گزارش – نینتندو ان‌ایکس از کارتریج استفاده می‌کند

۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴

در گذشته شایع شده بود که کنسول جدید شرکت نینتندو یعنی ان‌ایکس، از کارتریج استفاده می‌کند. حال طبق گزارش تازه‌ای که توسط وال‌استریت جورنال منتشر شده است، این شایعه قوت می‌گیرد زیرا آنها مدعی هستند یکی سری از منابع معتبر و آشنا در این زمینه، حذف استفاده از دیسک را تاکید کرده‌اند. جزئیات تکمیلی در ادامه موجود می‌باشد.

ان‌ایکس تنها کنسول شرکت نینتندو نخواهد بود که از کارتریج استفاده می‌کند زیرا ۳DS هم چنین چیزی را در خود دارد اما این کارتریج‌ها را با نسخه‌های بزرگ آنها که در Super Nintendo و N64 استفاده می‌شدند اشتباه نگیرید چرا که فرق دارند.

کارتریج یک محدودیت بزرگ دارد و آن هم محدودیت فضای آن برای حمل داده است. دیسک‌های دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان می‌توانند حامل ۵۰ گیگابایت داده باشند و پس از نصب بازی هم مانند کارتریج نیازی نیست که به طور مداوم مورد استفاده قرار گیرند. فعلا مشخص نیست که اگر این گزارشات حقیقت داشته باشند، ان‌ایکس‌ چطور کارتریج را استفاده می‌کند.

از دیگر گزارشات منتتشر شده پیرامون ان‌ایکس‌، می‌توان به دستی بودن این کنسول اشاره کرد که گفته می‌شود کنترلر آن، دارای قسمت‌های جداشدنی است. این قطعات را شما می‌توانید به دو قسمت صفحه نمایش متصل کنید و حتی خواهید توانست که کنسول را در یک پایه قرار داده و از طریق تلویزیون هم بازی کنید.

کنسول نینتندو ان‌ایکس انتظار می‌رود در مارس ۲۰۱۷ به بازار بیاید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید