پلی‌استیشن ۴ نئو رسماً معرفی شد، این کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو نام دارد

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۲

همانطور که انتظار می‌رفت، شرکت سونی در رویداد امروز خود از کنسول جدید خود که تا به امروز سر به مهر بوده است پرده برداری کرد. این کنسول قدرتمندترین کنسول پلی‌استیشن بوده و پلی‌استیشن ۴ پرو نام دارد.

این کنسول، تکامل یافته نمونه استاندارد کنسول پلی‌استیشن ۴ است و همانطور که از نام آن پیدا است، این کنسول بخشی از کنسول حال حاضر خواهد بود.

قدرت GPU این سیستم معادل قدرت دو برابر GPU پلی‌استیشن ۴ حاضر و سازگاری تکنولوژی پرو با معماری پولاریس ای‌ام‌دی، به سازندگان اجازه داده است تا به رزولوشن منحصر بفردی برروی این کنسول دست یابند. همچنین کلاک ریت پردازنده این سیستم جدید boost شده است.
بازی‌های حال حاضر قابلیت اجرا برروی پلی‌استیشن ۴ پرو را خواهند داشت که دارای هاردی با فضای ۱ ترابایت می‌باشد. این کنسول برای پشتیبانی از ۴k و HDTVs بهینه شده است.

همچنین آقای سرنی به عنوان طراح معماری اعلام کرد که پلی‌استیشن ۴ پرو قابلیت کار با پلی‌استیشن وی‌آر را نیز خواهد داشت که در ماه اکتبر برای فروش در دسترس قرار می‌گیرد.

سونی سیستم جدید را در ماه ژوئن معرفی کرد، چند روز پیش از نمایشگاه E3 شرکت سونی تایید کرد که این سیستم جدید در دست کار قرار دارد اما جزئیات بیشتری در مورد آن اعلام نکرد. در آن زمان اعلام شده بود که این سیستم قدرتمندتر از سیستم‌های موجود بوده و از ۴k پشتیبانی خواهد کرد که قابلیت اجرای بازی‌های حال حاضر پلی‌استیشن ۴ برروی آن نیز وجود خواهد داشت. مدتی پس از این موضوع رقیب شرکت سونی یعنی مایکروسافت نیز رو کنسول ایکس‌باکس وان اس و اکورپیو را در نمایشگاه E3 معرفی کرد. تاکنون شرکت سونی در مورد جزئیات کنسول جدید خود سکوت کرده بود.

پلی‌استیشن ۴ پرو در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان ماه) عرضه شده و ۳۹۹ دلار قیمت خواهد داشت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید