دو بازی شرکت یوبی‌سافت بزودی از کار خواهند افتاد

۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۲

دو بازی Ghost Recon Phantoms و The Mighty Quest for Epic Loot شرکت یوبی سافت بزودی از کار خواهند افتاد.

بازی Ghost Recon Phantoms، یک بازی رایگان چند نفره شوتر است که در سال ۲۰۱۲ در دسترس قرار گرفت و بزودی به پایان راه خود نزدیک می‌شود. طبق اعلام شرکت یوبی سافت این بازی در این هفته از کار خواهد افتاد و سرورهای آن در تاریخ ۱ دسامبر (۱۱ آذر ماه) غیرفعال خواهند شد.

در بیانیه‌ای که در سایت بازی آمده است، سازنده این بازی که یوبی سافت سنگاپور بوده است این بازی را یک بازی پایبند به تعهدات خود خواند و گروه آنها از انتشار بازی متفاوتی در آن فرانچایز بسیار خوشحال است. همچنین این استودیو از طرفداران خود که طی سالیان عمر این بازی از آن حمایت کردند تشکر کرد.

این بازی بطور رسمی در تاریخ ۱ دسامبر غیرفعال خواهد شد و تا آن زمان قابلیت اجرای آن وجود خواهد داشت. یوبی سافت بزودی امکان دریافت آن را غیرفعال خواهد کرد و دیگر قادر به دریافت بازی نخواهید بود.

متاسفانه یوبی سافت اشاره‌ای به بازپرداخت پولی به طرفداران که هنوز دارای اعتباری در این بازی هستند نکرده است و حتی پیشنهاد انتقال اعتبار آنها به بازی دیگری از این شرکت نداده است. این در حالی است که موارد گفته شده جزو شرایط استفاده از خدمات این بازی بوده است.

بنظر نمی‌رسد که اتخاذ تصمیم تعطیلی این بازی در نتیجه اخراج افرادی از یوبی سافت سنگاپور بوده باشد و طبق پرسش و پاسخ صورت گرفته اعلام شده است که علت این تعطیلی تمرکز سازنده بازی برروی پروژه دیگری می‌باشد.

تصمیم به تعطیلی Phantoms در حالی گرفته می‌شود که شرکت یوبی سافت اعلام نمود رسیدن به مخاطبین فعلی این بازی به سادگی صورت نگرفته است، این شرکت اعلام کرد:

متاسفانه بازی GRP نتوانست انتظارات ما و به موفقیتی که از آن امید داشتیم دست پیدا کند، بنابراین ما تصمیم به تعطیلی آن گرفتیم. این تصمیم برای ما آسان نبود و ما در تلاش بودیم که راه حل دیگری پیدا کنیم اما در پایان تصمیم گرفتیم که این بازی را تعطیل و برروی پروژه دیگری متمرکز شویم.

یوبی سافت سنگاپور پس از این بازی، طبق اعلام آنها در ماه مارس برروی بازی بزرگ جدیدی برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها کار خواهد کرد که هنوز چیزی از آن اعلام نشده است. این بازی Phantoms 2 نخواهد بود و طبق پرسش و پاسخی اعلام شد که نه استودیو سنگاپور و نه هیچ استودیوی دیگری برای یک عنوان ادامه دار از سری قبلی کار نخواهد کرد.

در یکی از سوالات مطرح شده از شرکت یوبی سافت، پرسیده شد که آیا این شرکت نگرانی بیشتری نسبت به بازیکنان رایانه‌های شخصی دارد و سپس به سراغ بازیکنان کنسول‌ها می‌رود و این شرکت پاسخ داد:

هدف ما ساخت بازی و در اختیار قرار دادن بهترین تجربه‌ها به مخاطبینمان برروی هر پلتفرمی است که انتخاب کرده‌اند. این بدین معنی است که تیم‌های ما به بهینه سازی بازی‌ها برروی کلیه پلتفرم‌ها اقدام خواهند کرد که قرار است بازی مورد نظر برروی آنها عرضه شود و این چیزی خواهد بود که به آن متعهدیم و در آینده به اجرای آن ادامه خواهیم داد.

یک نسخه از بازی Phantoms که در آن زمان به عنوان Ghost Recon Online شناخته میشد برای Wii U معرفی شد اما هرگز به مرحله انتشار نرسید. بازی بعدی از سری Ghost Recon در سال ۲۰۱۷ به نام Ghost Recon: Wildlands ساخته خواهد شد. این در حالی است که یک فیلم از این سری نیز در دست ساخت می‌باشد.

یوبی سافت سنگاپور در ساخت بازی Assassin’s Creed 3 نیز دست داشته است و نبردهای دریایی آن را خلق نموده است که بعدها در ساخت بازی‌های Assassin’s Creed 4: Black Flag و Assassin’s Creed Rogue مورد استفاده قرار گرفت.

شرکت یوبی سافت همچنین اقدام به تعطیلی بازی رایگان The Mighty Quest for Epic Loot خواهد نمود. کلیه خدمات این بازی از تاریخ ۲۵ اکتبر (۴ آبان ماه) غیرفعال خواهند شد. ناشر بازی دقیقاً از علتی که در بیانیه مربوط به بازی Phantoms استفاده و دلیلی که عنوان کرده بود، برای این بازی نیز استفاده کرده است:

متاسفانه بازی Mighty Quest for Epic Loot نتوانست انتظارات ما و به موفقیتی که از آن امید داشتیم دست پیدا کند، بنابراین ما تصمیم به تعطیلی آن گرفتیم. این تصمیم برای ما آسان نبود و ما در تلاش بودیم که راه حل دیگری پیدا کنیم اما در پایان تصمیم گرفتیم که این بازی را تعطیل و برروی پروژه دیگری متمرکز شویم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید