غیرفعال شدن بازی No Mario’s Sky از سوی شرکت نینتندو

۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۹

طبق اعلام ای‌ام‌اس‌بی گیمز به عنوان سازنده بازی “No Mario’s Sky”، شرکت نینتندو از حق کپی رایت خود استفاده و خواستار متوقف شدن این بازی شده است.

ای‌ام‌اس‌بی گیمز ضمن اعلام این خبر اعلام کرد که:

از همه طرفداران بازی بابت اجرا و لذت بردن از آن متشکریم. ما علاقه مندیم که یک بازی به این سبک را از شرکت نینتندو ببینیم، یک کهکشان ماریو با استایل یک بازی ۲بعدی با یک جهان بصورت تولید رویه‌ای.

موضوع پیش آمده همواره شامل بازی‌هایی که از آی‌پی شرکت نینتندو استفاده نموده‌اند شده است.

در حالیکه دیگر خبری از بازی No Mario’s Sky نخواهد بود، این بازی با چیزی که ای‌ام‌اس‌بی گیمز آن را “DMCA’s Sky.” می‌خواند جایگزین خواهد شد. این بازی شبیه به No Mario’s Sky بوده اما از شخصیتی به نام Spaceman Finn بجای Mario استفاده خواهد کرد که بدنبال پرنسس Mango، بجای پرنسس Peach می‌گردد.

تعطیلی بازی No Mario’s Sky امری اجتناب ناپذیر بود، این بازی اولین بازی ساخته شده از سوی هواداران نیست که از سوی شرکت نینتندو متوقف شده است، دو بازی دیگر ساخته شده توسط هواداران به نام Pokemon Uranium و Metroid 2 Remake نیز از تجربه مشترکی با بازی No Mario’s Sky بهره می‌برند. خالق Pokemon Uranium اعلام کرد که آنها هیچگونه تماسی از سوی وکلای شرکت نینتندو دریافت نکرده‌اند و تنها به جهت رعایت حقوق آنها این بازی را متوقف کرده‌اند اما بازی Metroid 2 remake با پیغام مشابه ای‌ام‌اس‌بی گیمز روبرو بوده است.
شرکت نینتندو همچنین پروژه در دست ساخت هواداران به نام Super Mario 64 HD را متوقف کرده است. در این پروژه به بازسازی اولین مرحله از N64 پرداخته میشد که Bob-omb Battlefield نام داشت.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید