردار خواهد بود. این سیستم نیز طبق برنامه ریزی در سال ۲۰۱۷ برای فروش قرار خواهد گرفت اما قیمت آن هنوز مشخص نشده است.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید