وب‌سایت طرفداران GTA هک شد

۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۷

به‌تازگی گزارش شده که دیتابیس وب‌سایت جی‌تی‌ای گیمینگ به‌خطر افتاده و جزئیات حساب کاربری حدود ۲۰۰٫۰۰۰ کاربر دردسترس هکرها قرار گرفته است. در ادامه همراه گیمفا باشید تا از جزئیات بیشتری آگاهی یابید.

با توجه به گزارش وب‌سایت مادربورد، وب‌سایت جی‌تی‌ای گیمینگ از اوایل این ماه هک شده است. همچنین مشخص شده که داده‌ها و اطلاعات کاربران این وب‌سایت نظیر آدرس ایمیل، پسورد، تاریخ تولد و آدرس آی‌پی، همگی به یکی از فروم‌های هکینگ راه پیدا کرده‌اند که از آن موقع، تعطیل شده‌اند.

جی‌تی‌ای گیمینگ مدتی به‌طور کامل ساکت بوده، اما در همین تازگی‌ها با مطلبی به‌روز شده و در آن به هک‌شدن سایت اشاره شده و آن را تایید کرده‌اند. طبق گفته‌های شاون هارکین که مدیر جی‌تی‌ای گیمینگ است، وی قبل از اطلاع‌رسانی مادربورد قبول نداشته که اطلاعات کاربران در معرض خطر بوده است.

جی‌تی‌ای گیمینگ هم‌اکنون همه‌ی کاربران را مجبور کرده تا پس از ورود، پسوردشان را عوض کنند و اگر این کار را انجام ندهند، خود به خود ریست خواهند شد. این وب‌سایت توسط فروم‌ساز vBulletin ایجاد شده و چندین بار هم هک شده و مشکلاتی مشابه این مورد جدید به‌وجود آورده است و در کل، به‌نظر برنامه‌ی خوبی به‌نظر نمی‌رسد. جی‌تی‌ای گیمینگ هم‌اکنون تعطیل شده و در به‌روزرسانی‌اش گفته شده است:

ما تمامی حساب‌های کاربری را به سیستم احراز هویت امن‌تر و مطمئن‌تری انتقال خواهیم داد و تمامی‌شان را از vBulletin حذف می‌کنیم.

فردی که به وب‌سایت مادربورد راجع به هک‌شدن جی‌تی‌ای گیمینگ هشدار داده، گفته با وجود اینکه اطلاعات هک‌شده شامل ۱۹۷٫۰۰۰ ایمیل می‌شوند، اما تعداد واقعی کاربران هک‌شده خیلی کم‌تر است.  بیشتر این ایمیل‌ها متعلق به ربات‌های اسپم هستند و حساب‌های کاربری هرگز از فرایند تایید هویت عبور نکرده‌اند و او هم این را قبول کرده است.

به‌هر صورت، اگر دارای حساب کاربری در جی‌تی‌ای گیمینگ هستید، وارد حساب کاربری‌تان شده و پسوردتان را تغییر دهید و اگر از همین پسورد در وب‌سایت‌های دیگر استفاده می‌کنید، جهت اطمینان آن را هم تغییر دهید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید