گیفت کارت
گیفت کارت

سازنده بازی Gears of War 4 توضیحاتی در مورد کنترل این بازی ارائه کرد

۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲

بازی Gears of War 4 در تاریخ ۱۱ اکتبر (۲۰ مهر ماه) برای ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس خواهد بود و بازیکنان امکان اجرای این بازی را از طریق کنترلر و موس و کیبرد خواهند داشت. رایان کلون به عنوان طراح بخش چند نفره این بازی در صحبت با سایت آی‌جی‌ان اعلام کرد که کوالیشن به عنوان سازنده بازی، آن را ابتدا برای کار با کنترلر طراحی و متعادلسازی نموده و سپس به سراغ موس و کیبرد رفته است اما امکان اجرای بازی و کنترل آن از طریق هر دو روش گفته شده برای سازنده آن مهم بوده است.

آقای کلون اعلام کرد:

ما بازی را با موس و کیبرد نیز اجرا کرده‌ایم اما هسته اصلی کنترل این بازی براساس کنترلر بوده است. این موضوع بدین معنی نیست که ما علاقه به اجرای بازی از طریق یک روش خاص را داشته‌ایم و آن را در اولویت کار قرار داده‌ایم. هر دو روش اجرای بازی برای ما مهم هستند اما ما بایستی اطمینان حاصل می‌کردیم که امکان اجرای این بازی از طریق کنترلر کاملاً بدون عیب است و علت آن سنتی بودن اجرای این بازی از طریق کنترلر می‌باشد.

بازی Gears of War غالباً در انحصار کنسول ایکس‌باکس قرار داشته است، گرچه نسخه نهایی بازی اول آن نیز برای رایانه‌های شخصی عرضه شده بود و پس از تجربه انحصاری چندین سری از این بازی برروی کنسول ایکس‌باکس، اکنون بار دیگر شاهد ارائه نسخه جدید آن برروی هر دو پلتفرم هستیم البته بازیکنان این دو پلتفرم قابلیت رقابت با یکدیگر را در بخش چند نفره نخواهند داشت و تنها قادر به رقابت با دارندگان سیستم مشابه خود خواهند بود. آقای کلون افزود:

ما این بازی را برای تقابل بازیکنان رایانه‌های شخصی با ایکس‌باکس متعادلسازی نکرده‌ایم. اینکه بازی از چه طریقی اجرا شود، برروی رایانه‌های شخصی به خود بازیکنان بستگی دارد، آنها قادر خواهند بود که بین موس و کیبرد و یا کنترلر یکی را انتخاب کنند اما در مورد دارندگان ایکس‌باکس، آنها تنها قادرند تا از کنترلر برای اجرای بازی استفاده کنند. در نهایت ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که این دو گروه در حالت آنلاین رقابتی با یکدیگر مبارزه نخواهند کرد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید