گیفت کارت
گیفت کارت

با به‌روزرسانی جدید Battle.net می‌توانید بازی‌های بلیزرد را برروی فیس‌بوک استریم کنید

۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۴

با به‌روزرسانی جدید برنامه‌ی Battle.net، هرکسی می‌تواند بازی‌اش را برروی فیس‌بوک لایو استریم کند. این سرویس هم‌اکنون فقط برای کشورهای آمریکایی دردسترس است، ولی بلیزرد گفته که به‌زودی این قابلیت را برای آسیایی‌ها و اروپایی‌ها به‌ارمغان خواهد آورد. در ادامه همراه گیمفا باشید تا از جزئیات بیشتری آگاهی یابید.

بلیزرد درباره‌ی این کار و همکاری‌اش با فیس‌بوک گفته است:

ما همکاری‌مان با فیس‌بوک را آغاز کرده‌ایم تا بازیکنان‌مان به راحتی گیم‌پلی‌شان را در بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی جهان استریم کنند و به‌صورت زنده بازی‌شان را به‌اشتراک بگذارند. سرویس استریمینگ بلیزرد از وب‌کم و میکروفون پشتیبانی می‌کند و راه‌اندازی‌اش بسیار سریع است و فقط با فشردن یک دکمه، قادر خواهید بود تا شروع به استریم کنید یا وقفه در کارتان ایجاد نمایید.

به‌روزرسانی مذکور، به‌عنوان Patch 1.5.0 Build 7939 شناخته می‌شود. دکمه‌ی استریمینگ در سمت راست و بالای پنجره‌ی برنامه‌ی Battle.net نمایان خواهد شد و سپس، از شما خواسته می‌شود تا وارد فیس‌بوک شوید و با اجازه از بلیزرد به حساب کاربری‌تان دسترسی یابید. بلیزرد قول داده که بدون اجازه‌ی‌تان، هیچ چیزی را در فضای اینترنت منتشر نکند و اسم واقعی‌تان را به‌اشتراک نگذارد. هنگامی که بلیزرد ورود شما را تایید کرد، می‌توانید به کنترل پنل استریمینگ دسترسی داشته باشید و جنبه‌های مختلف استریم را شخصی‌سازی کنید تا به دلخواه خودتان از گیم‌پلی ویدئو تهیه شده و به‌صورت زنده پخش شود.

در این منوی تنظیمات، می‌توانید کلیدهای میانبر، وب‌کم و تنظیمات صوتی را مدیریت کنید. هنگامی که درحال استریم بازی خود هستید، می‌توانید آن را در بالای صفحه به‌صورت زنده مشاهده کنید و ببینید که چه عملکردی دارد و اگر قصد توقف را داشتید، از دکمه‌ی میانبر  Ctrl + F1 استفاده کنید یا گزینه‌ی Stop Stream را انتخاب نمایید.

گزینه‌های پیش‌فرض استریمینگ، شامل ۷۲۰p، ۳۰Fps و ۳٫۰ Mbps می‌شوند، اما می‌توانید به‌طور دلخواه آن‌ها را تغییر دهید و به تنظیمات موردنظر خود برسید. با وجود این همه خوبی و مزیت، ولی این برنامه از ویندوز اکس‌پی پشتیبانی نمی‌کند و امری طبیعی است. در خود بازی و تنظیمات، گزینه‌های وب‌کم و انتخاب مخاطبان موجودند و می‌توانید تنظیم‌شان کنید.

در حال حاضر، این قابلیت استریمینگ برای مک موجود نیست و اگر وب‌کم‌تان از برنامه‌ی دیگری مانند اسکایپ استفاده کند، قابل استفاده نخواهد بود و نمی‌تواند کار کند و همچنین هنگام استریمینگ، ممکن است تا با نرخ فریم کمتری به تجربه‌ی بازی‌تان بپردازید.

سرویس استریمینگ بلیزرد، برروی تمامی بازی‌های Battle.net قابل استفاده است، مانند عناوین World of Warcraft، Diablo 3، StarCraft 2، Hearthstone، Heroes of Storm و Overwatch.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید