شخصی از تجربه خود از Horizon: Zero Dawn می‌گوید | ویدیو جدید از گیم‌پلی

۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱

گوریلا گیمز برای اولین بار بازی Horizon: Zero Dawn را در Brasil Game Show و PAX West برای عموم در دسترس قرار داد تا به تجربه آن بپردازند. در نتیجه، ما اولین گزارش‌‌ها از شرکت‌کنندگان خوش‌شانسی که موفق به تجربه بازی شدند را دریافت کرده‌ایم.

FelipeMGM، یکی از کاربران نئوگف که بازی را تجربه کرد، برداشت‌های خود از این عنوان را انتشار داد که اطلاعاتی هم راجع به طرح کنترل بازی در دسترس قرار گرفته است:

دموی بازی با Aloy در ارتفاع بلند با چشم‌اندازی از موجودات روباتیک آغاز می‌شود. نوعی از Watcherها که برای سواری مورد استفاده قرار می‌گیرند و همچنین موجودی سپردار که مانند جان پناه (؟) است هم وجود دارند. علاوه بر این، حیات وحش طبیعی مثل خرگوش و گراز هم قابل مشاهده هستند. این دمو در واقع یک فضای باز بود که اساسا می‌توانستید به گشت‌وگذار بپردازید.

اول از همه باید بگویم جلوه‌ها و انیمشین‌های Aloy و موجودات واقعا زیباست. آن‌ها نه تنها برای تماشا کردن خوب هستند، بلکه در حین بازی هم بسیار روان به‌نظر می‌رسند. بزرگ‌ترین نگرانی من از Horizon این بود که گیم‌پلی ضعیفی داشته باشد اما حال واقعا دیگر اینگونه نیست. کمان و نیزه بسیار خوب هستند و در مبارزات عملکرد فوق‌العاده‌ای دارند. همان‌طور که دیده بودیم، از آنجا که موجودات در این عنوان دارای نقاط ضعف هستند، “توانایی تمرکز” هم بخش بزرگی از گیم‌پلی بازی را تشکیل می‌دهد. در چند دقیقه از مبارزات من واقعا احساس راحتی با مکانیک‌های گیم‌پلی داشتم. شلیک به یک دشمن از راه دور، سپس تماشای اینکه به موقعیت‌ من حمله می‌کند و از دست حمله آن فرار می‌نمایم و در بعد هم با نیزه ضربه‌ام را وارد می‌کنم حس خیلی خوبی می‌دهد.

گیم‌پلی مخفی‌کاری هم خوب بود اما هوش مصنوعی دشمنان گاهی اوقات ضعیف به‌نظر می‌رسند و نمی‌توانند من را ببینند اما چنین مواردی در اکثر بازی‌ها اتفاق می‌افتد. بزرگ‌ترین نکته خوب از هوش مصنوعی‌ بازی در زمانی بود که من کنترل یکی از موجودات را برای سواری به‌دست آوردم سپس Watcherها به بیرون آمدند و به آن حمله کردند. باز هم به لطف انیمیشین‌های بسیار خوب، رویارویی هوش مصنوعی‌ها با یکدیگر برای تماشا کردن شگفت‌‌انگیز بود.

سواری کردن احساس عالی‌ای داشت اما وقتی با سرعت بسیار زیادی حرکت می‌کردم، متوجه یک‌سری مشکلات در بافت‌های بازی شدم. بازی همچنین سیستم بالا رفتن از دیوار یا صخره دارد که بیشتر من را به یاد سیستم بالا رفتن Uncharted می‌اندازد.

از آنجا که در سراسر سناریوها و موجودات منابعی موجود است، سیستم ساختن (Crafting) نقش بزرگی در بازی دارد.

محوطه بازی خیلی هم بزرگ نیست. در جهان بازی، رودخانه، مقداری پل و خانه‌های قدیمی را مشاهده کردم. جهان بازی به علت وجود حیات وحش و موجودات حس زنده بودن می‌داد اما میزان کمی مکان برای کاوش وجود داشت. در هر صورت، این دمو برروی مبارزات و سیستم جرکات بازی تمرکز می‌کرد، نه برروی کاوش.

L2 و R2 برای کمان و نیزه، L1 برای منوی انتخاب سلاح‌ها، R1 برای مبارزه نزدیک، دایره برای پرش جاخالی دادن، مربع برای نشستن/حرکت دزدکی یا مخفی کاری و دکمه‌های D PAD هم برای آیتم‌ها؛ به عنوان مثال، آیتم‌های سلامتی برای دکمه بالایی D PAD بود.

بازی واقعا خوب بود و احساس خوبی می‌داد و بیشتر از همیشه حس می‌کنم سونی و گوریلا گیمز چیز مهمی را در دستان خود دارند.

Cubas، یکی دیگر از کاربران نئوگف که بازی را تجربه کرده بود، با یک پست کوتاه گزارش بسیار مثبت FelipeMGM را تایید کرد. همچنین در ادامه می‌توانید ویدیوی گیم‌پلی بازی که از Brasil Game Show ضبط شده را مشاهده کنید:

دانلود با کیفیت ۱۰۸۰p

دانلود با کیفیت ۷۲۰p

دانلود با کیفیت ۴۸۰p

نکته: ویدیوی بالا با دوربین ظبط شده و گیم‌پلی را به‌طور مستقیم نشان نمی‌دهد

در ابتدا قرار بود عنوان Horizon Zero Dawn، سال ۲۰۱۶ عرضه شود اما مدتی قبل سازندگان آن را تا ۲۰۱۷ تاخیر زدند. در حال حاضر تاریخ انتشار این بازی برای ۲۸ فوریه (سه‌شنبه ۱۰ اسفند) به‌صورت انحصاری برروی پلی‌استیشن ۴ برنامه‌ریزی شده است.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید