جزئیاتی از پلی‌استیشن ۴ پرو که در رویداد پلی‌استیشن ارائه شدند

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۴

همانطور که انتظار می‌رفت در رویداد اخیر شرکت سونی از قدرتمندترین کنسول پلی‌استیشن رونمایی شد و تاریخ عرضه و قیمت آن اعلام شدند. اکنون به جزئیاتی که در این رویداد در مورد این کنسول به آنها پرداخته شد اشاره خواهیم کرد.

در مدت رویداد سونی، اندرو هاوس توضیح داد که شرکت سونی بدنبال پشتیبانی از ۴k و HDR بوده است که یک راه طبیعی برای پیشرفت از دیدگان بازیکنان داشته باشد. مارک سرنی به عنوان طراح معماری در مورد پرو توضیحاتی را ارائه کرد:

چشم انداز ما برای پلی‌استیشن ۴ ایجاد تجربه جدیدی و فوق العاده‌ای در سطوح جدید بوده است. هدف ما ارائه یک کیفیت و تجربه گرافیکی بالا بوده است.

آقای سرنی تعدادی از بازی‌ها را که برروی پلی‌استیشن ۴ پرو اجرا شده‌اند را به نمایش گذاشت. این بازی‌ها شامل بازی Spider-Man مارول و اینسومنیاک گیمز، For Honor یوبی‌سافت و Deus Ex: Mankind Divided بودند. سرنی همچنین توضیحاتی در مورد سازگاری پرو با رزولوشن جدید و تاثیر آن برروی بازی‌ها که او آن را دگرگون کننده نامید، اشاره کرد.

آقای سرنی همچنین در مورد HDR با استفاده از بازی Days Gone توضیحاتی را ارائه کرد و نشان داد که تاثیر آن برروی بازی چقدر برروی واقعی تر شدن تصاویر که هرگز در بازی‌ها دیده نشده است چگونه خواهد بود.
سرنی گفت که شرکت سونی از سازندگان انتظار ندارد که از HDR از همان ابتدا پشتیبانی کنند اما اعتقاد دارد آنهایی که به این کار اقدام کنند قادر به مشاهده بهبودهای بزرگ بصری خواهند بود.

از بازی‌های دیگری که با رزولوشن بالا و با استفاده از HDR به نمایش گذاشته شدند به توان به بازی‌های Uncharted 4: A Thief’s End ،Infamous: Last Light ،Shadow of Mordor و Horizon Zero Dawn اشاره کرد.

سرنی این موضوع را روشن ساخت که پلی‌استیشن ۴ پرو تنها برای افرادی نیست که از صفحه نمایش ۴k یا سازگار با HDR استفاده می‌کنند و سازندگان قادر خواهند بود تا با استفاده از توان بیشتر، کیفیت بصری را برروی تلویزیون‌های استاندارد ۱۰۸۰p پشتیبانی کنند. بازی‌ها صفحه نمایش مربوط به خود را می‌دانند و سازندگان قادرند که متناسب با آن تجربه‌ای را برای طرفداران محیا کنند. توان بیشتر بوسیله استفاده از چگالی بصری بالا یا بهبودهای دیگر بصری که امکان سازگاری و لذت بردن با تلویزیون‌هایی که از ۴k پشتیبانی نمی‌کنند اما برای اجرای بازی از پلی‌استیشن ۴ پرو استفاده می‌شود را محیا خواهد ساخت.

بهینه‌ سازهایی برای اکثر عناوین سونی در دست کار قرار دارد تا آنها را با پلی‌استیشن ۴ پرو سازگار کنند و سازندگان خارجی که با این شرکت کار می‌کنند نیز برروی بازی‌های خود کار کرده تا آنها را بهبود دهند.

دیسک‌ها و دریافت‌های مشابهی برای هر دو مدل پلی‌استیشن ۴ قابلیت اجرا را خواهند داشت اما امکان اجرای آنها متفاوت خواهد بود. سونی گفت که از همکاران انتشاراتی خود خواسته است که نسبت به نحوه استفاده از پلی‌استیشن ۴ پرو به بهترین شکل ممکن برروی مدل‌های استاندارد HDTVs و ۴K دقت بالایی به خرج دهند.

شرکت اکتیویژن نیز به سونی برروی استیج پیوسته و هر دو بازی Call of Duty: Infinite Warfare و نسخه بازسازی شده Modern Warfare 4 را جهت پشتیبانی از پلی‌استیشن ۴ پرو معرفی کرد. همچنین بروز رسانی عنوان Black Ops 3 به تری‌آرک اجازه خواهد داد تا از قدرت مازاد این سخت افزار جدید استفاده کند.

شرکت الکترونیک آرتز نیز در ادامه تایید کرد که بازی‌های FIFA 17 ،Battlefield 1 و Mass Effect: Andromeda از پلی‌استیشن ۴ پرو پشتیبانی خواهند کرد و یک گیم پلی از بازی Mass Effect: Andromeda با کیفیت ۴k به نمایش گذاشته شد. در این گیم پلی شخصیت جدید بازی به کاوش در یک غار تاریک با استفاده از یک jetpack پرداخته بود.

پلی‌استیشن ۴ پرو در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان ماه) عرضه شده و ۳۹۹ دلار قیمت خواهد داشت.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید