نظر سنجی استیم: تقریبا ۵۰ درصد کاربران استیم از ویندوز ۱۰ نسخه ۶۴ بیتی استفاده می‌کنند

۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۰

به مانند هر ماه، استیم آماری را از سخت افزارها و نرم افزارهایی که کاربران خود مورد استفاده قرار می‌دهند را منتشر می‌کند. در طول ماه اوت، نسخه ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰ پرمخاطب‌ترین سیستم عامل بوده و تقریبا ۵۰ درصد کاربران استیم از این سیستم عامل استفاده می‌کنند. همچنین، بار دیگر انویدیا و اینتل نیز دیده می‌شوند. در ادامه مطلب با گیمفا همراه باشید.

همان‌طور که قابل مشاهده است، ۵۷٫۵۷ درصد کاربران استیم از کارت گرافیک‌های انویدیا استفاده می‌کنند در حالی که ۲۴٫۴۴ درصد از کارت گرافیک‌های ای ام دی استفاده می‌کنند. همچنین، فقط ۱۷٫۵۶ درصد از کاربران کارت گرافیک‌های اینتل را مورد استفاده قرار می‌دهند. نسبت به ماه گذشته یعنی جولای، انویدیا ۰٫۵۹ درصد افزایش و ای ام دی ۰٫۲۴ درصد کاهش داشته است.

در بحث پردازنده‌ها، ۷۷٫۴۰ درصد از کاربران استیم پردازنده‌های اینتل را ترجیح می‌دهند. در آن سوی میدان، ۲۲٫۶۰ درصد کاربران از پردازنده‌های ای ام دی استفاده می‌کنند. به کلامی دیگر، اینتل ۰٫۱۵ درصد افزایش و ای ام دی به همین مقدار کاهش داشته است.

حول تعداد هسته‌های پردازنده‌ها، ۴۶٫۴۸ درصد کاربران از پردازنده‌هایی استفاده می‌کنند که دارای دو هسته است. ۴۶٫۸۷ درصد دارای پردازنده‌های چهار هسته‌ای و تنها ۴٫۵۵ درصد از کاربران استیم از پردازنده‌هایی با بیش از چهار هسته استفاده می‌کنند. همچنین، درصد مربوط به کاربرانی که پردازنده‌های تک هسته‌ای را مورد استفاده قرار می‌دهند، ۲٫۱۰ است.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید